poster

Pinocchiova dobrodružství

 • Velká Británie

  The Adventures of Pinocchio

 • Francie

  Pinocchio

 • Německo

  Die Legende von Pinocchio

Fantasy / Rodinný / Dobrodružný

Velká Británie / USA / Francie / Německo / Česko, 1996, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Olík
  **

  Taky, když vám vaše dítka neříkají tak úplně pravdu, kontrujete rostoucím nosem? Ale tuhle Barronovu adaptaci bych jako názorný příklad rozhodně nedoporučoval......tady se nebavíme o dětském filmu, ale o regulérním temném dramatu. . Moji školkou povinná dcera u Pinocchiových dobrodružství vydržela si deset minut a mé smysly jí zanedlouho následovaly. Ponuré, pochmurné....možná tak s nálepkou +15. Pan režisér si zřejmě bral inspiraci jinde, než by tento klasický příběh zasloužil. Některým motivům zkrátka sluší to a jiným zase ono.....všechno pak stojí a padá s tím, vsadit na správnou kartu.(24.11.2015)

 • Warmachine69
  *****

  Paradní a kouzelný film kterému nádherný Český Krumlov (shodou náhod mé rodné město :D) jen přidává na atmosféře která je už tak skvělá. Pinacchio je krásný, hudba taky super. Jen si myslím že může být film v některých částech pro malé děti až moc... neřekl bych depresivní jako spíše smutný. Každopádně jsem ho já sám v dětství měl i přesto tak oblíbený, že je až k podivu, že originální WHSka do dneška funguje :D(22.8.2020)

 • T2

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $15,094,530Tržby Celosvetovo $36,682,170(20.11.2008)

 • Petr59
  ***

  Rozhodně to není pohádka, ani to podle mě toho nemá moc společného s příběhem o Pinocchiovi. To však tolik nevadí. Film se tak trochu řídí sám sebou. Některé dodatky do příběhu se povedly, některé ne. Bylo to celkem povedené drama, které dokázalo až moc útočit na city. To, že to bylo smutné ani tak nevadilo, ale mohlo to být natočeno v trochu lepším stylu. Možná lehce to přesahuje nadprůměr, ale na čtyři hvězdičky to nemá.(28.3.2011)

 • MikO_NR_1909
  **

  Sterilný kolotoč stokrát známej a plíživej sa vzťahovke človeka a figúrky. Navyše, námet je neoriginálny, štruktúra diela naskrz nezaujímavá a ani vizuálne nie je schopná hlbšej participácie. Schopnosť zaujať akurát len nostalgického a senzibilného diváka, ktorého prah znesiteľnosti je nižší. Deti to ťažko ohúri.(9.2.2018)