Karlos80

Milostný příběh odehrávající se na Kanárských ostrovech mezi mladou atraktivní ženou nespokojenou v manželství se starším mužem - a mladým sochařem atletické postavy přibližně stejného věku, který žije bohémským způsobem. To sebou nese samozřejmě řadu různých rizik a úskalí. Nádherná lokace (Lanzarote či Tenerife), slunce, moře, písek, koupání, opalování, výlety, vyjížďky po moři, či autem, prostě samé letní radovánky, tam jsou i nějaké zajímavé záběry z národního parku Timanfaya, viz "Ohňové hory", projížďka sopečnou „měsíční“ krajinou Ruta de los Volcanes etc. Režisér De Loma dělá opravdu skvělou práci, máme tu pěkný příběh, zasazený do idylického prostředí s bujnou přírodou a k tomu jako ta pověstná třesnička na dortu z pozadí znějící úžasný Stelvio Cipriani, s hudebním doprovodem, který mu nejeden hudební skladatel musel závidět, fantastická melodie která vás naplno pohltí a která se k tomuto filmu nemohla nehodit. Timanfaya je zapomenuté raritní španělské drama/thriller (opět jeden z filmů kde soundtrack je známější jak celý film!) jak už jsem napsal s krásnou hudbou od "Maestra" Ciprianiho (viz https://www.youtube.com/watch?v=jj3q_uzut_s) a nádhernou Patty Shepard v hlavní roli, která byla trochu podobná Barbaře Steele, nemůžu si pomoct. Je to krásný film, který docela silně zapůsobí na všechny vaše smysly, ale nakonec tak silné jako třeba italské "Incontro" nebo "Benátský anonym" (oba filmy z Florindou Bolkan) ze stejné doby, to podle mě zase nebylo, finále (které bylo docela uspěchané) mě trošku zklamalo, přesto že je to opět svým způsobem smutný film (typický slaďák, doják, etc), možná to bylo nakonec i kvůli "nevhodnému" protějšku, nemohu si pomoc, ale ten mladý vytáhlý herec se k Patty podle mě moc nehodil a moc dobře se na něj nekoukalo ani mně,) Věřte tomu nebo ne, ale za celý film tam mezi nimi nedojde k milování , přesto že to tam jiskří a Patty se tu odhalí jen jednou na začátku v ateliéru, a to si vše ještě šikovně (cudně) skrývá. Film byl zatím vydán jen jednou a to na staré španělské VHS (pod-názvem či podtitulem, "Amor Prohibido"- příznačně "Zakázaná láska"), která se sem-tam objeví v prodeji na Ebay, čeká se alespoň na anglické subs (požadavek je zadán) a pak ten zážitek bude možná ještě o něco silnější. ()