Prci, prci, prcičky 2

• USA American Pie 2 (více)

Nemotorný Jim, sympatický Kevin, sportovec Oz, intelektuál Finch a frajírek Stifler mají za sebou rok půstu na univerzitě a před sebou prázdniny. Pronajatý dům na pláži dává každému z nich naději na skvělý sex. Jejich touha po alespoň jedné bouřlivé noci je tak velká, že přijmou i brigádu, aby si vydělali nějaký ten dolar. Jenže správný sex dělají minimálně dva a v tom je i tentokrát potíž. O holky, které by měly pochopení pro jejich hobby, je nouze, a kluci to s nimi (i sami se sebou) mají zkrátka těžké. Dlouho a pečlivě připravovaný mejdan se i tentokrát poněkud vymkne režii. Nikdo však zkrátka nepřijde. (oficiální text distributora)

spikey1

Film přišel do kin přesně v době, kdy jsem ho potřeboval. Testosteron mi stříkal ušima a tak tahle sexem nabitá komedie měla u mě maximální úspěch. Po těch osmi letech už hladinka testosteronu klesla a já se mohu s trochu chladnějším mozkem zamyslet nad přínosem filmu. Co je tu nového? Nic... Vše jsme viděli již v předchozím díle, film sleduje jednoduchou linku, kterou si nastavil už předtím. Všechny ztrapnit a na konci samozřejmě vše musí dopadnout dobře, a Finch se musí vyspat se Stifllerovou matkou. jednoduché. Na teenegery fungující jako mucholapka na jazyk. Na diváka s osm let vyvíjejícím se vkusem, už to bohužel nezabírá. ()

Marek1991

Vždy som sníval prenajať alebo požičať alebo kúpiť si dom pri mori na zábavu, neskôr som však už začal rozmýšľať, že by som v takom aj býval, ten by však vyzeral a bol určite inde, ako ten na zábavu, ale zatiaľ nemám ani jedno. Dosť som sa na tomto filme bavil, možno aj preto, čo som spomínal mi to prišlo zábavné, slnko, more, pláž, dom zábavy, pekné ženy, jednoducho užívanie života tu a teraz. Tu to samozrejme Američania pokazili tým sexom, ale bola to taká tancovačka, konverzačka, hlášky, hefty, pre mňa osobne asi aj lepšie ako prvý diel. ()

WolfR

Výborné pokračování “prciček“, skoro na stejné úrovni jako první díl! Máme tu starou známou partu, která si vyjela udělat mejdan do domu u jezera! Prvky příběhu jsou přibližně stejné jako v prvním dílu, ale v jiném prostředí. Jsou tu opět výborné vtipné scény a super vtipné hlášky! Staří známí opět excelují a je to fakt zábava! Prostě super teenage komedie se svým nezaměnitelným kouzlem a opět s výborným závěrem filmu! 4 hvězdy. ()

Satan

Nejlepší díl na odreagování. Stifler opět vede, Jim se dostává do absurdních situací a jeho táta mu s radami taky moc nepomáhá. Odsýpe to solidně, má to pořád ten prcičkovský drajv a humor a hlavně partu sympaťáků, se kterými není těžké se ztotožnit. Velkým kladem je i vynikající rockový soundtrack... ()

honajz

Ano jsou zpět. Hrdinové nejúspěšnější buranské komedie posledních let. Se smíchem jsme před dvěma lety sledovali jejich lopotnou snahu zbavit se prokletí zvané panictví v domnění, že vše šťastně skončilo. Opak je pravdou. Uplynul filmový rok a všichni známí z prvního dílu se vrací zpět na místo činu pokusit se "zasunout" znovu.   První věc, která vám při pomyšlení na pokračování Prciček prolétne hlavou, je určitě otázka, co objevného lze vymyslet na pokračování komedie, kde si nakonec všichni úspěšně vrzli ? Odpověď je jednoduchá a pro někoho možná překvapivá. Prostě přivedete zpět kompletní osazenstvo z prvního dílo (herce i tvůrce), okopírujete staré osvědčené vtipy, přidáte pár nových a pak už to necháte jenom dusit ve vlastní šťávě. Nebo něco v tom smyslu.   Od té doby, co se Jim, Oz, Finch a Kevin úspěšně zbavili cejchu panenství, uplynul jeden rok. Všichni jej strávili na vysoké škole a teď se vrací zpět do rodného města. Kdekdo by čekal, jak z nich mezitím vyrostli sexuální atleti, kteří prohánějí každou sukni v okolí. Jenže opak je pravdou. Magnet na sexuální trapasy a milovník jablkového koláče Jim, zasunul za celý rok všeho všudy jednou a ještě k tomu byl při tom vyrušen svým (stále stejně chápavým a poučujícím) otcem. Naštěstí se k němu koncem prázdnin chystá přijet stále stejně nadržená Češka Nadja, takže by se mohl o něco pokusit, tentokrát už bez přítomnosti internetové kamerky.   A co další ? Praktikant orálního sexu Kevin se rozešel s Vicky, která mezitím tak nějak zkrásněla a Kevinovi se opět libí. Filozof Finch se po gurmánské záležitosti se Stiflerovou mámou proměnil v samozvaného odborníka, který studuje tantru a tak nějak doufá, že by si se svou bohyní mohl užít i letos. Nejlépe na tom byl bývalý sportovec Oz, který zanechal zpívání i amerického fotbalu a věnoval se jen a jen své přítelkyni Heather. Ta však odjíždí na zájezd do Paříže a on se tak může svobodně zúčastnit plánované chlapské jízdy k jezeru. Na letní chatě plánují velký letní mejdan, a to by v tom byl čert, aby nějakou tu roštěnku do postele nesehnali.   Řečeno familiérně, pokud jste u prvních Prciček pociťovali něco jako nevolnosti, zhnusení či opovržení ze záchodkového, fekálního a spermatického humoru, mám pro vás špatnou zprávu. Prci, prci, prcičky 2 jsou úplně na chlup stejně "vtipné". Jestliže jste však s hrdiny prvního dílu pocítili něco jako solidárnost, spříznění či přinejmenším lítost, určitě vás potěší fakt, že se vám dostane stejného humoru ovšem v neskonale větším množství.   Prci, prci, prcičky 2 přivádějí zpět všechny hrdiny z prvního dílu ,a tak nějak počítají, že víte čím je která postava (nechvalně) proslulá. Od Jima se čekala lavina dalších sexuálních trapasů a on nás nezklamal ani v nejmenším. Nejenže se mu podařilo překonat legendární scénu se znásilněním koláče, ale navíc dokázal ve slabé chvilce zcela nepřepokládaně projevit i patřičnou citovou náklonost k dívce, kterou miluje. Tomu se říká obdivuhodný psychologický vývoj. Na buranskou komedii až zarážející pozitivum.   A ani ostatní nezůstávají pozadu. Někteří ustupují do pozadí, jiní zase dostávají více prostoru, ale to není až tak podstatné. Důležité je, že každý je sám o sobě osobností, a má svůj specifický způsob jak sbalit holku. Není třeba zdůrazňovat, že v naprosto většině to vede k nějakému trapasu, který dokáže více či méně pobavit. To se daří i bez přítomnosti nějakého brutálního gagu, takže až na jednu výjimku zůstanete ušetření zvukům a tekutinám pocházejího z lidského těla.   Klasickým neduhem pokračování bývá to, že nenabízejí nic nového, a úspěšnou šablonu prvního dílu s větším či menším úspěchem protáhnou přes kopírák. Odvážil bych tvrdit, že v případě Prciček 2, to není vada, ale výhoda. Všechny postavy známe, a to včetně jejich neslavných pokusů, takže přesně víme, co od kterého z nich čekat. A scénárista Adam Herz, který tyto charaktery i první díl stvořil, nás všemožnými odkazy a narážkami "testuje" kolik si toho pamatujeme. Pamatujete si, co dělá s nástroji "píšťalka" Michelle ? Jak Finch prahne po starších ženách ? A co udělá sexuální atlet Stifler, když uvidí dvě lesbičky ?   Možná jako žádné pokračování v poslední době, jsou Prci, prci, prcičky 2 spojeni se svým předchůdcem. Diváckou skupinou, dějem, herci, vším. Skoro se chce říct, že to všechno vypadá jako kdyby tvůrci plánovali nějaký seriál. Takže hezkou zábavu s vteřinovým lepidlem a za dva roky se uvidíme zase…. () (méně) (více)

• Film v našich kinech navštívilo 371 714 diváků a vydělal 31 856 217 korun českých. (Stocki)