poster

Kletba rodu Pembertonů (TV film)

 • Německo

  Barbara Wood: Lockruf der Vergangenheit

 • Slovensko

  Barbara Woodová: Kliatba rodu Pembertonovcov

Romantický / Drama

Německo, 2004, 90 min

Režie:

Marco Serafini

Scénář:

Marlies Ewald

Kamera:

Bernd Neubauer

Producenti:

Michael Smeaton
(další profese)
 • cheyene
  ***

  Jednoduchá a nenáročná podívaná, která ovšem není vyloženou ztrátou času. Za zmínku stojí rozhodně hudba, přírodní scenérie a poměrně dobrá zápletka, která však má pár slabých míst. K hercům se nějak blíže vyjadřovat nebudu, ošem ústřední dvojici mohu celkem pochválit za odvedenou práci a sympatie. Pro nenáročného diváka solidní podívaná. Za normálních okolností 2*, ale vzhledem k tomu, že jde o průměrnou podívanou, nechám to na třech, aby se snímek držel alespoň na těch zasloužených 45% (víc už si ale nezaslouží).(30.1.2011)

 • Ashar
  *****

  Příjemný a oddychový film, hezké prostředí, hezcí a příjemní herci, samozřejmě i správně nepříjemně laděné postavy a zajímavý i napínavý děj. Člověk té Leile prostě musí fandit.(18.4.2017)

 • Prejza
  odpad!

  Mendel by se nejspíš posral.(30.12.2005)

 • argenson
  **

  Ze snůšky přiblblých postav a scének celkem nelogicky vyčnívá poměrně odborný medicínský výklad o hemofilii. Ale dobovou atmosféru to má v cajku.(23.9.2017)

 • Skuby47
  ****

  Zajímavý oddechový snímek, který splnil moje očekávání a dal mně, nenáročnému divákovi, příjemný zážitek. Příběh situovaný na začátek dvacátého století má napínavou téměř detektivní zápletku, která mne zaujala natolik, že jsem mu odpustila i některé neodborné genetické vývody, které zde plní jakousi vysvětlující úlohu. Má sympatickou ústřední dvojici a je zasazen do krásného prostředí, ať už se to týče starého honosného zámeckého sídla nebo přírodních scenérií. Také výprava byla působivá - hlavně dobové kostýmy a staré automobily. Sám námět filmu - pátrání dívky po své rodině a minulosti, není až tak originální, ale po projití všech dostupných televizních kanálů jsem na nic přijatelnějšího nenarazila a tak jsem sáhla po tomto snímku do svých filmových zásob. Udělala jsem dobře.(20.12.2011)