Kobylky: Den zkázy (TV film)

Locusts

Smrtiace kobylky

Kobylky: Deň skazy

Thriller / Sci-Fi / Horor / Drama

USA, 2005, 120 min

Béčko so seriálovou Xenou nebolo kupodivu tak prehnané, ako milión ďalších sci-fi béčiek podobných tomuto. Kobylky sú kobylky, nie sú to dvojhlavé žraloky ani zmutované obrie pavúky či morské príšery. Bolo to celkom uveriteľné. Taktiež ako aj umelo vytvorené kobylky, tak aj ich obrovské nálety. Na čele s obľúbenou Lucy Lawless to bol milý zážitok, plný adrenalínu a zážitkov. Videl som plno horších filmov, pár príkladov som už uviedol a toto by som si dokonca mohol v pohode pozrieť znovu.(4.1.2015)

• Vyrida

Až taková tupá hloupost, jak jsem původně očekával se nakonec nekonala, takže jsem byl samozřejmě v nějaké míře mile překvapen. Scénař je samozřejmě ohrané kliše z většiny katastroficky podobných filmů, kde postupně vláda vyzkouší různe opatření, které se ukáží jako beznadějné až zbyde poslední nejničivější zbraň. Na poslední chvíli však někoho napadne něco lepšího co by mělo zachránit nasazované životy obyčejných vidláků a vyhubí k tomu onu zkázu. Trochu jsem se bál, aby z toho nakonec nevznikla nějaká parodie s masožravkami a ono né. Pravda nějaký náznak by tu přeci jen byl, ale budu dělat jako že jsem ho neviděl a za tento sympatický reálný podklad musí následovat jedna hvězdička. Druhou dávám za koukatelný film jako celek, věřte mi viděl jsem i horší, které tady mají vyšší hodnocení. Nesedlo mi však herecké obsazení ikdyž, jak se koukám po komentářích svých kolegů, bylo právě toto z nejčastějších důvodů proč si od nich film minimálně jeden frček zasloužil, tak teda nevím :)(14.8.2010)

• Campbell

Kobylky útočí! Utíkejte. Aneb jeden druh zvířete který nedokáže ani vystrašit a navíc když útočí tak to vypadá děsně hloupě. Efekty působí směšně i na televizní filmy a hračky co jsou nalepené na hercích, jsou fakt k smíchu. LAwless je celkem kočka ale co nepochopím je to že podle mě má na víc než na tohle. Navíc ten její vztah s tím chlápkek byl fakt šílenej. Stupidní béčko které není ani zábavné ani dobré. A trvá jen 86 minut 2 hodiny bych nedal.(27.3.2014)

• Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 1/10 Hudba 3/10 Efekty 2/10///+obsazení -zpracování, děj, logika, patriotizmus/// Tak a je zase vymalováno, tentokrát sračkama kobilek na předním skle. Nejvíc mě iritoval děj a jeho logika. Jednak je tento film jedno velké klišé. A za druhé, už asi chápu proč je v záhlaví uvedeno Sci-Fi, pač scénář se dá přirovnat jak kdyby dvě pětileté děti dělali hatlala paltala...A ke všemu film ani nezachrání obsazení (tak snad jen od odpadu) a i kdybych chtěl dát 2*, tak nemohu, protože technické zpracování je výsměch. Jakože umělohmotných kobylek se fakt nebojím, jo a prej sou i masožravé, haha! Ale dík za námět, až budu dělat první horor..../// Celkem 24%///(26.9.2006)

• tron

SMRTIACE KOBYLKY nie sú horor, pretože „dva centimetre niečoho, čo letí vysoko vo vzduchu" skrátka vôbec nie je strašidelných. Občasné detailné zábery sa cenia, ale nepomáhajú. A žánrovo má tento hlúpy film bližšie ku katastrofickému žánru. V tomto prípade – vzhľadom k predpotopnému scenáru, trápnym trikom, stopercentne nezáživnej televíznej réžii a bombastickému hereckému obsadeniu (Xena a otec Kevina McCallistera) – skôr katastrofálnemu.(2.10.2006)

• - Ve scéně s pádem letadla byl při výbuchu druhého motoru použit zrcadlově otočený záběr výbuchu prvního motoru. (facojurka)