Komedie / Rodinný / Animovaný / Sci-Fi

USA, 2002, 85 min

Lilo se svojí sestrou Nani si vcelku v poklidu žijí na jednom z havajských ostrovů (až na to, že Lilo má vzácný dar každým svým činem způsobit katastrofu - čímž přivádí svou sestru k šílenství). Když už si Nani s Lilo neví rady, napadne ji, že by mohla Lile pořídit domácího mazlíčka - a hned tak vykoná. Lilo si vybere roztomilého modrého pejska, jenže nikdo netuší, že pod mírumilovným vzhledem se skrývá krvežíznivý mimozemšťan, geneticky vyvinutý k ničení a destrukci, po kterém jde polovina galaktické policie... K filmu jsem přistupoval stylem - hmm, další animák, tak s chutí do toho, ať si jej můžu odškrtnout a přejít k něčemu zajímavějšímu. Jenže - jaké bylo moje překvapení když jsem se u tohoto animáku docela hodně bavil - jasně lví podíl na tom mají neschopní mimozemšťané, ale ani ono poučení není nikterak od věci. Hromada vtipných scén (odhalení tajného agenta, aneb jak to vlastně bylo s komáry), příjemná animace i hudba, a vůbec. Moc se těším na trénování draka od stejných tvůrců...(1.3.2011)

Velice emotivní a dětinské. Animace má svoje kouzlo, příběh také. I když se jedná o přepracování jednoho z nejklasičtějších pohádkových příběhů (rodina nade vše + ošklivé káčátko), je děj poměrně originální. Přijde mi zvláštní, že i přes to, že se jedná o klasickou Disneyovku, je zde zajímavá psychologie jednotlivých postav. Né v tom smyslu, že by byla kdovíjak propracovaná, ale v chování jednotlivých aktérů dojde k poměrně zajímavým zvratům. No podívejte se sami. Ke zhlédnutí doporučuji buď s nějakým dítětem nebo v rámci infantilnější chvilky.(20.11.2012)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $145,794,338Tržby Celosvetovo $273,144,151 ║ Animačne a príbehovo dosť uletená rozprávka od Disney ale za to tento pokus im veru vyšiel aj čo sa týka komerčnej stránky na rozdiel zhruba rovnako dobrej Planéty pokladov. V tomto prípade to dobre ladí hlavne čo sa týka humoru, toho je tam dosť výdatná dávka a samotná postava bláznivého Stitcha je moc prim pre tento bláznivý príbeh. /75%/(28.3.2009)

Vtipné i dojemné sbližování osamělé havajské holčičky Lilo, žijící pouze se svou dospělou sestrou, a mimozemské destruktivní potvůrky Stitche, neplánovaně ztroskotavší na Zemi. Nad jinými disneyovkami vyniká kromě neotřelé kresby i propracovaností většiny postav a relativně nepřikrášlenou realitou žití v neúplné rodině, stejně tak nenásilným podáním klasického morálního poučení, jak je rodina, a to i ta malá a nekompletní, důležitá a nikdo nemá být sám. Ty standardní závěrečné akce a honičky s kosmickými loděmi tu vůbec nemusely být.(30.4.2013)

Po zhlédnutí Jak vycvičit draka, který mě velmi zaujal, jsem hledal, co jeho režiséři natočili jiného. Hmm.. A je vidět, že už uměli i před osmi lety. Klasicky animovaná pohádka, která dokáže zaujmout nejen děti, hlavně díky až perverzně škodolibému Stitchovi a spoustě vtípků, které prcci zase nepochopí. Příjemné překvapení na večer.(7.4.2010)

• - Závěrečná honička byla kompletně změněná kvůli 11. září. Původně totiž hrdinové utíkali v letadle a prolétali skrze město. Ale v konečné verzi tvůrci změnili letadlo na vesmírnou loď a z města udělali hory. (Harroc)

• - V pokoji Nani visí plakát s Mulan, což je odkaz na předešlý film od Disneyho Legenda o Mulan (1998). (Mr.Critic)