Komentáře uživatelů k filmu (248)

 • Malarkey
  ****

  Já čekal film, kde Američani budou ti nejlepší a teroristi verbeš, která chce zneškodnit chudáka prezidenta. Patriotismus je tu sice na ráně, hlavně ze strany Michaela Douglase, ale překvapivě na svůj věk svoji úlohu zahrál opravdu skvěle. Dále mu sekunduje jeho pobočník Kiefer Sutherland a je jasné, že právě na těchto hercích film bude stavět i když se v pozadí objevuje nádherná Eva Longoria. Ač se to nezdá, i přes svoje hodnocení, které tu film má, bavil jsem se po celou dobu sledování. Strážce ubíhal svižně, akčně a hekticky tak jak mám u těchto filmů rád. Krapet mi to sice zkazil konec, ale na to, že jsem čekal naprosto něco jiného jsem byl vcelku mile překvapen. --- Pohyb Sincinety určí ASP - Co to znamená? - Až se postaví...teda ne tobě !(27.4.2007)

 • viperblade
  ****

  Vemte si Osobního strážce, zkřižte jej s Úhlem pohledu a dostanete tento film. Je to svižné, má to skvělé obsazení (Douglas na svůj věk hraje stále dobře, Sutherland si možná ani neuvědomil, že netočí dalšího Bauera :-)) a Eva Longoria Parker… no řekněme to tak, kde jí chybí něco navíc v herectví, tak tam je to vyváženo na kráse, takže taky spokojenost… :-) A čert vem nějakou logiku (opravdu jsou otisky prstů hotovy za 20 minut?) Pokud se vám fakt nechce přemýšlet, ale zároveň nechcete trávit čas u nějakého stupidního filmu, tak můžete zkusit tenhle. Myslím, že byste neměli být zklamaní…(12.9.2009)

 • Kaka
  ***

  Douglas se snad jako kravaťák už narodil. Nikdy bych nevěřil, že může být v jeho podání zvláštní agent tajné služby tak cool frajer. Takhle dobře zahraná špionážní role tu nebyla už pěkných pár let. Bohužel forma Michaela Douglase je na snímku pravděpodobně to nejlepší. Začátek je velice slušný a i bez struhjících a drahých akčních scén se jedná o velmi svižný a vcelku chytrý thriller. Bohužel ke konci je již v podstatě všechno vyřčeno a jasná situace se tak žene do akční záhuby. Konec je pak vyloženě hloupý a celý film tak de facto sráží do průměru. Nicméně nestraný náhled do praktik tajných služeb je leckdy překvapivě působivý a příjemně se na snímek kouká. Civilní herecké výkony všech zúčastněných nepřekvapí. Dvojka Sutherland, Douglas je neskutečně cool.(15.8.2006)

 • Trellíno
  ***

  Douglas přišel dřív a řekl to zhruba tak nějak, jako jsem to měl v úmyslu i já. :) Takže nebudu opakovat již vyřčené a jenom potvrdím jeho slova. Příjemná oldschoolovka za silnějších 60%, která ale v první polovině slibovala mnohem více.(15.8.2006)

 • castor
  ***

  Michael Douglas už si prezidenta zahrál, tak proč si nestřihnout roli jeho osobního bodyguarda? Respektive spíš první dámy, které je však blíž, než by měl. Jeho postavení začne zásadně narušovat to, že při ohrožení hlavy státu nemůže říct na detektoru lži všechno, navíc má někdo kompromitující fotografie, které si za rámeček rozhodně nedá. Tajná služba má tak obětního beránka, Douglas vezme nohy na ramena, aby očistil nejen sebe, ale přerušil i teroristický útok. Nahrávají mu zkušenosti i místy nejapné kroky některých jeho kolegů, kteří ještě ani nebyli na světě, když schytal kulku za prezidenta Reagana. Výsledek chce být vzrušující podívanou, ono se to místy daří, jenže druhou polovinu už seká jednu logickou chybu za druhou. A někdy už hodně do očí vřískající (první dáma si v okamžiku největšího ohrožení pobíhá okolo auta). Tenhle výsledek navíc stál šedesát milionů dolarů a vidět to moc není. Je to natočené hezky, ale chybí nějaká skutečně zapamatovatelná scéna, Clark Johnson je rutinér, má rád kamerové oblety a nájezdy na své hrdiny, ale jinak toho moc nepředvedl. A hlavně neomlátil scénář někomu o hlavu (asi nejvíc zamrzí návrat našeho hrdiny mezi kolegy, jako by se nechumelilo). Douglasovi hodně pomáhá charisma, s bouchačkou už mu to tolik (věk nezastavíš) nejde. Záporáci spíš směšní, zrádce se dá snadno odtušit. Na 60% se ale sápeme. A to není úplně málo.(4.3.2015)

 • Reiniš
  ***

  Rutiní hru na kočku a myš zachraňuje od propadu do šrotu hlavně velmi dobré obsazení. Douglas sice nemá tolik elánu jako dřív, ale vaše sympatie si získá. Sutherland je dobrý herec, ale podobný výkon jsme od něj viděli už ve 24hodin. No a Kim Basinger s Evou Longoria jsou nesmírně krásné a obě svoje mužské protějšky skvěle doplňují. Na jedno zhlédnutí dobrý, ale podruhé už bych to vidět nemusel.(7.7.2007)

 • D.Moore
  ***

  Příjemný thriller(ek), který jakoby přišel z úplně jiné doby - z doby někdy kolem roku 1980, kdy mohl jeho námět být ještě neokoukaný a svěží. To je totiž největší nevýhoda Strážce - všechno, co ukazuje, jsme už někde viděli. Řemeslně je ale zvládnutý dobře a podívanou z něj dělají hlavně skvělí herci. Nadprůměr.(21.7.2010)

 • Davies182
  ***

  Čistý průměr, aneb další kriminálka s nádechem popcornové zábavy, které nadupaná honička nakonec jen prospěje. Eva Longoria je (jako vždy) zatraceně hot.(11.8.2008)

 • Jamal
  ***

  Nijak zvlášť jsem se nebavil, dáse říct, že chvílema i nudil. Trošku jsem na to byl ale připravenej - proto ani tak moc zklamanej.(29.7.2007)

 • Phobia
  **

  Grrrr, už to, že je film vysílán v hlavním vysílacím čase ve smrdutém kanále plném nevábných splašků TV hovNOVA mě mohlo varovat, abych si o kvalitě "Strážce" nedělala přehnané iluze. Ach jo, tak stará a pořád tak naivní... Začátek ještě vypadal poměrně solidně, manévry tajné služby působily autenticky. Říkala jsem si: "Hmm, to by mohlo být na 4*!" Potom to začalo malinko nudit (3*), pak mě Michael "obšourník" Douglas a Kim "štětka" Basinger nepřekvapili... no a potom se mi začala každou chvíli drát na jazyk nějaká otázka: proč agenti v akci nemají neprůstřelné vesty? Když ji Douglas má, tak proč ho nestřelí do nohy nebo třeba do prdele a radši ho nechají utéct? Kde vzal jistotu, že bába bude volat hned a ne v okamžiku, kdy vyndá krabičku s odposlechem, lokátorem, či co to tam měl vopchané? Jak tak rychle zjistil, kam vlastně volá? A jak to tak rychle zjistili jeho pronásledovatelé a jaktože byli s Douglasem na místě skoro současně? Kde vzal kolegovo heslo? Jaktože nikoho netrknul chybějící test šéfa? Proč si může první dáma pobíhat v okamžiku ohrožení bez jakékoliv ochranky, kde ji zrovna napadne? Proč v tom poletuje tolik bohů ze stroje? Proč se mi ze závěru chtělo blinkat? Proč se ze zápletky vyklubala taková plytká, chudobně zrežírovaná srajda? Zkrátka: proč se v tom filmu všichni chovají jako dementi? To se radši potřetí podívám na výborného "Nepřítele státu" nebo popáté na skvělého "Uprchlíka", než absolvovat repete (pod)průměrného "Strážce". 48%(13.11.2010)

 • ajuska
  ***

  Neurazí, nenadchne. Vcelku solidní žánrová podíváná, která (jak už tu bylo mnohokrát řečeno) po slibném rozjezdu a dobrém prostředku upadá někam do hlubin akčních béček. Ke konci už scénáristovi asi došel dech, protože po všech těch peripetiích s obviněním Michaela Douglase, působí odhalení skutečného zrádce přinejmenším směšně. Celkově tedy slušný průměr, který určitě nenudí, jen ke konci poněkud klopýtá.(17.9.2006)

 • gogo76
  ***

  Priznám sa, že začiatok ma vôbec nechytil. Pripadalo mi to, ako keby som to už videl stokrát niekde inde. Po spiknutí a narafičení dôkazov proti M. Douglasovi film odrazu nabral spád aj napätie. Napriek konečnej spokojnosti je film pre mňa ako celok trošku nevyvážený, takže nakoniec priemer. 60%.(27.12.2010)

 • Pepinec
  ***

  Strážce trpí syndromem domečku z karet: pěkný na pohled, chatrný na dotek. Herecká sestava silnější, než jakou poslal Bílek na Dány, celé se to tváří krásně a filmově, asi jako se Zeman na portrétu ksichtí lidumilně, ale chybí tomu něco, co by mělo šanci diváka zaujmout i jinak než stylem jééé, tohle bylo támhle anebo jééé, to je hovadina... Navíc se mi začíná přejídat uvažování scénáristů "safra, teď bych potřeboval, aby se všichni sešli na jednom místě, i když je to nemožný. Ale co, však ono by se to třeba nějak stát mohlo, ne? Takže píšu..." Trhněte si nohou.(25.3.2013)

 • SNCIS
  ****

  Krom hvězdného obsazení Sutherland, Douglas, Basinger a Longoria - Je film dobře natočený akční thriler. Děj graduje, scénář je dobrý... Hold skupina profesionálů se sešla a vznikl "Strážce". - 80%.(25.3.2017)

 • Deimos
  ***

  DivX/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 9/10 Efekty 6/10/// +Michael Douglas vs. Kiefer Sutherland, prostě paráda, výborná hudba a atmosféra -mohlo být víc akce, víc zvratů a míň vykecávání/// Čekal jsem trošku něco jiného. Špionážní thriller není vůbec můj šálek kávy. A taky chci zmínit, že v originále si člověk tolik nevychutná Kiefera jako s českým dabingem. (Kdo sleduje seriál 24 hodin s dabingem mi dá zapravdu). Jinak jsem ale celkem spokojen. Děj pěkně odsípá, pořád se něco děje. Do toho hraje napínavá hudba a nutno říct, že subwoofer který mám pod stolem dostal pořádnou šanci se předvést. Takže stačilo ještě víc zatlačit na pilu a byly by z toho slušné čtyři, takhle je to někde mezi./// Celkem 70%///(10.10.2009)

 • Allien.9
  **

  Sutherland a Douglas skvělí. Longoria... No, asi chtěli mít ve filmu někoho pěknýho. V každém případě celkem normální thriler fungující hlavně díky výše zmíněným hvězdám. Scénář nic moc, ale od obvinění Michaela už to má alespoň spád.;-)(30.6.2008)

 • mzss1
  **

  |30%| STRÁŽCE je opravdu nezáživný a nudný film, který snad ničím ani nezaujme. Chtěl jsem dát jen tu 1*, bylo to zhruba na hraně mezi 1/2*, ale nakonec jsem tu nejslabší možnou druhou dal. Ve filmu je ale cítit jistá kvalita a dva výborní herci Michael Douglas a Kiefer Sutherland. To jsou asi tak jediné klady. O akci tu moc nejde. Od poloviny filmu tu započnou přestřelky, které jsou tak nějak průměrně natočeny – je to spíše takový nutný doplněk k filmu. Abych se pravdu přiznal, tak jsem se dost ztrácel v ději. Tvořilo ho dost postav a nějaká ta pointa či rozuzlení? Sotva jsem postřehl, že tam něco takového bylo. Určitě jsou horší filmy, zas tak kritický být nechci, ale i tak jsem čekal o něco lepší snímek.(4.6.2017)

 • kingik
  ***

  Agent Pete Garrison se kdysi vrhl mezi prezidenta a déšť kulek. Patří stále k váženým členům prezidentské ochranky, když je zavražděn jeho kolega Charlie, který se mu chystal s něčím svěřit. Vraždu vyšetřuje Pete spolu s Davem a agentkou Jill. Když ale podvržené indicie začnou ukazovat na Petea, dá se na útěk. Tento politický thriller v ničem moc nepřekvapí. Má dobré herce, nadějnou zápletku, ale neví si rady, jak by ji zajímavě rozvinul a poměrně rychle začne nudit.(6.11.2010)

 • FrodoF
  **

  Dlouho jsem přemýšlel jestli dát 3* nebo 2*, nakonec jsem se rozhodl pro druhou variantu, protože ten film je tak hrozně průměrný a zbytečný, že by si rozhodně víc nezasloužil. Ikdyž v rámci žánru více méně funguje, je plný klišé a naprosto předvídatelný.(28.5.2008)

 • nascendi
  **

  Škoda, že scenáristovi vystačili nápady iba na tri štvrtiny filmu. Záverečnú štvrtinu chcel napísať ako impozantnú a vyšla mu z toho impotentná. Film, ktorý nemusel byť nakrútený. Filmu, z ktorého si zapamätáte iba Evu Longoriu.(4.9.2009)

 • Tommy987
  **

  I did not sleep with your wife (...and I don't want to kill the president), alebo: Jack Bauer po stopách novodobého Richarda Kimbla. Stokrát prevarený príbeh nespravodlivo obvineného muža na úteku k nám tentokrát prichádza v tej najbežnejšej, ničím neobjavnej forme, s veľkým množstvom klišé a neskutočne nevyrovnaným scenárom (ktorý mimochodom parádne vykráda hneď niekoľko zápletiek zo seriálu 24). Herci sú v pohode, David je prakticky len variáciou na Jacka Bauera, takže Sutherland je ako ryba vo vode, Douglas je stále charizmatický a Eva Longoria krásna (jej postava je ale dosť zbytočná, nemá v príbehu žiadne opodstatnenie..). Ako nenáročná jednohubka Sentinel neurazí, ale v tomto prípade som rád, že som nevyhadzoval peniaze na kino a pozrel si to radšej "barely legal" spôsobom... 5/10(24.9.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace