Komedie / Rodinný / Animovaný / Sci-Fi

USA, 2002, 85 min

K tomuto filmu ma priviedol seriál Lilo a Stitch, ktorý som zbožňovala od prvého okamihu. A film ma takisto nesklamal, práve naopak -tiež ma veľmi dojal. Nevidím v tomto filme snáď ani jediný nedostatok, zaujal ma od samého začiatku až do samého konca. Animácia je nádherná a hudba takisto, i keď Elvisa Presleyho vôbec nemusím, ale vybrané piesne vo filme sa mi páčia, ale viac ma dojala hudba Alana Silvestriho a piesne "He mele no Lilo" a "Hawaiian roller coaster ride". Lilo a Stitch je veľmi príjemný rodinný film s troškou sci-fi zápletky, ale tá ani nieje až tak podstatná ako samotné poučenie o rodinných hodnotách, ktoré sú vlastne hlavným zmyslom celého príbehu. Ale o humor tiež nieje nuda, zvlášť v prvej polovici filmu. Skutočne to stojí za zhliadnutie, lebo na svoje si v tomto filme môže prísť každý, dokonca aj dospelý divák :) 5* a 100%(3.9.2011)

Škoda, že upadajúce štúdio nesúce meno veľkého Disneyho nenatočí viac takýchto skvelých filmov, ale točí prepadáky, ako sú Hanna Montana a iný sajrajt. Vôbec mi nevadí, že mimozemšťan Stich vyzerá ako Pokémon, naopak, Pokémoni sú ďalší odpad, ktorý tenot animák hravo strčí do posledného okienka na celuloide, a nevadí mi ani to, že Lilo je fakt otravná a drzá. Ale spolu tvoria veľmi zábavnú dvojicu, na ktorú sa dá pozerať aj opakovane.(23.9.2011)

Ti mimozemšťani mě trochu švali, což může být problém, když je to jedna ze dvou linií filmu. Na druhou stranu ta rodinná linka mě dostala. "Ohana" znamená, že nikdo není sám...málem jsem to obrečela. Ok, tak mi pár slz skanulo, ale stydím se za to. Líbila se mi "hnusná" animace, stehna starší sestry mě budou strašit při každém kousku čokolády :)(11.4.2012)

Sympatický pokus Disney´s Studios reflektovat moderní dobu a oživit svou upadající tvorbu. Celý scénář konečně nepůsobí jako kdyby byl napsán 20 let před první klapkou. V Lilo a Stitch je jen jedna jediná písnička a tak zde není nic co by mě tahalo za uši a hlavně je film občas celkem vtipný. Díky žánru a humoru je film tak nějak na půli cesty mezi disneyovkou a lepšími seriály z Cartoon Network. Dokonalá animace a kresba je pak samozřejmostí.(13.6.2012)

I když jsem od Lilo & Stitche očekával něco jiného, ve výsledku se přesto jedná o pro mě druhou nejlepší disneyovku. I přes spoustu vtipných momentů se ale nejedná až tak o komedii, jako o citlivě natočený film o polepšování, přátelství a rodině, kde nejsou poučení trapně šroubovaná nebo nesnesitelně nasládlá. To vše provedeno ve velice pěkné animaci, na Disneyho studio i poměrně originální.(29.11.2006)

• - V pokoji Nani visí plakát s Mulan, což je odkaz na předešlý film od Disneyho Legenda o Mulan (1998). (Mr.Critic)

• - Závěrečná honička byla kompletně změněná kvůli 11. září. Původně totiž hrdinové utíkali v letadle a prolétali skrze město. Ale v konečné verzi tvůrci změnili letadlo na vesmírnou loď a z města udělali hory. (Harroc)