Michael Douglas už si prezidenta zahrál, tak proč si nestřihnout roli jeho osobního bodyguarda? Respektive spíš první dámy, které je však blíž, než by měl. Jeho postavení začne zásadně narušovat to, že při ohrožení hlavy státu nemůže říct na detektoru lži všechno, navíc má někdo kompromitující fotografie, které si za rámeček rozhodně nedá. Tajná služba má tak obětního beránka, Douglas vezme nohy na ramena, aby očistil nejen sebe, ale přerušil i teroristický útok. Nahrávají mu zkušenosti i místy nejapné kroky některých jeho kolegů, kteří ještě ani nebyli na světě, když schytal kulku za prezidenta Reagana. Výsledek chce být vzrušující podívanou, ono se to místy daří, jenže druhou polovinu už seká jednu logickou chybu za druhou. A někdy už hodně do očí vřískající (první dáma si v okamžiku největšího ohrožení pobíhá okolo auta). Tenhle výsledek navíc stál šedesát milionů dolarů a vidět to moc není. Je to natočené hezky, ale chybí nějaká skutečně zapamatovatelná scéna, Clark Johnson je rutinér, má rád kamerové oblety a nájezdy na své hrdiny, ale jinak toho moc nepředvedl. A hlavně neomlátil scénář někomu o hlavu (asi nejvíc zamrzí návrat našeho hrdiny mezi kolegy, jako by se nechumelilo). Douglasovi hodně pomáhá charisma, s bouchačkou už mu to tolik (věk nezastavíš) nejde. Záporáci spíš směšní, zrádce se dá snadno odtušit. Na 60% se ale sápeme. A to není úplně málo.(4.3.2015)

• Chauncey

Příjemná oddechovka, která nemá s originalitou nic společného. V některých ohledech možná až moc staromódně klišoidní film. Pokud sledujete na DVD a nečekáte nic převratného, můžete si připočíst hvězdu navíc.(20.6.2007)

Lehce nadprůměrná akce jak dělaná pro Douglase. Evu Longoriu jsem poprvé viděl v jiné roli než v Zoufalých manželkách a myslím, že jí tahle role sedla.(14.9.2009)

• Acrobat

vraj sa mal konat zazrak, ale nakoniec zostalo len pri reciach. Priemerny thriller, ktory je sice spraveny podla presnych sablon, ale tym padom je to aj jeho chyba, ze nema sancu vyjst so sedeho priemeru kopy jemu podobnych. Skoda. Potencial tam mozno mohol byt.(17.11.2009)

Řemeslně slušný thriller, bohužel tak akorát na jedno zhlédnutí...(8.2.2015)

Slabé 3*. Místy zajímavý thriller, kterému ale chybí to podstatné - jakékoliv napětí.(28.1.2007)

Klasické téma, klasický průběh, klasicky namířené sympatie a neurážející taktovka režisérova. A to i přesto, že si od snímku "Neříkej ani slovo" neustále říkám: "Na tohle je už Douglas starý." Ale co naplat - šrouby má pořád promazané. Věřil bych mu snad i Slyova parťáka v pátém Rambovi. Co se týče Strážce - překvapí snad jen nešťastně utopený Jack Bauer. Dostat více prostoru, přerozdělit karty, možná by to bylo za víc.(29.6.2009)

• _aandyy_

Neskutečně jsem se nudila!!! Vlastně ani nevím, proč jsem dala jednu hvězdu. Snad kvůli úctě k obsazení, i když to zní stupidně... obsazení je opravdu velice dobré a snad v tomto vidím jedinou výhodu. Jinak podobné "hrátky s Bílým domem" na mě zabíraly dříve, dnes už je to prostě jen ohraná písnička.(15.11.2010)

• Armageddon

Námet, ktorý je x krát okopírovaný. Na "obyčajného" človeka niekto hodí niečo, čo nespravil a on sa to snaží vyvrátiť. Kiefer pôsobil celkom zaujímavo, oblek mu pristane. A Eve Longorii pristane kostým s takým pekným výstrihom aký mala. Len do hlavnej úlohy by som neobsadil Douglasa ale niekoho mladšieho.(9.7.2011)

Michael Douglas zpět ve své obvyklé formě. Škoda, že režisér nevyužil více silné téma a jiskření mezi hlavními herci Douglas x Sutherland.(15.9.2011)

Obrovska skoda tak zpatlaneho konce a naivni druhe poloviny filmu, kdy si uprchlik podezrely z pokusu o vrazdu prezidenta USA muze chodit kde chce a delat co chce.. Jinak tu vsemu dominuje nesmrtelny Douglas se svym charizmatem nezastavitelneho byka. Pro divaka v nenarocnem rozpolozeni super podivana.(25.8.2012)

Agentský biják na jedno použití z kategorie úplně zbytečný film. Herce to přitom mělo parádní. Michael Douglas, Kiefer Sutherland a Kim Basinger mohli rozjet nějakou pecku ve velkém stylu. To by ale musel být scénář na trošku jiné úrovni plný vypiplaných dialogů a režisér by musel být trochu kreativní a uvědomit si, že nenatáčí podle předem dané šablony pátej díl třetí řady kriminálního seriálu. Takhle to je jako jeden díl seriálu s nudnými zapomenutelnými scénami a nudnými, ničím zvláštními postavami, kamerou a tak dále. Když například Douglas vyšetřuje a jde na návštěvu za matkou informátora, mohla by to být scéna s nějakým funny cool dialogem a zábavnou pointou. Takhle tam jen přijde, řekne: Dobrý den, váš syn vyhrál loterii. Matka odpoví: Hmm můj syn tady není. Douglas na to: Aha, tak nashledanou. A pak v navazující scéně jakože vychcaně synka vypátrá, ale je to úplně SUŠE a bez jakéhokoliv nápadu natočené. Totálně zabitej potenciál. To samé, když se střetne s nějakým zloduchem. Mohla by to být zajímavá sranda s cool momentem překvapení a kinetickou bitkou ve stylu 96 hodin. Ale ne, je to jen další zabitej potenciál ve stylu: Huh co tu děláš. Bum střih bum střih nuda nuda konec scény. Divák pořádně ani neví, jak dokázal zloducha takhle vyhmátnout, protože chybí jakákoliv důvtipná agentí příprava a používání vychytávek a postupů, co běžnej smrtelník nezvládne. A divák se u samotného prvního fightu s prvním zloduchem nudí, jako kdyby to nebyla ani důležitá scéna. Přitom by to měl být zlom v ději a problémové situaci hlavního hrdiny. To samé platí i v dalších pro děj důležitých scénách (přiznání První dámy agentovi kamarádovi, odhalení zrádce, fight v Torontu). Zoufalost pak režisér předvedl u závěrečné střelby s wtf odhalením hlavního padoucha v davu. U scény byl přítomen prapodivný voiceover, který byl předtím slyšet na začátku filmu v teroristickém výhružném záznamu - padouch přitom ve scéně nic neříkal, takže ho nešlo podle hlasu identifikovat a Douglas ho identifikoval vizuálně. Tomu jsem úplně nerozuměl a měl jsem dojem, že už to režisérovi totálně přerostlo přes hlavu. Zkrátka by to mohl být úplně jiný film, kde by zvučná jména excelovala. Místo toho je to, jak už jsem řekl, zbytečný film, kde by místo známých jmen mohla hrát kdejaká seriálová tvář a vyšlo by to nastejno. Úplný propadák to ale nebyl a jako takové generické agentí krimi na vytvoření kulisy pro jeden nudný večer to posloužilo dobře.(9.5.2013)

Takovýto typ filmu mám rád a tak se mi to celkem líbilo... Film má už od začátku šťávu rychlost a skvělé tempo, ale takový jako levný či nědotažený konec kdy se všechno vyřeší tak v klidu a v pohodě.... No škoda... Každopádně jsem zase po dlouhé době viděl Douglase a Besingerovou a nebili vůbec špatní... :))(8.10.2006)

• ric

Už něco nového, prosím.(18.10.2006)

Nemecky nazov: The Sentinel - Wem kannst du trauen?(4.1.2008)

• Sicky

Režisér sa mal asi viac zaoberať scenárom a zápletkou, ako naháňaním všetkých tých zvučných mien, ktoré boli tým jediným čo tento snímok potiahlo. Už od začiatku je z toho cítiť klasickú šablónu "prezidentských thrillerov" čo by mi až tak nevadilo, lebo som do toho išiel s očakávaním niečoho podobného. Avšak čím viac sa film blíži ku koncu tým začína byť nudnejší a stupidnejší. Tomuto faktu už bohužiaľ nenapomáhajú ani všetky tie hviezdičky, ktoré šednú spolu s približujúcim sa koncom. Režisér si naozaj mohol ušetriť čas a rovno tam obsadiť Stevena Seagala a jeho crew. Presne jemu to totiž bolo šité na mieru.(16.7.2008)

• jafuska

hodně podprůměrný film,herec Michael Dougles opět hrál špatně, jako vždycky, podle mého je to nejhorší herec USA, politický film o prezidentovi a jeho ochrance a zradě.docela nuda,(11.12.2009)

• Ernie_13

Mohlo ist o pocin za 4 hviezdicky...no scenaristi sa rozhodli, ze 2 postacia!(29.9.2010)

Chtěl bych dát víc, ale trocha pachuti tam je...Chybí tam závěrečný twist..(31.12.2010)

• elCarda

Od filmu s takovýmto obsazením jsem hodně očekával. Bohužel jsem se dost zklamal. Už v první chvíli jsem si řekl, že tu něco nehraje. Proboha kolikrát už jsme viděly klišé typu mám pro tebe závažnou informaci o možném zničení světa ale řeknu ti to až potom! Přitom potom už bude zdroj informací záhadně zavražděn a tím rozpoutá vyšetřovací peklo. Zbytek filmu už jen zcela předvídatelně kopíroval nastavenou laťku až k Happy endu ve kterém jsou padouši mrtví a hrdinové blahořečeni. Dílčí herecké výkony nebyly až tak špatné, ale děj je srážel na kolena. Jednu hvězdičku dávám snad jen kvůli obsazení a jediné (pro mě) inovativní myšlence a sice nemanželský poměr první dámy (konečně to nejsou jen ti muži).(7.6.2008)

• jirijo

Veskrze podprůměrná záležitost. Symapatické herecké obsazení a zručný řemeselník Clark Johnson (S.W.AT.) slibovali víc, ale bohužel. Příběh je stokrát omletý, ale to by nevadilo, pokud by se obalil do zajímavé formy (jako třeba Úhel pohledu), což se ovšem nestalo. Michael Douglas hraje starého dobrého Michaela Douglase, ale poslední dobou začíná být čím dál více starý než dobrý a jeho agenta, který "zachránil život Reaganovy" mu jaksi nebaštím. Kim Basingerové role první dámy víceméně sedí, ale na víc než na útrpné pohledy a decentní mávání davům se bohužel nezmohla. Eva Longoria je ve filmu čistě na ozdobu (i když proklatě krásnou ozdobu :-), její role je naprosto zbytečná. Suveréně nejlepší je Kiefer Sutherland, který má pátrání a pronásledování padouchů všeho druhu skvěle natrenováno z kultovního seriálu 24 hodin a v roli agenta Breckinridge se cítí jako ryba ve vodě. Zápletka je značně předvídatelná, zpracování je zoufale fádní a dějové zvraty neškodné. Závěrečné finále v Torontu mě velmi pobavilo, ovšem asi ne tak, jak měli tvůrci v plánu :-) Škoda, mohl to být docela fajn filmeček...(5.8.2009)