Reklama

Reklama

Lilo & Stitch

  • USA Lilo & Stitch (více)
Trailer

Obsahy(1)

Animovaná komedie Lilo a Stitch je příběh malé dívky, která se setká s nejvíce hledaným mimozemšťanem v celé galaxii. Lilo je roztomilá dívka z Havaje, která adoptuje maličkého ošklivého pejska, kterého pojmenuje Stitch. Stitch by byl dokonalý domácí mazlíček, kdyby ovšem ve skutečnosti nebyl genetický experiment, který utekl z cizí planety a neztroskotal na Zemi. Svou láskou, vírou a neochvějnou vírou v "ohana" (havajské pojetí rodiny) pomůže Lilo Stitchovi otevřít srdce a dá mu něco, co mu nebylo dáno - schopnost mít starost o druhé. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (155)

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Disneyovská revoluce v tom nejlepším slova smyslu a radikální kombajnování si cesty i do řad starších diváků. Nyní už plky o tom, že se v kině budou bavit i rodiče, nabývají opravdu reálných rozměrů a distancují se od klasických reklamních hypovacích kampaní. I když nechybí učebnicové poučení o rodinných hodnotách, zbraně a násilí je tu na každém rohu. Co nás čeká dále? Kreslení Vetřelci? ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Elvis je král a Stitch jeho následovník. Trochu překvapeně čtu komentáře o animáku cílícím i na dospělé, protože překvapivě právě tihle dva roztodivní parťáci mi přišli se svými primárními rodinnými hodnotami úplně přesně (v pozitivním smyslu) pro nejmenší. A těch pár odkazujících sci-fi hlášek na tom nic nezmění. To, co mi ale Lilo trošku sráží, je neustálé stupňované komplikování jakékoli pohody. Když už je mezi hlavními postavami chvíli klid, přijde nějaký další průšvih, slzy v očích a výčitka hlavnímu mazlíkovi. A to se omrzí už napodruhé. Přesto je z filmu v úplném finále cítit snaha o tradiční rodinně-pohodovou disneyovku, která v tu chvíli vychází. To v tomhle specifickém pokusu nelze nechválit. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $80miliónovTržby USA $145,794,338Tržby Celosvetovo $273,144,151 ║ Animačne a príbehovo dosť uletená rozprávka od Disney ale za to tento pokus im veru vyšiel aj čo sa týka komerčnej stránky na rozdiel zhruba rovnako dobrej Planéty pokladov. V tomto prípade to dobre ladí hlavne čo sa týka humoru, toho je tam dosť výdatná dávka a samotná postava bláznivého Stitcha je moc prim pre tento bláznivý príbeh. /75%/ ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Alan Silvestri: 1. Hawaiian Roller Coaster Ride ,2. Stuck on You ,3. Burning Love ,4. Suspicious Minds ,5. Heartbreak Hotel ,6. Devil in Disguise ,7. He Mele No Lilo ,8. Hound Dog ,9. Can't Help Falling In Love ,10. Stitch to the Rescue (score) ,11. You Can Never Belong ,12. I'm Lost (score), ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Lilo není žádná roztomilá holčička, je to pěkně umíněný spratek (jak už mladší sourozenci občas bývají) A Stitch (experiment 626) je podle mě zmutovaný fr. buldoček, protože „Jeho jediným instinktem je, zničit všechno, čeho se dotkne!“ a navíc se bojí vody. Ale teď vážně, velmi vtipná Disneyovka, kde se dá přehlédnout i mnohokrát opakované morální poučení, že „Rodina znamená, že nikdo není sám“. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (5)

  • V pokoji Nani visí plakát s Mulan, což je odkaz na předešlý film od Disneyho Legenda o Mulan (1998). (Mr.Critic)
  • Produkcia filmu prebiehala vo filmových štúdiách Walt Disney Feature Animation na Floride. Oficiálne sa začala 5. augusta 1999 a skončila v máji 2001. (MikaelSVK)
  • Závěrečná honička byla kompletně změněná kvůli 11. září. Původně totiž hrdinové utíkali v letadle a prolétali skrze město. Ale v konečné verzi tvůrci změnili letadlo na vesmírnou loď a z města udělali hory. (Harroc)

Související novinky

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Major Charles Winchester III už není mezi námi. Jeho představitel David Ogden Stiers totiž ve věku 75 let zemřel ve svém domě v Oregonu. Stierse určitě znáte ze seriálu MASH, kde od 6. série ztvárnil… (více)

Reklama

Reklama