Supervulkán (TV film)

• Německo

Supervulkan

Drama / Akční / Thriller / Katastrofický

Velká Británie / Německo / Itálie / Japonsko, 2005, 120 min

Perfektní dokument (nikde jsem se toho o erupcích takovou přístupnou a nenucenou formou tolik nedozvěděl jako v první části tohoto film), ale jinak herecké "výkony" nic moc. Chcete-li vidět jak vypadá supererupce - dobrá volba, chcete-li však vidět kvlalitní katastrofický film, budete se muset ohlédnout po jiném dílku. Hodnocení podle částí: 1. část: 4 hvězdy, 2. část: 2 hvězdy.(21.2.2007)

Výborný fiktivně-reálný thriller o jedné velké "neznámé" v klidu odpočívající na ploše Yellowstonského parku. Z produkce BBC. [8/1O] Zkuste také třeba: Sopka(7/10), nebo Když se čas naplnil(8/10)...(3.4.2007)

Ale ano, slušně jsem se bavil. Otázkou nicméně je, jestli by si neměl dokument klást za cíl především přinášet informace...Tahle záležitost je klasickému pojetí dokumentu už opravdu hodně vzdálená a temín "dokument" by mě v sovislosti se "Supersopkou" vůbec nenapadlo použít. Ve filmu vystupují výhradně fiktivní postavy a příběh se odehrává v blízké budoucnosti, jedná se tedy spíž o science fiction ve stylu "co by se stalo, kdyby..." , ztvárněná jako katastrofický hraný film. Na televizní projekt slušný rozpočet, kvalitní triky a obstojná atmosféra. Na druhé straně dlouhá stopáž a jen průměrné herecké výkony. Celkový dojem 70%.(30.4.2007)

Ide o hraný fiktívny dokument o výbuchu sopečnej masy ukrývajúcej sa pod Yellowstonským parkom. BBC opäť excelujú, ale tentokrát je problémom stopáž - je to proste pridlhé (bolo by to treba prestrihať na dve hodky od prílišných vysvetlovačiek a bol by tu jeden z najlepších sopčných bijákov). Triky sú opäť na vysokej úrovni (až na tú odfláknutú tsunami vlnu sa dajú porovnať aj s niektorými kúskami z kina napr. Dante´s Peak alebo Volcano), príbeh tak realisticky podaný ako to BBC dokáže a aj úmrtnosť postáv docela prijateľná - takže pre tých čo nevideli aspoň 5 hraných dokov od BBC jednu * pridať a tie moje 3 sú len s prihliadnutím na to, že ide o dokument. žáner - filmy ako DP alebo Volcano tento snímok hravo strčí do kapsy.(10.5.2005)

• igi B.

No jo, tak je to tady... Ale sakryš, co je na téhle >fiction< dokumentárního? Jaký hraný dokument? Tahle katastroficko-akční superhloupost není nic jiného, než typická televizní produkce s rutinní režií a místy alespoň leccos napravujícími (dnes již ovšem standardními digitálními) zvláštními efekty. Jinak děj a herecké kreace jsou plny otravných a stokrát vyvřelých klišé a rádoby akční kamera nervně těká ve snaze dodat ději aspoň dojem akce... Ve výsledku je ovšem celá tahle inscenace tak prostoduchá, jak se jen sluší na >poameričtělý< program, vysílatelný kdykoli na kterékoli tv stanici s ratingem >mládeži příhledno< ... Škoda. - - - P.S. Co však při uvedení na té naší >veřejnoprávní< vskutku nasere, je krom (opět typicky plytkého) televizáckého dabingu obligátní ořez obrazu na 4:3 - a když páni od techniky usoudí, že by na obrazovce něco zásadního chybělo, obraz prostě stranově zkomprimují. To je prostě supersračka... Ale co chcete od instituce, jejímuž programu šéfuje bývalý milicionář, bojovník to "neohrožené pěsti dělnické třídy". Jojo, s kultůrou je zkrátka třeba bojovat, k obrazu prostoduchého českého diváka... :-((19.2.2007)

• - Film byl nominován na cenu BAFTA v kategorii nejlepší speciální efekty. Nominaci však neproměnil. (Terva)