Externí recenze k filmu (9)

 • CinemaView.sk (Robert Pospiš) ***

  "Johnosonov Strážca nemohol sklamať. Neboli do neho totiž vkladané žiadne očakávania. Tuctový thriller, ktorý má pár svetlých bodov. Niekoľko slušných akčných scén, zaujímavý začiatok a niekoľko známych mien v obsadení. Romantická vsuvka v podobe utajovaného vzťahu prvej dámy a ostrieľaného agenta…" (více)

 • Filmkabi.net (David Patras) ***

  "Tenhle film bude v televizi pecka, ale v kině je to na samé hranici rentability. Pokud vám návštěvu doporučím, bude hodně z vás naštvaných, hodně si bude říkat „tak dobré to zas nebylo“ a několik z vás se zamyslí nad tím, že tenhle filmkabi.net je skutečně místem, kde se střetávají ti nejzkušenější…"

 • Filmpub.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Strážce tedy dopadl dobře. Je to příjemná podívaná, které v druhé polovině dochází příliš rychle dech, ale pokud chcete strávit necelé dvě hodiny ve společnosti dobrých herců a napínavého příběh, Strážce vás nejspíš plně neuspokojí, ale naštvaní pravděpodobně také nebudete. Zkrátka jde o lehce…"

 • Filmweb.cz (Tomáš Chvála) ***

  "Téměř sedmdesát minut je Strážce velmi inteligentní žánrovkou, která nepostrádá tempo a napětí. Zakončení je však tak špatné, že je nakonec výsledný dojem z filmu mnohem horší, než by si Johnson, potažmo Sutherland s Douglasem zasloužili. Když si člověk vybavuje lahůdkové střety těchto dvou herců,…" (více)

 • Kinema.sk (Marek Vojtko) ***

  "Prienik seriálových hercov na veľké plátno a malé oživenie kariér starnúcich hviezd, tak by sa dal charakterizovať nový počin režiséra Clarka Johnsona (S.W.A.T.) Strážca. Príbeh je rovnako jednoduchý ako obohraný: agent nejakej vládnej agentúry – v tomto prípade prezidentovej ochranky – sa dozvie o…" (více)

 • Lidovky.cz (Marcel Kabát) ***

  "Ke kladům filmu patří poměrně zdařile udržované napětí i některé dobře vystavěné scény. Hned na počátku v jedné z nich Breckinridge v Sutherlandově podání efektně znemožní policejní vyšetřovatele, kteří se chystají zaškatulkovat případ mrtvého agenta jako loupežnou vraždu. Bezpečně funguje…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Čihula) **

  "Nehledě na několik cool kamerových filtrů a výstavní žánrové intro „na jeden záběr“, Johnson jako režisér překvapivě vadne. Nejen že dvacet minut před koncem dopustí žánrovou kličku, která pohřbí prakticky všechno, co na filmu bylo dosud atraktivní, ale i jeho akční nasazení už není takové, jak si…" (více)

 • Tiscali.cz (Šimon Šafránek)

  "Film je na druhou stranu přesvědčivý v zobrazování zákulusí tajné služby, v popisu pracovní rutiny tajných agentů. Kameraman Gabriel Beristain halí interiéry do šera, z něhož vystupují monitory počítačů. Exteriérům naopak kraluje oslnivé slunce. Obraz ozvlášťnují klasické špionážní záběry skrze…"

 • 4men.cz (Iva Přivřelová) ***

  "Strážce je v podstatě standardní film. Podobných už tu bylo spoustu a není důvod, proč byste zrovna na tenhle měli v budoucnu vzpomínat. Na přítomnost kinosálu ale stačí, stejně spolehlivě, jako stárnoucí Michael Douglas na své úkoly. Douglas nejenže v jednašedesáti zvládá přesvědčivě běhat,…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace