Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tři muži přepadnou srub zlatokopa Samuela Sanda, kterého i s manželku zabijí. Syn Max Sand jde po stopě vrahů, je odhodlán k pomstě rodičů za každou cenu. Po řadě dní zabíjí prvního pronásledovaného muže v souboji, druhého nachází v táboře pro trestance. Posledního vraha svých rodičů Sand objeví až po mnoha měsících...
Steve McQueen, který ztělesnil hlavní roli, patřil 60. a 70. letech k nejoblíbenějším hvězdám americké kinematografie. Většinou vytvářel typy tvrdých, odvážných mužů v dobrodružných snímcích. Do paměti diváků se zapsal rolemi ve filmech Sedm statečných, Velký útěk, Bullittův případ, Le Mans, Skleněné peklo a Tom Horn. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (94)

Radko 

všechny recenze uživatele

Zmiešanie cesty odvety, neveľmi vierohodných dejových kľučiek (tresty za odrazené prepadnutie pocestných v podobe jedla, nocľahu a výcviku poskytnutých neúspešnému lúpežníkovi), biblických poučiek so získaním jazykovej i sociálnej gramotnosti a zabŕdnutia do spôsobu života tých, ktorých pomstiteľ sám nenávidel vytvára vcelku pozerateľný western. Hviezdičku navyše dávam za ukázanie zaujímavého spôsobu zmiernenia agresivity trestancov makajúcich v bažinách v podobe celobarakového týždenného nevestinca organizovaného šéfom trestného tábora. Inšpiratívne pre zmiernenie hormónov a potlačovaného srdu i v celkovom väzenskom kontexte. ()

petero 

všechny recenze uživatele

Nevada Smith (Steve McQueen) je mladý miešanec, ktorý sa snaží zabiť trojicu mužov zodpovedných za smrť jeho rodičov a vďaka tomu sa dostáva do mesta, kde v bare stretáva prvého, kvôli druhému sa necháva zatknúť aby sa k nemu dostal vo väzení a kvôli tretiemu sa musí dostať do jeho bandy. Filmu sa nedá nič vytknúť. V pohode western. ()

Reklama

troufalka 

všechny recenze uživatele

Tak jsem si zase nabila dr... ústa! Koukám Steve McQueen navíc jeden ze 100 nejlepších westernů, říkám si dám tomu šanci. Ale popravdě to žádný velký zážitek nebyl. Steve McQueen hrál retarda navíc nadabovaný Ondrou Vetchým, děj ani figury neuchvátily. Na tomhle místě se snažím pochválit aspoň dobrou muziku a krásnou krajinu, jenže ... tak nějak ... Dvě a půl bych to viděla. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Nevada Smith není možná nijak extra převratný western, na svoji dobu je však dost syrový a nečekaně brutální. O brutální vraždě Maxových rodičů se sice jen mluví, ale i tak z toho mrazí. A to stačí. Maxova cesta za pomstou je rovněž přes mrtvoly a nezastaví se naprosto před ničím. A navíc vrahy vyřídí spíše chytrostí, než silou a bojovými schopnostmi. Steve McQueen ho zahrál skvěle. Navíc nechápu, kde vzal distributor, že se jedná o mladého chlapce, když ve filmu o jeho věku nepadne zmíňka. Jeden z nej westernů žánrového profesionála Henryho Hathawaye a rovnocenný nástupce revengewesternu Drzá čela. 85%. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Vendetou posedlého míšeneckého teenagera tu hraje vráskami pokrytý árijec McQueen, kterému tu táhne již dobře na čtyřicítku. Ne, není to vtip; tvůrci to myslí smrtelně vážně. Film je tak plný nechtěně bizarních momentů, kdy Steve je vizuálně stejně starý (ne-li starší) než kolegové na place, ale oni se k němu chovají jak k frackovi s mlíkem na bradě. Jako pětiminutový skeč od Monty Pythonů by to bylo výborné, ale v podobě zbytečně dlouhého standardního westernu o pomstě, který krom výše zmíněného není zajímavý vůbec ničím, to tedy rozhodně nefunguje. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (4)

  • Ve filmu je Nevadovi (Steve McQueen) 16 let, zatímco jeho představiteli McQueenovi bylo během filmování už 35 let. (J.A.K.)
  • Tento film inspiroval George Lucase při výběru jména pro Indiana Jonese (Harrison Ford) ve filmové sérii o Indianu Jonesovi. Jméno Indiana bylo inspirováno jeho psem. (J.A.K.)

Reklama

Reklama