Zjistil jsem, že jsem nehodnotil, i když kdysi dáááávno jsem film viděl a zasmál jsem se :).(7.8.2013)

Kultovní film plný kultovních hlášek a kultovních scén, který ještě více kultovnější dělá kultovní postava Stiflera. I dnešní teenageři (zastarale puběrťáci) "žijí" z těchto filmů. Jak jsem napsal, hlášky z tohoto filmu jsou všude. Postava Stiflera je ideálem teenagerů, ale já musím podotknout že za ním, jako druhou nejlepší postavu, řadím Paula Finche a především jeho první scény. Na třetí místo řadím otce Jima. Vtipné to je, takže je to poměrně dobrý film. Čím to je že mi zrovna tyto komedie přijdou tak hlubokomyslné (téměř jistě se pletu) ?(18.10.2013)

První díl této úspěšné komediální puberťácké komedie, nemůžu ohodnotit jinak než pozitivně. Celkem čtyři sympatické postavy. Nebo sympatický minimálně do té míry, že autoři perfektně zvolili herce, do těch rolí přesně bych si takhle ty postavy představil, pokud by mi někdo jenom přečetl popis té postavy. Stifler legendární a nezapomenutelný ať už bude hrát kdekoliv, tak mu budu říkat už Stifler. Smích od začátku do konce. Nemůžu si pomoct, ale Jim mně nehorázně připomínal Adama Sendlera. Když to vezmu kolem a kolem, tak příběh sice není nic moc prakticky bez nějaké známky zápletky, ale to vůbec nevadí, jelikož tenhle film si na tomhle faktoru nestaví, ale je natočen pro to, aby se mladší generace pořádně zasmáli.(14.7.2014)

Kravina to je, o tom žádná! Ale v hodnocení musim dát aspoň 3 hvězdy za nostalgii. V období puberty sem u toho měl záchvaty smíchu a některé scény mě položí do kolen i dnes.(3.9.2014)

• aluska1991

Na tenhle film jsem se asi měla podívat v pubertě. Sem tam sice kousek pro zasmání, ale jinak docela velká kravina. V porovnání s mírou nechutnosti v dnešních komediích, kde se za těch 90 minut stihne hlavní hrdina napít, namočit či jinak se dostat do kontaktu s veškerými tělními tekutinami, zažít nehorázně trapnou soulož nebo nějakou jinou další zhovadilost, tenhle film je dost na úrovni.(16.12.2014)

Naj teeen komédia ever.(4.1.2015)

• WolfIssen

Po nekonečném vychvalování této řady snímků skoro celým zástupem všemožných nátur s menšími věkovými rozdíly jsem se konečně dokopal ke shlédnutí alespoň prvního a druhého filmu. Došel jsem k názoru, že i lidé s IQ pubertálního Američana mají právo na filmový zážitek...(30.7.2015)

Stifflerova máma forever:)(14.9.2015)

Suverénne najlepšia teenagerská komédia. Áno, je to plné klišé, ale pri takomto žánri to je úplne pochopiteľné. Vynikajúci soundtrack a to, že aj po rokoch film baví = 4*.(15.9.2015)

Kdo neviděl Prcičky, jakoby nebyl!(22.3.2017)

Jednoznačně nejlepší komedie. Soundtrack nejvíc top. Jen je škoda, že většina lidí na csfd jsou degeni a mají v oblíbených nějaké vykoupení z šoušenk či odkud.(17.4.2017)

Šíleně vtipná romantická komedie s dobrým obsazením, hláškujícím Stiflerem a ostatními Jimovými kamarády. Příběh je vtipný, poutavý a zajímavý s nejlepší scénkou nakonec v podobě Finche se Stiflerovou mámou. Výborný díl celé série a kultovní americká komedie 85%(7.9.2017)

Snímek ´Americký koláč´, v české distribuci uvedené asi pro větší přitažlivost jako ´Prci, prci, prcičky´, vlastně odstartoval ohromnou sérii teenagerovských snímků o tom, jak si mládež chce za každou cenu zasouložit. Nevyhnulo se to ani české kinematografii, i když značně se zpožděním. Hormony v pubertě prostě dělají své a tak není divu, že se každý takový jedinec chová tak, jak se chová. Tady se fekální komediálnost ještě drží na uzdě. Život na koleji je takový jaký je a kdo tam byl, jenom mu to připomene dávné časy. Vývoj velmi jednoduchého děje probíhá mírným tempem a ani v humoru se nijak netlačí na pilu. Dějově jde vlastně, jak se jednoduše říká, pouze o to jedno a divák jen sleduje, jestli se to chlapcům nakonec povede či ne. A tak tu je možnost vidět jen bezlítostné řádění s myšlenky na sex a nic jiného. Pro někoho krapet úchylné, pro někoho legrace. Tak či onak, teenagery snímek pobaví určitě. Starší jen zakroutí hlavou, kam až ta filmová kultura zašla.(28.9.2017)

• Osvícený

Většinou mi upozaďování ladnosti narativních forem za účelem čiré komediálnosti nějak nevadí. Co je však moc, to je příliš. Tento film nebere ohledy na jakékoli funkční vzorce, definující romanticko-sexuální filmy i příběhy jako takové již od počátku jejich existence. Co mám na mysli? Sledování hrdiny s jasně definovanou dramatickou potřebou, snažícího se ji uspokojit (ten výraz sedí), vynakládajícího při překonávání dalších a dalších překážek určité úsilí, díky čemuž je finální dosáhnutí potřeby o to více uspokojující pro hrdinu i diváka. American Pie se o nic takového nesnaží. Nechává ústředního hrdinu prohlížet pornočasopisy a činit jednorázové pokusy o "zásun", přičemž dokonce ani ty se neodehrávají díky jeho jednání. HOLKA za ním přišla, protože chtěla doučit zeměpis a SAMA navrhla, že se u něj převleče. STIFLER mu navrhnul, aby jí natáčel a KEVIN ho dotlačil k tomu za ní jít... dá se snad takhle fandit hrdinovi? Je možno namítat, že tím vším je jen připravována půda pro jeho následné převzetí iniciativy pevně do svých rukou. Myslíte? Po celou dobu maturáku vedle jeho finální holky seděl a poslouchal její historky z hudebního tábora a ONA SAMA mu navrhla jít na to. Pasivní hrdina. Možná vám přijde, že posuzuji kvalitu tohoto filmu na základě jeho dodržení či nedodržení zmíněných pravidel a neúprosně ho tím škatulkuji. Není to tak. Kvůli nedodržení oněch pravidel ten film v mých očích zkrátka a dobře nefunguje.(25.5.2018)

Pilíř žánru, který miluju tím víc, čím víc ho lidi shazují. Pohled na lásku a dospívání ze čtyř různých úhlů pohledu, které napsal sám život. Zároveň však ctí svůj žánr a kořeny a nestydí se za to, že je vsazen do typicky americké "get laid" komedie. Je to jako koukat na přisprostlý béčko, který má ale obrovský srdíčko. Je to jako sledovat tu nejlepší striptérku, která je nejlepší, protože miluje svou práci. Worth it!(23.1.2019)

Jeden z prvých teenage komédií, ktoré som videl. Ukážkový príklad toho, že správny casting dokáže zázraky. Osobné hodnotenie: 71% (**) (28.4.2019)

No jasně. Pokleslej humor, kravina, sprostota atd. Jenomže i takovej film je občas potřeba a každý si sáhněte do svědomí, a pak mi řekněte, že jste se ani jednou nezasmáli nebo se v některých scénách nepoznávali. Já to prostě žeru. Jedno z nej období života podané americkým pokryteckým stylem. Odpuštěno :).(15.5.2019)

V době premiéra mne tento teenagerský film minul jako něco pod mou intelektuální úroveň knihomola a dostal jsem se k němu o deset let později a celkem přemýšlím jak se něco takového , co by dnes nešlo do kin ani v Texasu, dobilo svět a stalo se kultem, který byl následován ( témata ztráty panictví v českých Snowborďácích nebo Panic je nanic ). Asi byl tématem první na startovní čáře a sešlo se obsazení , muzika, režie , nevím. Dal bych asi jen jednu hvězdu , ale respektuji filmy, které se zapíšou do historie ať už tím, že určí směr žánru nebo i jen tím, že dají světu vzniknout pojem MILF, který se používá dodnes.(13.7.2019)

• Simako

Proč dvě? Protože jsem se asi dvakrát zasmál!!! toď vše!!(19.11.2002)

Hele, sem v puberte, tak me nekamenujte(8.5.2003)