Den E (TV film)

Dokumentární

Česko, 2004, 56 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

• blueskin

dokument z kategorie "plácnutí do vody". samotný fakt, že se natáčelo simultáně ve třech městech republiky nestačí, chybí mi tu jasná vize a v rámci možností i nějaké posouvání děje tvůrci (ať už vstupováním do zobrazovaných situací či filmařskými prostředky). možná, že kdyby těch měst bývalo bylo více, vzniklo by víc zajímavého materiálu, takhle ve mně už při závěrečných titulcích nezůstalo kromě pocitu z promarněné hodiny života skoro nic.(15.5.2011)

Opravdu zajímavý snímek. Ačkoliv se může zdát, že mapuje pouze vstup do Evropské unie, ukazuje mnohem více. Kontrast mezi třemi městy je z hlediska nějakého Češství přímo do očí bijící. Přesně ukazuje, kam většina našeho národa upadla. Místo pragmatického myšlení do negativismu, ukřivděnosti a nízkým mravům. Není tedy divu, že se v místech těžkého života tyto vlastnosti šíří dál a mizí veškerá možnost změny. Navíc když se jim ukazují pozlátka jako zlaté české ručičky, které nikdy neexistovaly. Existuje jenom pracovitost a racionalita. Probudit toto v "obyčejných lidech" (jak se sám nazval jeden z protagonistů) ale nelze medvědími službami našich představitelů.(1.6.2014)