Komedie / Rodinný / Animovaný / Sci-Fi

USA, 2002, 85 min

Rozpočet $80miliónovTržby USA $145,794,338Tržby Celosvetovo $273,144,151 ║ Animačne a príbehovo dosť uletená rozprávka od Disney ale za to tento pokus im veru vyšiel aj čo sa týka komerčnej stránky na rozdiel zhruba rovnako dobrej Planéty pokladov. V tomto prípade to dobre ladí hlavne čo sa týka humoru, toho je tam dosť výdatná dávka a samotná postava bláznivého Stitcha je moc prim pre tento bláznivý príbeh. /75%/(28.3.2009)

Ti mimozemšťani mě trochu švali, což může být problém, když je to jedna ze dvou linií filmu. Na druhou stranu ta rodinná linka mě dostala. "Ohana" znamená, že nikdo není sám...málem jsem to obrečela. Ok, tak mi pár slz skanulo, ale stydím se za to. Líbila se mi "hnusná" animace, stehna starší sestry mě budou strašit při každém kousku čokolády :)(11.4.2012)

Strašně rád bych věřil tomu, že Sanders a DeBlois chtěli tak moc natočit "jiný" animák, že jim do toho hlavouni od Disneyho začali kecat a mávat grafy diváckých preferencích, až je z toho docela pěkný kočkopes. Na druhou stranu i tak si film zachoval hravou atmosféru a odér "pojďme dělat věci jinak". Co z toho, že i dramaturgicky ten film vrže na obě kolena a akční finále je vlastně nejslabší částí celého filmu, když v intimních chvílích, kdy se soustředíme jen na Lilo a Stitche, má film navrch i před pixarovskými klasikami. Takže si tu onu představu o zlých hlavounech od Disnyeho ponechám, přece si nebudu kazit obrázek o mých oblíbených režisérech, obvzlášť když jejich Draci jsou už tentokrát zcela bezchybní.(13.9.2012)

Zhodou náhody som dnes pozeral ako bývalá wrestlingová a nedávno aj filmová akčná hviezda, mrhá svojím talentom v bezduchej rodinnej komédii a potom si pustil túto kreslenú, mnou dlho prehliadanú, disneyovku. Zatiaľ čo hraný film, kde pobehoval môj obľúbený "akčný hrdina" nestál za nič, u tohto sympatického animáku som sa fantasticky bavil. Stitch mi veľmi pripomínal hlavnú postavu seriálu How not to live your live, čiže nič čo by som čakal že stretnem v disneyovke. Ono to bude tým, že toto má od ich tradičných filmov veľmi ďaleko a to len v tom dobrom slova zmysle. Hlavne z prvej polovice priam vyžaruje pohoda a pozitívna energia a hoci mu ku koncu trocha dochádza dych, vidím to ako jedinú chybku, ktorá mi bráni vytasiť hviezdne maximum.(1.4.2010)

Nikdo není sám. Nikdo není opuštěný. Rodinu si najde i psychopatický, k destrukci zkonstruovaný mimozemšťan. Po útěku z vězení se dostane na planetu sloužící jako rezervace pro ohrožené komáry, kde ho v psím útulku za dva dolary koupí holčička Lilo. A pozná Krále. Slzy střídá smích, tohle je opravdu parádní animák. A dozvíte se, jak byla zachráněna naše planeta. Pardon, komáří rezervace.(4.11.2013)

• - Závěrečná honička byla kompletně změněná kvůli 11. září. Původně totiž hrdinové utíkali v letadle a prolétali skrze město. Ale v konečné verzi tvůrci změnili letadlo na vesmírnou loď a z města udělali hory. (Harroc)

• - V pokoji Nani visí plakát s Mulan, což je odkaz na předešlý film od Disneyho Legenda o Mulan (1998). (Mr.Critic)