Lovec v ulicích

Street Hunter

Akční

USA, 1990, 95 min

Po přicmrndávání Dudikoffovi a Bradleymu v prvních třech AMERICKÝCH NINDŽÍCH se Steve "Rambro" James dočkal sólovky, která sice není zdaleka tak dobrá, jak by si tenhle osvalený černý sympaťák zasloužil, ale vzdor levné produkci, ohranému scénáři a slabým akčním scénám překvapivě nenudí. Její největší slabinou je přitom paradoxně samotný James, jehož v jádru dobrácký nahastrošený drsňák, který ve stylu Walkera Texas Rangera posílá mladé nezbedné černoušky, co mu chtějí ukrást auto, zpátky do školy (místo aby jim uřízl koule a nacpal jim je do huby) a nechá se fuckovat od mafiánů, mě dost dlouho sral. Přes to všechno to udrželo mou pozornost do konce a u mnohých dialogů jsem se dost nasmál.(4.2.2009)

• skipercak

No neviem. Z mojho pohladu horko-tazko jedna hviezda. Hlavnym dovodom preco vidiet tento film by mala byt akcia v podani Stevea Jamesa. Bohuzial ta akcia je tym najvavsim kamenom urazu. Choreografia je tak nekvalitna ze to cele vyzera akoby si ju herci vymyslali priamo na ostrej klapke.(17.10.2016)

Wow. Poměrně dlouhou část jsem se u filmu celkem nudil, ale to bude hlavně mým špatným očekáváním další pořádné "Rebovky/Jamesovky" a jen, co jsem se přes tohle přenesl, jsem se začal královsky bavit. Tohle je detektivnější akčňárna, kde James hraje roli drsňáka s klouboukem a Reb šíleného dobyvatele. James se snaží zabásnout Angela a jeho gang poslat ideálně do rakve a nezastaví se před ničím. Reb chce jen slávu, protože mu úplně ruplo v bedně. Zasmál jsem se pokaždé, když Reb odpráskl svého poskoka za nic a celkově film dostává cenu za "nejsrandovnější smrt záporáka", která byla provázená klasickým výkřikem Reba Browna. (Pro neznalé - "HJAAAAAAAA") Některé pokusy o dějovitost byly hodně pitomé, u jiných se člověk mohl jenom kousat do rtů. Ale ve výsledku to funguje a koukatelný film je na světě.(6.6.2012)