Já čekal film, kde Američani budou ti nejlepší a teroristi verbeš, která chce zneškodnit chudáka prezidenta. Patriotismus je tu sice na ráně, hlavně ze strany Michaela Douglase, ale překvapivě na svůj věk svoji úlohu zahrál opravdu skvěle. Dále mu sekunduje jeho pobočník Kiefer Sutherland a je jasné, že právě na těchto hercích film bude stavět i když se v pozadí objevuje nádherná Eva Longoria. Ač se to nezdá, i přes svoje hodnocení, které tu film má, bavil jsem se po celou dobu sledování. Strážce ubíhal svižně, akčně a hekticky tak jak mám u těchto filmů rád. Krapet mi to sice zkazil konec, ale na to, že jsem čekal naprosto něco jiného jsem byl vcelku mile překvapen. --- Pohyb Sincinety určí ASP - Co to znamená? - Až se postaví...teda ne tobě !(27.4.2007)

Film sa dá dokonca pozrieť aj druhý krát... Prit toľkých postavách a komplikovane rozohratom deji sa človek až tak nenudí. Douglas čím dalej, tým viac pripomína svojho otca, Kim má stále svoj zrelý šarm... Kvalitné obsadenie doplňa buldog Kiefer a šarmatná Eva Longoria. Záverečná prestrelka na schodoch mi pripomínala scény z hry Half-Life 1, scénaristom asi došla inšpirácia. Film je ďalšia varianta na starú tému, ale fanúšik starších kriminálnych a konšpiračných thrillerov by nemal byť veľmi sklamaný...(3.2.2012)

Velice povedené film, ukazující částečnou realitu panující v prostředí Tajné služby. Konec byl tedy trošku slabší, nicméně alespoň reálný. 9/10. Herecké obsazení, scénář.(3.9.2012)

slušné a dobře natočené, ale předvídatelné ♣(18.12.2013)

Keby zmenili posledné dve minúty bolo by to 5*.(11.8.2014)

Má to sice hvězdné obsazení, ale děj je příliš předvídatelný a dost slabý. Nejlepší jsou Douglas se Sutherlandem, čekáte, že si každou chvíli dají po ...ústech, ale scénář jim to nedovolí a opětně je spojí jako nejlepší přátele. Role Kim Basinger je vyloženě slabá. Jinak zajímavý a poučný náhled do zákulisí prezidentské služby a hlavně ukázka její špičkové technické vybavenosti.(5.12.2014)

Jedna ze slabších Daglesovin, čekám čekám kdy to dostane ty správný koule, a najednou je šlus.(14.3.2017)

Snímek Strážce z roku 2006 se pro mne stal zajímavým, když jsem se dočetl, že v něm hlavní roli agenta americké tajné služby Peta Garrisona ztvárnil Michael Douglas. Jeho bývalého chráněnce a vyšetřovatele tajné služby Davida Breckinridge si zahrál další známý herec Kiefer Sutherland a ještě jsem tam našel jedno známé jméno a to Kim Basinger. Tato krásná blondýna v době natočení filmu ještě pořád stála za hřích, ale poté její sláva šla postupně dolů. Její role ve Strážci byl sice méně frekventovaná, ale zato důležitá, protože hrála první dámu prezidenta USA a zároveň milenku Pete Garrisona. Byl jsem tedy zvědav nejen na to, jak ochránce prezidentů zvládne své pracovní povinnosti a také jak dopadne jeho vztah s Kim. Seznamování se s postavami trvalo celou hodinu filmu, během níž došlo na vraždu Merriweathera, agenta a přítele Peta, který prý zjistil informace o chystaném atentátu na prezidenta. Ze zločinu přípravy atentátu byl obviněn na základě nepřímých důkazů právě Pete, který neprošel testem na detektoru lži kvůli vztahu s první dámou a také na něj někdo šil boudu a narafičil na něj pár pastí. Teprve když se oblíbený agent americké tajné služby, který kdysi zachránil život prezidentovi, dal na útěk, začal být film zajímavější. Došlo totiž k velké změně z politického thrilleru, který mne moc nebaví na boj o holý život a svobodu na útěku, který mne naopak baví hodně. Jeho protivníkem a naháněčem se stal právě David Breckinridge, jemuž pomáhala nová členka týmu a nádherná žena Jill Marin, kterou si střihla Eva Longoria. Závěr filmu pak byl hodně akční a napínavý, ale já samozřejmě neprozradím, jak to celé dopadlo. Pokud se na Strážce podíváte, budete sledovat akční politickou pohádku z amerického pera o tom, jak by se to celé vůbec nestalo, pokud by někdo chtěl zabít prezidenta USA. Jak to dopadlo s prací Peta Garrisona jsme se tedy dozvěděl, jen ten druhý příběh o jeho vztahu s první dámou nebyl pořádně vysvětlen. Sečteno podtrženo, Strážce mne nezklamal a ani nenadchnul, takže ode mne získává tři střežené hvězdy ***.(26.3.2018)

1 4 7 10 11 12 13 následující >>