Málem hrdinové

Almost Heroes

Takmer hrdinovia

Dobrodružný / Komedie

USA, 1998, 90 min

Když se Leslie Edwards (Matthew Perry) dozví, že jeho nápad, přejít skrz naskrz Amerikou, již realizují badatelé Lewis a Clark, rozhodne se pospíšit a taktéž expedici vykonat. Najme si průvodce Bartoloměje Hunta (Chris Farley) a společně s nesourodou bandou dobrodruhů se vydávají na nebezpečnou cestu plnou překvapení... Semtam (ale bohužel opravdu jen semtam) jsem měl podobné pocity, jako tenkrát, u sledování podobně laděného Mavericka. Bohužel záblesky vtipů se oproti výše zmíněnému vyskytují jen zřídka, ač Matthewu Perrymu komediální talent nechybí, Chandlera mu asi už nikdo nikdy neodpáře. Chris Farley mu více než dobře sekunduje, ale stále jako by mi něco chybělo. Takže celkově příjemná westernová komedie, která určitě neurazí, a jako film na cestu do autobusu je více než ideální. Pokud ale toužíte po lepší westernové komedii, tak rozhodně sáhněte po výše zmíněném Maverickovi...(11.9.2013)

Nářezová komedie, která baví od začátku až do konce nespočtem srandovních situací a především naprosto ultimátních gagů, kterým jsem se musel pořádně zasmát. Z postav nejvíce vyniká Hunt, jehož scéna s orlem je zkrátka geniální. Ikdyž příběhové poněkud jednoduchý, tak na druhou stranu docela povedený, komicky pojatý pohled na osídlování Ameriky.(3.8.2016)

Na to, že by měl být Farley asi hlavním zdrojem zábavy a mě spíš většinou štval, jsem si film celkem užil. Perry je prostě Chandler v historickém úboru, ale bohatě to stačí. Nikde jsem se nijak přímo neřechtal, ale úsměvné je to často. Postavičky jsou docela fajn a je i zajímavé sledovat, co dalšího hrdinové v divočině nebo v malém městečku okusí za příhody.(6.1.2012)

Vynikající, neprávem podceňovaná komedie. Co si na ní především cením, že za těch 90 minut se ani jednou nevydá tou vyloženě trapnou cestou, a naopak vždy vyrukuje s nějakým bláznivým a zaručeně úderným nápadem. Chris Farley a Matthew Perry si krásně sedli, skvěle se doplňují a bez větších problémů přebírají otěže příběhu ve chvíli, kdy scénáři už vyloženě dochází dech. 5* nedávám jen proto, že by to urazilo celou řadu dosti inteligentnějších komedií....))... "Bizoni jsou blízko. - To jsi poznal jen z toho trusu? - Ne, támhle vidím celý stádo."(6.8.2012)

Opravdu výborná komedie z pro mě hodně zajímavého prostředí. Skvělý výběr herců. M. Perry, Ch. Farley, K. Dunn, E. Levy a do toho krásná L. Barbuscia. Kdysi jsem tuto komedii fakt miloval a teď po dlouhé době připomněl straé dobré hlášky. Fakr výborná zábava! M. Perry hraje, jakoby Chandler jen poskočil o pár set let zpět. * bohužel musím vzít za někdy na mě až moc humusný humor Ch. Farleyho, budiž mu země lehká... Ale jak jsem řekl, pro mě komedie z těch nejlepších!(10.2.2012)

• - O použití modelové figuríny se lze na vlastní oči přesvědčit ve scéně, kdy je Bidwellovo (David Packer) tělo násilým taženo z kempu běsnícím medvědem. (Conspi)

• - Závěsného mikrofonu v levém horním rohu obrazovky je možno si povšimnout během Edwardsovi (Matthew Perry) resuscitace Huntem (Chris Farley) na vrcholku skalistého hřebenu. (Conspi)

• - I poté, co Guy Fontenot (Eugene Levy) Bidwellovi (David Packer) ukousne jeho ucho, je možno jej po zbytek filmu přesto vidět. (Conspi)