Zpátky na zem

Einmal Himmel und zurück

Späť na zem

Komedie / Romantický / Fantasy

USA / Austrálie / Německo / Kanada, 2001, 84 min

Béčková komedie, ve které se ve velké míře objevují představitelé rolí z prciček:). Furt jsem čekal až uvidím toho strejdu do kterého se převtělil hlavní představitel a a a furt nic. Když jste černí a hrajete bělocha, dá se říct, že vaše role je nezahratelná. Jinak příjemná oddychová komedie, u které se člověk nemusí vůbec namáhat s myšlením.(26.7.2008)

Remake Záhadného pana Jordana nedopadl ani dobře ani špatně. Čistý průměr. U původního filmu mě zaujal hlavně originální nápad, že hlavní postavu vidí pouze divák + zástupci z nebe a ostatní postavy vidí někoho jiného. Zde už jsem s tím prostě počítal. No, ale na druhou stranu představa rapujícího bílého milionáře v bufáči plném černochů mě docela rozesmála...(1.2.2005)

Chris Rock je skvělý komik, mám jeho černý, agresivní a ironický styl humoru rád. Down to Earth je možná průměrná až podprůměrná, řadová komedie, ale Chris tomu dává š'távu a i přes zřetelné filmové nedostatky má snímek co nabídnout. Primární cíl tohoto filmu je pobavit a pokud se nebudete chtít bavit, budete hledat chyby a nesouvislosti, tak tvůrcům nevyšel jejich záměr a vám se film nebude líbit. Chce to čistě kochat se humorným (nebo alespoň usměvavým) příběhem a vžít se do role bohatého, starého bělocha z duší komika černé barvy, který si občas neuvědomuje v jakém těle právě "přebývá". Opravdu jsem se zasmál, příjemně laděná oddechovka. Hodnocení: 7.5/10(27.7.2008)

Otrepaný námet, nevýrazná réžia a nepresvedčivé obsadenie. Film ničím významný, ale zároveň som sa výborne bavil a dokonca som vďaka niečomu, čo celkom ani nedokážem popísať, uvažoval nad 4 hviezdičkami. Možno je to takým tým sviežim šmrncom, ktorý film má, podobne ako aj American Pie od rovnakých režisérov. Down to Earth je pre mňa vlastne istý typ guilty pleasure. (60%)(28.12.2010)

"Nemyslím si, že je to legrační." Blaxploitation s úsměvnými momenty, v němž se Chris Rock nevrací jen zpátky na Zem, ale i na pódia zábavných kabaretů, na kterých začala jeho komediální kariéra a musím souhlasit s názory, že tento snímek není příliš nabitý dějem, že jeho úsměvnost stojí především na verbálním projevu hlavního hrdiny a že je doprovázen opravdu kvalitním hip-hopem.(19.10.2015)