poster

Kobylky: Den zkázy (TV film)

 • USA

  Locusts

 • Slovensko

  Smrtiace kobylky

 • Slovensko

  Kobylky: Deň skazy

Thriller / Sci-Fi / Horor / Drama

USA, 2005, 120 min

 • MM_Ramone
  *

  Videl som už mnoho snímkov prostredníctvom ktorých na mňa útočili všeliake zvery a háveď. Prežil som útoky žralokov, krokodýlov, piraní, vlkov, medveďov, vtákov, netopierov, mravcov, včiel, ôs, slimákov, žiab, hadov, pavúkov a čo ja viem ešte čoho všetkého. No a tento krát na mňa zaútočili "Smrtiace kobylky". V roku 2005 o nich natočil film televízny režisér David Jackson. Nijak zvlášť ma nim nezaujal a absolutne vôbec nevydesil, takže mu viac ako jednu hviezdičku nedám. *(11.12.2017)

 • Karlos80
  *

  U tohoto druhu filmu jsem byl připraven opravdu ne vše. Po deseti minutách jsem zjistil že je to jen jedna s těch dalších zvířecích a hmyzích blbostí, po dvaceti, jsem se začal už značně nudit, a po třiceti po spletitosti všech těch zhovadilostí a nesmyslů mi došla trpělivost tak jsem radši vypl telku a šel spát:-o) Ta jedna za odvahu něco takového vůbec natočit, a samozřejmě za Lucy, o které se tady už zmiňovali i ostatní.(19.12.2007)

 • Z0oMb3E
  *

  Ono keď dojdu prerastené monsterky jediná možnosť ako pokračovať v točení zlých filmov je dať nadprirodzenú moc malým ale svojim počtom kompenzujúcim tvorčekom. Pre tento krát na Ameriku húfne útočia kobylky. Už tu sa nejednému zoologicky zdatnejšiemu divákovi zahmlie pred očami, kedže sa jedná o Sarančatá. Dajme tomu, že to až taká chyba nieje. To že film je čistá šablóna, kedy sa niečo zvrtne, povolá sa odborník, stretnutie s ex, prvý a ani druhý šialený nápad nevyšiel, a nakoniec sa z prdele vytiahne najväčšia bomba ktorá odvráti celosvetovú katastrofu. Jediná inovácia spočíva v sexy bloncke Lucy, ktorá pre zmenu nelieta a nestína ľudom hlavy. Chcelo to jednoznačne scénu, kedy pri nálete sarančat v parku nejaká horúca hlava vytiahne pištoľ a odhodlane začne páliť do roja. Tá scéna by jednoznačne zachránila film. Kedže sa však pri projekcii neobjavila, ostáva film v zabudnutí medzi partiou zlých filmov na ktoré si už nespomínam.(16.4.2012)

 • Lateef
  odpad!

  imdb rating: 31% - Tenhle film má vše, co má správný odpad! mít - humusácký příběh po okraj naplněný stokrát omílanými klišé, scénář rozežraný kobylkami se spoustou logických chyb, tým zamindrákovaných kameramanů, bandu lidí, kteří by si rádi říkali herci a jejichž honorář mohl být nanejvýš chléb a vody a rádoby strach nahánějící zvířecí monstrum, zde v podání létajících apokalyptických hybridních kobylek...dovedu si představit, že bych se to podíval znovu, ale pouze při konstelaci těchto bodů: a/ musel bych ležet v začouzeným obýváku s tlupou zkouřených dredařů a hulit patnáctej špek...b/ mít nasazený okuláry s třiadvaceti dioptriema, abych to viděl pořádně rozmazaně...c/ musel by někde poblíž stát Jason Statham připravenej vypálit mi otočku, kdybych to odmítnul sledovat...Co nutí lidi točit takovéhle filmy, mohl by mi to někdo říct?? Prosím, mohl by mi to někdo říct??(28.9.2006)

 • Vyrida
  **

  Až taková tupá hloupost, jak jsem původně očekával se nakonec nekonala, takže jsem byl samozřejmě v nějaké míře mile překvapen. Scénař je samozřejmě ohrané kliše z většiny katastroficky podobných filmů, kde postupně vláda vyzkouší různe opatření, které se ukáží jako beznadějné až zbyde poslední nejničivější zbraň. Na poslední chvíli však někoho napadne něco lepšího co by mělo zachránit nasazované životy obyčejných vidláků a vyhubí k tomu onu zkázu. Trochu jsem se bál, aby z toho nakonec nevznikla nějaká parodie s masožravkami a ono né. Pravda nějaký náznak by tu přeci jen byl, ale budu dělat jako že jsem ho neviděl a za tento sympatický reálný podklad musí následovat jedna hvězdička. Druhou dávám za koukatelný film jako celek, věřte mi viděl jsem i horší, které tady mají vyšší hodnocení. Nesedlo mi však herecké obsazení ikdyž, jak se koukám po komentářích svých kolegů, bylo právě toto z nejčastějších důvodů proč si od nich film minimálně jeden frček zasloužil, tak teda nevím :)(14.8.2010)

 • - Ve scéně s pádem letadla byl při výbuchu druhého motoru použit zrcadlově otočený záběr výbuchu prvního motoru. (facojurka)