ladynka

Atmosféra tu sice zůstává konstantní, ale řada prvků působí parodicky a dává tak filmu podivný groteskní ráz. Navíc Sentimentální šermíř ztratil své poznávací znaky - nepije, nekašle, není zádumčivý. Po nikom nevrhá dýky. Aktivně vstupuje do soubojů, místo aby se do nich nechal zatáhnout. Tohle už zkrátka není ten hrdina z prvních dvou dílů a je to škoda, protože takhle je to "jen" další slušná wuxia. PS: Chybí mi Ahfei :-( ()

miklaras

PERILS OF SENTIMENTAL SWORDSMAN Chu Liu Hsiang se při svém dalším mysteriózním dobrodružství dostane do Sídla duchů na Netopýřím ostrově, kde se dějí divné věci. Tentokrát musí čelit i vyznáním lásky 4% Lau Siu Kwana a výstřelkům velice roztomilého Lo Lieha. Uřezané hlavy, ostatky a Ku Feng visící na stromě, to je jen pro silné nátury hodně milující čínskou kinematografii. Šarmantní šermíř se svým vějířem vše rozluští k velké potěše diváka a i když je tohle režijní dílko Chu Yuena rozhodně slabší, než ostatní, jeho atmosféra je stejně skvělá jako v ostatních kulisových wuxia podle Gu Longových předloh. 7.5/10 ()