Kletba rodu Pembertonů (TV film)

• Německo

Marco Serafini

Marlies Ewald

Bernd Neubauer

Michael Smeaton

Jednoduchá a nenáročná podívaná, která ovšem není vyloženou ztrátou času. Za zmínku stojí rozhodně hudba, přírodní scenérie a poměrně dobrá zápletka, která však má pár slabých míst. K hercům se nějak blíže vyjadřovat nebudu, ošem ústřední dvojici mohu celkem pochválit za odvedenou práci a sympatie. Pro nenáročného diváka solidní podívaná. Za normálních okolností 2*, ale vzhledem k tomu, že jde o průměrnou podívanou, nechám to na třech, aby se snímek držel alespoň na těch zasloužených 45% (víc už si ale nezaslouží).(30.1.2011)

Příjemný a oddychový film, hezké prostředí, hezcí a příjemní herci, samozřejmě i správně nepříjemně laděné postavy a zajímavý i napínavý děj. Člověk té Leile prostě musí fandit.(18.4.2017)

• Prejza

Mendel by se nejspíš posral.(30.12.2005)

• argenson

Ze snůšky přiblblých postav a scének celkem nelogicky vyčnívá poměrně odborný medicínský výklad o hemofilii. Ale dobovou atmosféru to má v cajku.(23.9.2017)

Zajímavý oddechový snímek, který splnil moje očekávání a dal mně, nenáročnému divákovi, příjemný zážitek. Příběh situovaný na začátek dvacátého století má napínavou téměř detektivní zápletku, která mne zaujala natolik, že jsem mu odpustila i některé neodborné genetické vývody, které zde plní jakousi vysvětlující úlohu. Má sympatickou ústřední dvojici a je zasazen do krásného prostředí, ať už se to týče starého honosného zámeckého sídla nebo přírodních scenérií. Také výprava byla působivá - hlavně dobové kostýmy a staré automobily. Sám námět filmu - pátrání dívky po své rodině a minulosti, není až tak originální, ale po projití všech dostupných televizních kanálů jsem na nic přijatelnějšího nenarazila a tak jsem sáhla po tomto snímku do svých filmových zásob. Udělala jsem dobře.(20.12.2011)