Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Akční thriller Carlitova cesta: Zrození gangstera od producentů filmů Zjizvená tvář a Carlitova cesta popisuje mladá léta legendárního Carlita Brigante, nejznámějšího z newyorských gangsterů. Nenasytná touha po penězích a moci zavede mladého Carlita do brutálního podsvětí New Yorku, kde vládnou pouze peníze a kde platí jediný zákon: "oko za oko, zub za zub". Carlito je na nejlepší cestě stát se heroinovým králem Harlemu. Rychle ale zjistí, že jediná cesta k přežití v newyorském podsvětí New Yorku je naprostá loajalita jeho přátel a respekt k zákonům ulice. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (36)

gogo76 

všechny recenze uživatele

Možno som trochu prísny, keďže ide o video film, ale mám až príliš rád DePalmovu klasiku . Na tak vyzrelú a kultovú gangsterku akou je Carlitova cesta sa niekto pokúsil nadviazať, ale výsledok je dosť mizerný. Keď som si asi po hodine v duchu povedal, že sa to konečne začína rozbiehať mi zrazu pred oči skočili záverečné titulky.... Nestačil som sa čudovať a mal som pocit akoby film niekto nasilu uťal v tom najlepšom. Mal som priemerné očakávania, ale výsledný dojem je ešte horší. Táto gangsterka robí iba zlú reklamu svojmu právom slávnejšiemu predchodcovi. Táto gangsterka sa na ňu iba hraje. 40%. ()

Marsik 

všechny recenze uživatele

DVD 10 (AJ) - Nejsou 4 hvězdičky jako 4 hvězdičky. V minulém komentáři, když jsem ohodnotil Carlitovu cestu s Al Pacinem čtyřmi hvězdami, byly to hvězdy zasloužené a poctivé. V tomto případě tomu už není. Pokračování, nebo spíše prequel se trochu vymkl kontrole. Prvních 15 minut, kdy nás Carlito uvádí do příběhu je velmi slibných a nabudí. Ale pak....tu du dum dum. Film se věnuje spíše té "romantické" části a tempo dosti uvadá. Pak zase pár silných scén, např. ty s italskou mafií, kde zejména Domenick Lombardozzi (známý z Miami Vice) byl skvěle vybrán. A pak opět pár klišé. Závěr naštěstí celkem obstojný. Zkrátka to bylo jak na houpačce. Nicméně zde bylo pár zajímavých herců, např. Mario Van Peebles, Sean 'P. Diddy' Combs nebo Michael Kelly a délka necelých 90 minut nenudila, takže nakonec z toho vyplave těsných 70%. ()

Reklama

LINKIN

všechny recenze uživatele

(konec reklamy) ... "Na co že to koukáme?" --- "Na ten sitcom" --- "Já myslel, že na Stalloneho" --- "Né, na Carlitovu cestu přece" --- "Aha" --- "Aha" ... (cca 30 minut) ... "Není nějakej divnej?" --- "Kdo?" --- "Ten Carlito" --- "Že? Neměl ho hrát Al Pacino?" --- "Tež si řikám. A ten De Palmův vypadal starší" --- "Dáme ještě koláčky?" ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Gangsterka, která nijak nepřekvapí, ale ani nijak neurazí. Pokus o rozšíření životopisu Carlita Briganteho se trochu minul potřebným účinkem a mám dojem, že filmu spíše uškodilo, že se k němu přistupovalo jako ke "dvojce" (byť chronologicky spíše "jedničce") známé a skvělé Carlitovy cesty. Musím říci, že se celkem vyvedlo obsazení relativně neznámými tvářemi (až na pár provařených výjimek), navíc vesměs herci stejného původu, jako byly jejich role. Zasloužené tři hvězdy. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

De Palmova "Carlitova cesta" možná není tak známá gangsterka, jako "Kmotr" ani tak kultovní jako "Zjizvená tvář", ale rozhodně je vynikající a možná už i legendární, jak díky brilantní režii, tak i skvělému Al Pacinovi. Nápad na prequel se na první pohled zdá, jako dobrý (kdo by nechtěl vidět, jak se Carlito dostal tam, kde De Palmův film začíná) ale nechat takové téma zpracovat amatéry před i za kamerou, je politováníhodné, skoro až zvrácené. Nemá cenu se rozepisovat o příběhu, protože ten už je v samotném názvu, ale zpracování i herecké výkony jsou na tak špatné úrovni, že divákovi, který obdivuje původní verzi, se musí dělat zle a musí proklínat všechny, co mají s tímto filmem, cokoliv společného. Je to neskutečná škoda a rozhodně bych "Carlitovu cestu" s tímto filmem vůbec nespojoval. Tvůrci mohli mít aspoň tu soudnost a původní název si vůbec nebrat do huby a natočit si nějakou svojí gangsterku, kterou bych sice přešel, ale neopovrhoval jí. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (6)

  • Anachronismus: Na plakátech v holišství jsou vidět moderní účesy. (liquido26)
  • Anachronismus: Pistole, které používá Nacho se začaly vyrábět až v 80. letech. (liquido26)

Reklama

Reklama