Mrtvý bod

Hollow Point

Akční / Komedie / Krimi

USA / Kanada, 1996, 102 min

• Terva

Agentka FBI těsně před svatbou zjistí, že otec jejího nastávajícího je zapletený do nelegálních obchodů s mafií, proti které ona sama tvrdě bojuje...znáte to, ne ?(27.9.2011)

Slušný béčkový buddy movie o agentce FBI (Carrere) a agentovi DEA (Griffith), kteří spolu soupeří při řešení stejného případu, do kterého je zapleten sympatický nepolapitelný zabiják (Sutherland) a jeho podrazácký šéf (Lightgow). Svižně odsýpající a vtipný děj s dostatkem akce plus silná herecká sestava a dobré výkony (zejména dříče Sutherlanda a hajzla od pohledu Lightgowa) a na režijní sesli akční řemeslník Furie (ŽELEZNÝ OREL). Utkvěla mi scéna, v níž se Griffith pokusí projet takovou malou lokomotivkou zavřenými vraty do skladu plného gangsterů. Když z ní ale po nárazu do vrat omráčený Griffith vyskočí a mává pistolemi v obou rukou, zjistí, že lokomotivka vrata neprorazila a že on stojí stále venku před skladem.(26.8.2006)

• Martin741

Dost prekombinovany dej, clovekk si ani odskocit nemoze, lebo uz sa vo filme strati. Rovnaka bola aj Syriana 2005. 20 %(26.2.2020)

Neuchvátí zpracováním, ale dost agilní film, věci se dějí pořád a taky vtipné hlášky. Nesnaží se tvářit dokonale. Griffith a Carrere makají, Donald Sutherland má podobnou roli jako třeba Malkovich ve filmech Red. Pobavil. 3,5/5(25.11.2014)