Golgo 13

Osamu Dezaki

Předloha:

Saitó Takao (komiks)

Šúkei Nagasaka

Golgo 13 je něco na způsob Jamese Bonda—záporáka s pořádnou dávkou japonské úchylnosti. Možnosti animace využity na 100%, krev a násilí, přehnané smrti, záporácký swag etc. included. Golgo 13 je dle mého skromného názoru ideální film pro anime-analfabety (jako já), kteří si chtějí rozšířit znalosti.(17.1.2015)

Roboticky přesný nájemný vrah, Golgo 13 (alias Duke Togo), se dostává do hledáčku zaměřovače mnoha nepřátel. Je trénovaný, nikdy nemine cíl a jeho legenda ho vždy předchází. Dokonalý stroj na zabíjení v tomto anime posouvá stylovost až na samou hranu dokonalosti i únosnosti. James Bond v rouše zabijáka bez citu a bez výčitek. Ženy mu padají k nohám a sténají už jen při doteku avšak on ani nevzdechne. Nepřátelé nemají šanci i když si do poslední chvíle myslí, že na něj vyzráli. Tentokrát se ale zadýchá i on, protože po něm půjde armáda, vláda i tajná organizace. Bude čelit hordám nepřátel i elitním zabijákům. Je to mix všech béčkových, brakových špionážních filmů a knih, ale má to fantastický nádech. Animace dokonale špinavá a noirová + smutná hudba. Film plný brutálního násilí, erotiky, super padouchů a stylových brýlí, které nosí Golgo 13 a ve kterých se vše odráží.(4.9.2013)

Miami Nights 1984 brought me here https://www.youtube.com/watch?v=nLzjm9E1hwg&t=87s(30.7.2017)

Tyhle čistokrevné cool akčňárny nejsou úplně můj šálek, ale i tak jsem se bavil. Je to tvrďárna jak půl kila hřebíků z drákulovy rakve, Bond si může dát facku a odšoupat se zpátky na pískoviště a vůbec-má to styl a říz o kterém se může jen zdát kdejaké vychvalované chujovině z holyvůdu...(23.2.2015)

• - Původní "Golgo 13" je manga série napsaná a ilustrovaná Takaem Saitem, publikována byla v Shogakukan Big Comic časopise od ledna 1969 a vydávána byla i v roce 2013. Celkem bylo prodáno přes 200 millionů výtisků v různých formátech, a to včetně kompilačních knih. Na motivy této mangy byly vytvořeny 2 hrané filmy, konkrétně Golgo 13 (1973), Golgo 13: Kûron no kubi (1977), 2 animované filmy Golgo 13 (1983) a Golgo 13: Queen Bee (1998), televizní animovaný seriál a 5 videoher. (MrPierc)