Komedie / Rodinný / Animovaný / Sci-Fi

USA, 2002, 85 min

Tento trošku upozaděný tradičně kreslený animák z tvorby Disney Animation Studios se zjevuje v době, kdy začínají vládnout počítačově tvoření hrdinové. Přesto jde o jeden z nejlepších filmů z Disneyho stáje za posledních 12. let spolu s Mulan (1998) v kategorii kreslených filmů. Velmi zdařile je zde předveden výchovný element pro nepoddajné děti žijící v neúplné rodině. Scény soužití dvou sester jsou pojaty dokonaleji než v kdejakém hraném filmu a velmi dobře odpozorované tvůrci charakterů. Příběh kombinuje trampoty holčičky Lilo žijící ve svém bezelstném dětství a mimozemšťanské sci-fi v podobě vesmírného experimentu 626, který vypadá jako brutálnější verze mírumilovné koaly (Stitch). Jak je zvykem u Disneyho, tak i z poměrně banálního příběhu vysekává režie, dramaturgie a hudba vynikající podívanou pro nás MALÉ.(28.9.2010)

Lilo a Stitch rozhodně není klasickým animákem dnešní doby. Disney stále počítá se stařičkou 2D animací a musím uznat, že v tomto filmu působí animace občas přímo ošklivě. Celkově mi zde chybí některé rysy animovaných filmů. Málo zábavy a příliš tlačení na emoční strunu, to se mi opravdu nelíbilo. Jako Další alternativy mohu nabídnout většinu Disneyovských filmů (jako Princezna a žabák) nebo námětem podobnou Planetu 51.(20.7.2011)

K tomuto filmu ma priviedol seriál Lilo a Stitch, ktorý som zbožňovala od prvého okamihu. A film ma takisto nesklamal, práve naopak -tiež ma veľmi dojal. Nevidím v tomto filme snáď ani jediný nedostatok, zaujal ma od samého začiatku až do samého konca. Animácia je nádherná a hudba takisto, i keď Elvisa Presleyho vôbec nemusím, ale vybrané piesne vo filme sa mi páčia, ale viac ma dojala hudba Alana Silvestriho a piesne "He mele no Lilo" a "Hawaiian roller coaster ride". Lilo a Stitch je veľmi príjemný rodinný film s troškou sci-fi zápletky, ale tá ani nieje až tak podstatná ako samotné poučenie o rodinných hodnotách, ktoré sú vlastne hlavným zmyslom celého príbehu. Ale o humor tiež nieje nuda, zvlášť v prvej polovici filmu. Skutočne to stojí za zhliadnutie, lebo na svoje si v tomto filme môže prísť každý, dokonca aj dospelý divák :) 5* a 100%(3.9.2011)

Pro mě nějakým způsobem slabost. Stejně jako tento film jsem ho viděl asi jako menší kdysi dávno a mám v hlavě čistě útržky, ale ne celek. V každém případě i kdybych film viděl včera poprvé, asi by se nic nezměnilo. Jeden asi skoro až z nejdrastičtějších, ale zároveň nejvtipnějších filmů jaké jsem od Disney kdy viděl. Humor je novátorský i na dnešní dobu a působí skvěle. Celý příběh je opravdu lehce na jiné úrovni, ale nekecal bych, že to je špatně. Konec samozřejmě lehce sluníčkářskej, ale o tom to je. Nevadí.(9.8.2017)

I když jsem od Lilo & Stitche očekával něco jiného, ve výsledku se přesto jedná o pro mě druhou nejlepší disneyovku. I přes spoustu vtipných momentů se ale nejedná až tak o komedii, jako o citlivě natočený film o polepšování, přátelství a rodině, kde nejsou poučení trapně šroubovaná nebo nesnesitelně nasládlá. To vše provedeno ve velice pěkné animaci, na Disneyho studio i poměrně originální.(29.11.2006)

• - Produkcia filmu prebiehala vo filmových štúdiách Walt Disney Feature Animation na Floride. Oficiálne sa začala 5. augusta 1999 a skončila v máji 2001. (MikaelSVK)

• - Závěrečná honička byla kompletně změněná kvůli 11. září. Původně totiž hrdinové utíkali v letadle a prolétali skrze město. Ale v konečné verzi tvůrci změnili letadlo na vesmírnou loď a z města udělali hory. (Harroc)

• - V pokoji Nani visí plakát s Mulan, což je odkaz na předešlý film od Disneyho Legenda o Mulan (1998). (Mr.Critic)