Neanderthal (TV film)

Svet Neandertálcov

Dokumentární

Velká Británie, 2001, 75 min

Tony Mitchell

V zásadě docela dobrý, jen vědecké poznatky od té doby zase trochu pokročily, takže to závěrečné tvrzení autorů o neexistenci stopy neanderthálců v naší DNA je liché.(17.2.2017)

Tie tváre Neandertálcov boli fakt pôsobivé, dohady o tom ako žili a vykresľovaní príbeh až tak nebrali, skôr zaujali fakty, ktorých by som bral určite viac. /40%/(8.2.2010)

Dokumenty tohto typu dávajú človeku možnosť vrátiť sa v čase, nemá to chybu.(2.10.2006)

Ked chcem vidieť neandertálcov, prejdem sa po meste alebo idem do práce. Inak ma tento dokument až tak nezaujal. Je skôr fikciou.(16.10.2017)

Dokument o tlupě tří bratrů. Tvoří ji tři bratři. Nejstarší má ženu a dvě děti, syna a dceru. Prostřední získa nově "příchozí" ženu. Tlupu doplňuje jejich strýc, který se stará o nejmladšího člena tlupy syna vůdce-nejstaršího. Nejmladší jednoho dne potka jednoho z jiných lidí, nás kromaňonců-sapientů. Stránky http://www.channel4.com/history/microsites/N/neanderthal/(24.2.2008)

• - Film se natačel v narodním parku Glenveigh v Irsku. Děj se odehrával v Dordogne ve Francii. (Ampi)