Chirurgové - Série 1

(série)
USA, 2005, 6 h 27 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Shonda Rhimes

Hudba:

Danny Lux

Ellen Pompeo, Patrick Dempsey, Sandra Oh, Justin Chambers, James Pickens Jr., Chandra Wilson, T.R. Knight, Katherine Heigl, Isaiah Washington (více)

Epizody(9)

castor

Startujeme a poznáváme tváře, které nás budou provázet (kdo by to byl řekl) i víc než deset let. Cristina, Meredith Grey, Alex, Derek Shepherd, Izzie, Addison, Burke, šéf Webber. Nemocničních i vztahových seriálů už tady byl nespočet, ovšem tenhle rozpletl takové množství netriviálních dějových linií, že i cynici musejí slevit ze svých nároků. Emoce fungují, dialogy baví, herci jsou přesní. A jednotlivé díly se začínají dostávat pod kůži. Nestydím se za to. ()

• Ve scéně, kdy přilétá vrtulník do nemocnice, lze v jednom záběru vidět kameru a kameramana. (Azurose)
  • Postava Alexe Kareva (Justin Chambers) se v pilotním díle neměla vůbec objevit. Byla dodatečně dopsána, aby "kazila" mužské působení George O´Malleyho (T.R. Knight) v partě doktorek. O její účasti se rozhodlo, až když byl první díl natočen, takže scény, ve kterých se Alex objevuje, byly přetočeny nebo digitálně upraveny. (lucieK)