Já čekal film, kde Američani budou ti nejlepší a teroristi verbeš, která chce zneškodnit chudáka prezidenta. Patriotismus je tu sice na ráně, hlavně ze strany Michaela Douglase, ale překvapivě na svůj věk svoji úlohu zahrál opravdu skvěle. Dále mu sekunduje jeho pobočník Kiefer Sutherland a je jasné, že právě na těchto hercích film bude stavět i když se v pozadí objevuje nádherná Eva Longoria. Ač se to nezdá, i přes svoje hodnocení, které tu film má, bavil jsem se po celou dobu sledování. Strážce ubíhal svižně, akčně a hekticky tak jak mám u těchto filmů rád. Krapet mi to sice zkazil konec, ale na to, že jsem čekal naprosto něco jiného jsem byl vcelku mile překvapen. --- Pohyb Sincinety určí ASP - Co to znamená? - Až se postaví...teda ne tobě !(27.4.2007)

Docela podařený thriller, který nepostrádá napětí, ani kvalitní herce. Douglasovi i Sutherlandovi jejich role sedly a překvapila i Eva Longoria.(24.12.2010)

Dobré, akční a se slušnými hereckými výkony. Zkrátka za tři.(1.10.2006)

• sedm.1

Jediné,co jsem na Strážci našel zajímavé,byl velmi podrobný a možná i dost reálný pohled do amerických tajných služeb.Je dost možné,že takhle to v bílém domě funguje a zobrazení chodu ochranky amerického prezidenta je i docela zajímavé sledovat.Samotný děj je ovšem jedno velké neskutečné klišé.Neprávem obviněný hlavní hrdina,chytá ho jeho bývalý kámoš,aby se nakonec dali dohromady a vše dovedli do happy endu.Pokolikáté již?Navíc i finále je dost nemastný,neslaný,snad až odfláknutý.Pár napínavých chvilek ve filmu je,ovšem stejně jsou k ničemu,když každý ví,co přijde každý další záběr.M.Dougles už je ve svých pořád dokola stejných rolích okoukaný,K.Sutherland výjmečně postrádá to jeho zajímavé charisma a E.Longoria je tu opravdu jen na pokoukání,takže ani herecké obsazení filmu nepřidá na kvalitě.(10.1.2008)

• Arius

Slušná herecká zostava a zaujímavý dej, žiaľ podávaný aj zo značnou dávkou amerikanizmu z ktorou sa stále akosi neviem zmieriť. Hrdosť američanov je nezdravá a jej aplikácia vo filmovej branži vie byť tak nepríjemná až odkazuje na apatiu. Nezametal by som sentinelom podlahy fast-foodov no nepoložil by som ho ani do vitríny. -2*.(1.2.2009)

Na nejzkušenějšího člena tajných služeb žádnej šlágr. Čekal jsem, že Michael Douglas bude svoje pronásledovatele vodit jako Jason Bourne a ono nic. Vlastně by mu nemohl dělat ani stín :-) Taky se mi zdálo dost nedotažené, že nebyly ve finále vůbec nijak osvětleny motivy atentátníků. Celou dobu jsme tak věděli, že chce někdo zabít prezidenta, ale vůbec nebylo řečeno proč, takže to celé pozbývalo smysl. Jako taková kriminální jednohubka ale Strážce rozhodně neurazí.(12.9.2009)

12. 09. 2009 (242.); poměr mezi 1. dámou státu a agentem tajné služby ja asi dost těžko pravděpodobné(14.9.2009)

• divak84

překvapivě slabý film připomínající spíš televizní tvorbu. Předem jasný záporák. Podle mě filmu nepomohla ani osobní nevraživost mezi oběma strážci. Kiefera mám (jako herce) rád, ale tady tohle bylo slabé kafe.(8.12.2010)

• KASUGI

Chtěl by to být napínavý film a chvílemi se mu to i daří, ale stále je to zachraňování ohroženého prezidenta na stopadesátý okoukaný způsob, nepřinášející nic nového. Snad jen zahýbající první dáma :D(23.12.2014)

• jondoe

bavilo ma to az do zaverecnej akcie.scenarista sa na zaciatku celkom stacil ale posledna pol hodina mu akosi nevysla.sklamanie.mohlo to dopadnut ovela lepsie,ved prva hodina filmu bola v celku dobra.(9.3.2008)

Místy sladkobolné, ale když si odmyslíte sem tam rozhovor jak z telenovely, docela zajímavý odpočinkový film na téma "Jak zabít amerického prezidenta".(9.9.2009)

Film mě připadal jako děsná hovadina, kritizovat by se dalo leccos, ale tohle je přesně ten druh filmu u kterýho se nemá přemejšlet, ale divák se má jen bavit. A je fakt, že jsem se bavil a určitě jsem se nenudil, tudíž film splnil účel.(13.9.2009)

Postarší Douglas v průměrním akčním thrilleru. Zápletka vám bude povědomá a rozuzlení je očekáváné. Nicméně pěkná podívaná, která rychle ubíhá, i proto, že hodně dělá stále charismatický hlavní hrdina.(11.9.2010)

Nejdřív jsem myslel, že nebýt těch moderních rychlých záběrů (jsem příznivec staré klasiky), dal bych 4*. Ale nakonec se to stejně vyvrbilo jako o něco lepší průměr. Navíc škoda, že Bauer nedostal víc prostoru, 6/10.(12.11.2010)

Rozehra je otřepaná a vyluhovaná.Ohrožení života prezidenta, milostný trojúhelník hrdiny z ochranky, 1. dámy a jejího muže.No a tyhle postavy navlekli na výborné herce.Pánové Douglas a Sutherland si výborně sekundují a každý po svém hledají krtka v tajné službě, když současně odtikává čas do atentátu na prezidenta.Kdybych neviděl x podobných filmů asi by mne to i strhlo. Nicméně tři hvězdičky je tak asi maximum, které dám.Konec filmu nepřekvapí......(1.3.2014)

Neustále mě to připomínalo demoverzi seriálu "24 hodin". Neustále jsem si nemohl zvyknout, že Jack není K. Sutherland :) ale M. Douglas. Za podobu k 24 přidávám 1*. Jinak průměrný film.(28.2.2007)

Efektním make-upem zakamuflovaný, profláklý námět, který z průměru táhne pouze solidní obsazení.(5.3.2007)

• Lookass

Predstavte si film, ktorý mení žánrové konvencie, má inteligentný scenár a strhujúci záver. The Sentinel je potom opakom vašej predstavy.(10.1.2008)

Klišé, hrozná Longoria, kamera na facku o těch přechodech nemluvím, moc mi nesedly. Lepší by možná bylo kdyby Douglas a Sutherland měli opačné role. Oba hráli dobře, tak jako Basinger. Pochválím ještě hudbu. Ke konci už chyběla jenom americká hymna a nápiss we love america. Připomnělo mi to jak v Panchartech od Tarantina byl ten nacistický film:D podobné.(12.9.2009)

Eva Longoria myslím bola tiež návnadou na tento film pre fanúšikov, ale nanešťastie pre niekoho, vidno ju tam asi 3 krát cca po 2 min, čo znamená, že celkovo v tomto filme si zahrala dokopy asi 6 min, aj to sa mi zdá veľa keď nad tým momentálne uvažujem. To zase znamená, že nemala ani priestor na nejaký herecký výkon. No ale na druhej strane to patrilo samozrejme Michaelovi, ktorý je väčšinou zárukou pre dobrý film.(19.9.2010)

Michael Douglas jako elitní tajný agent, kterému chce někdo přišít chystaný atentát na prezidenta a kterému se chce dostat na kobylku samotný Jack Bauer. Na jedno zhlédnutí ještě ok, ikdyž ta logika a scénář trochu kulhají. 5.5/10(27.3.2013)