Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Starý loutkář Geppetto vyrábí dřevěné loutky. Jedna z nich však z ničeho nic zázrakem ožije. Protože je panáček ze dřeva pinie a má velké oči, dostane jméno Pinocchio. Od svého zrození má jedinou touhu – stát se z dřevěného panáčka opravdovým lidským chlapcem. Pinocchio je však rozpustilý a lehkomyslný. Způsobí proto řadu zmatků. Kromě jiného padne do rukou zloduchů, kteří v něm vidí zdroj snadných výdělků. Pinocchiovi dále komplikuje život podivná vlastnost – když totiž zkusí lhát, začne mu dřevěný nos růst do neuvěřitelné délky. Jestli se tento naivní rošťák má stát člověkem, bude se muset naučit pravdomluvnosti, opatrnosti a hlavně zodpovědnosti… Hraná verze klasické pohádky podle knížky Carla Collodiho vznikla v britsko-americko-francouzsko-německo-české koprodukci. Většina exteriérů byla natočena v České republice, konkrétně v Českém Krumlově a v Praze. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Petr59 

všechny recenze uživatele

Rozhodně to není pohádka, ani to podle mě toho nemá moc společného s příběhem o Pinocchiovi. To však tolik nevadí. Film se tak trochu řídí sám sebou. Některé dodatky do příběhu se povedly, některé ne. Bylo to celkem povedené drama, které dokázalo až moc útočit na city. To, že to bylo smutné ani tak nevadilo, ale mohlo to být natočeno v trochu lepším stylu. Možná lehce to přesahuje nadprůměr, ale na čtyři hvězdičky to nemá. ()

Olík 

všechny recenze uživatele

Taky, když vám vaše dítka neříkají tak úplně pravdu, kontrujete rostoucím nosem? Ale tuhle Barronovu adaptaci bych jako názorný příklad rozhodně nedoporučoval......tady se nebavíme o dětském filmu, ale o regulérním temném dramatu. . Moji školkou povinná dcera u Pinocchiových dobrodružství vydržela si deset minut a mé smysly jí zanedlouho následovaly. Ponuré, pochmurné....možná tak s nálepkou +15. Pan režisér si zřejmě bral inspiraci jinde, než by tento klasický příběh zasloužil. Některým motivům zkrátka sluší to a jiným zase ono.....všechno pak stojí a padá s tím, vsadit na správnou kartu. ()

Reklama

marhoul 

všechny recenze uživatele

Nebylo to tak zlé, já vlastně jen prošla kolem televizoru, když jsem si všimla Českého Krumlova (uličičiček, které miluji), což mě zarazilo. Já tuhle verzi neznala, ani jsem nevěděla, že se Pinocchio u nás točil. Koncovka byla pravda taková nijaká, ale zase potěšila skladba Steveho Wondera, Martin Landau a zámek v Tróji. Pinocchio není pohádka pro děti. Aspoň mně připadají veškerá zpracování, krom animovaných, děsivá. Tohle se ale v určitých sekvencích vidět dalo. Uvidíme s čím přijde v roce 25 Ron Howard, ale ani loňská verze Mattea Garrone nebyla zlá. Sice nevhodná pro děti, ale mně se docela líbila. ()

MikO_NR_1909 

všechny recenze uživatele

Sterilný kolotoč stokrát známej a plíživej sa vzťahovke človeka a figúrky. Navyše, námet je neoriginálny, štruktúra diela naskrz nezaujímavá a ani vizuálne nie je schopná hlbšej participácie. Schopnosť zaujať akurát len nostalgického a senzibilného diváka, ktorého prah znesiteľnosti je nižší. Deti to ťažko ohúri. ()

Warmachine69 

všechny recenze uživatele

Paradní a kouzelný film kterému nádherný Český Krumlov (shodou náhod mé rodné město :D) jen přidává na atmosféře která je už tak skvělá. Pinacchio je krásný, hudba taky super. Jen si myslím že může být film v některých částech pro malé děti až moc... neřekl bych depresivní jako spíše smutný. Každopádně jsem ho já sám v dětství měl i přesto tak oblíbený, že je až k podivu, že originální WHSka do dneška funguje :D ()

Galerie (29)

Zajímavosti (2)

  • Převážná část filmu byla natočena v Praze a v Českém Krumlově. (playboxguest)

Reklama

Reklama