Bludný rytíř

(neoficiální název)
  • Hongkong Ying xiong ben se (více)

Mladý tchajvanský taxikář Lin Hao-Shan (Wang Yu) tráví většinu svého času v pouličních soubojích. Mezitím marně shání peníze, aby mohl zaplatit drahou operaci své slepé sestře Mei (Pei Ling Chen). Otec Ming si však se svým horkokrevným synem s rychlou pěstí neví rady, jelikož musí neustále platit nemocniční výdaje těm, které porazí v potyčkách. V té době do městečka přijíždí tři bratři Tetsuro (Yasuaki Kurata), Masaki (Fei Lung) a Takito (Shan Mao), kteří jsou mistry bojových umění a chtějí pomstít smrt svého otce, za kterou nepřímo může otec Lina. (Epistemolog)

Epistemolog

Úvod obnaží zápletku, která se odehrává roku 1937 během japonské okupace. V té době pomůže dobrácký Ming jistému muži při utěku z vězení. Nepřátelé významného vězně slibují nezasvěcenému Mingovi pomstu. Pomstychtivá japonská bojovnice zvaná Lady s železnou pěstí ( Gam-Guk Tse) přes 20 let trénuje své tři syny v karate, aby pak našli a zlikvidovali Minga i jeho rodinu. Ming se mezitím usadil v jednom čínském městečku, kde žije se svými syny a slepou dcerou. Děj se odehrává v současnosti, tedy auta a civilní šaty. Snímek se také chlubí supermarkety (v té době v HK novinka), kde probíhala velká část natáčení. ()