End Play

• USA Endplay

Karlos80

Australské ozploitation, film který vzdává poctu legendárnímu hororovému velikánovi Alfredu Hitchcockovi. Není to špatný film a to téměř po všech stránkách, od technické až třeba po tu hereckou, dá se říct že jde tedy o velmi dobré řemeslo ve svém žánru a oboru, příběh je poutavý, vyprávění docela vynalézavé, oba dva hlavní představitelé (poněkud bizarní bratři, kdy jeden z nich je upoután na invalidní vozík (pěkný intenzivní výkon a velmi charismatický Mallaby v této roli - tak to má být) - uprostřed vyšetřování vraždy mladé stopařky, kdy to vypadá tak, že se oba navzájem kryjí!) jsou víceméně přesvědčivý, film je od začátku až do konce napínavý a má několik velmi chytrých zvratů (třeba tajemné motivy) a překvapeníček - především na konci, finále je pak doslova nezapomenutelné. Suprová byla ale například i scéna v kině! Více prozrazovat nebudu. Jen bych filmu možná býval trochu zkrátil stopáž, film nemá určitě 80. minut jak je tady i na IMDb uvedeno, ale více jak 100, přesně asi 114. minut! Každopádně i tak mohu doporučit. Endplay je snímek který si dovede udržet vaší pozornost, kdy jste vztaženi do děje i do jednotlivých hereckých vystoupení. Doporučuji všem fanouškům thrillerů a mysteriozních filmu, kteří se jistě u tohohle velmi přesvědčivého a vzrušujícího thrilleru nebudou nudit. ()