• Německo

USA / Německo, 2002, 98 min

Frank Longo

Stuart Gibbs

Alan Caso

Maxovi (James Roday) se při testování genetického replikátoru nedopatřením podaří místo křečků naklonovat sympatickou novinářku Kate (Ali Landry). Než stihne vymyslet, jak se z průšvihu dostat, tak jeho kamarád Henry vymyslí elegantní řešení. Společně se pokusí naučit replikovanou Kate chovat se tak, aby neměla takové ty ženské požadavky (květiny, romantické filmy), ale naopak aby měla ráda pivo, fotbal a sex. Jenže brzy Max zjišťuje, že na ženském chování přece jen něco je, a že je vlastně zamilovaný do původní Kate... Je jasné, že od filmu tohoto typu nelze čekat nějakou ušlechtilou zábavu. Na druhé straně ale film docela vtipným způsobem ukazuje, jak to vlastně s náma chlapama je. Některé situace jsou dokonale vtipné (nákup spodního prádla pro Kate i Repli-Kate zároveň), ale s postupem filmu se vtip trochu vytrácí, a naopak začínají některé scény působit trochu trapně (naklonovaný Eugene Levy ...). Celkově trochu slabší průměr, ale když vidím to hodnocení okolo, tak se za 3* ani trochu nestydím..(9.1.2012)

• HenryLuner

Už te název zní strašně!Film je ještě strašnější!Herecké výkony (a ano i herecký výkon Levyho) jsou slabé trufám si říct až katastrofické,děj aboslutně skolabovaný a je toho mnohem a mnohem víc co tvůrci totálně zbabrali.Ale ted ta lepší stránka!1*-Krásná představitelka v hlavní roli(samozřejmě že nesahá ani po kotníky takové Elishe Cuthber)ale přeci jen to šlo.2*-Párktát(asi tak 2x)jsem se upřímně zasmál.sečteno podtženo=již nikdy více.(1.9.2008)

Po hooooodně dlouhé době komedie, u které jsem se "řezal" smíchy. Fakt! To se mi naposledy stalo u... Už si ani nevzpomínám. Vidíte to, taková je Repli-Kate vzácnost. A ta úžasná Ali Landry! Co dodat? Nebudu škudlit s hodnocením. Kdyby se natáčely takové komedie a ne stračky typu- černoch se převleče za blondýnu atd. To se maximálně 1x po celou dobu filmu usmějete, kdežto u Repli-Kate je to jiné. Jsem z toho filmu unešen, to snad jde poznat z mého komentáře, ne?;-)(10.12.2007)

Som rád, že sa nás nikto nesmažil oblbnúť nejakými poučkami o klonovaní a vďaka tomu sme sa nestali svedkami situácie na štýl; "Klon save the world!" Or niečo také, ale dostali sme hoc nevýživnú, ale celkom zábavnú komédiu o grgajúcej, veľmi nadržanej a mimo iného vyklonovanej Kate. Plus Eugene Levy ako bonus :).(28.1.2007)

Nemůžu si pomoct, ale já se bavil. A to dost. Hloupých amerických komedií je hromada, ale jestliže mám s nimi porovnat Repli-Kate, tak je to určitě nadprůměr. Neobvyklý námět o replice toho či onoho člověka není nikdy na škodu a už toto téma samo o sobě dává vzniknout spoustě vtipným konfrontacím. Snímek tak příjemně ubíhá a díky vhodnému dávkování humoru jsem se ani nestihl nudit. Celý snímek se točí kolem Ali Landry (Kate), která je nehorázně sympatická a pravděpodobně "udělá" většinu mužského publika a ženského možná taky. Takovému typu komedií prostě musí vévodit nějaký sexsymbol, ať je na co koukat a tady je navíc velmi vkusně vložený. Kromě ní se zde představily známe žánrové tváře, jako třeba Eugene Levy či James Roday. Závěr? Příjemná komedie, která díky svému námětu zaujme, pobaví a do jisté míry i ponaučí.(15.5.2010)