Biografické drama z roku 1982 vychází z pamětí slavné Barbary Gordonové a ukazuje, jak je nebezpečné zahrávat si se závislostí. Navzdory tomu, že byla Barbara úspěšná televizní producentka, ztratila kontrolu nad svým životem. K tomu, aby přežila soutěživé a stresující prostředí televizního byznysu, potřebovala pravidelnou dávku valia. To však nad ní pomalu, ale jistě přebíralo vládu. Svou závislost nejdřív úspěšně skrývala jak před kolegy v práci, tak doma před rodinou, což ale nevyhnutelně vedlo až k nervovému zhroucení a pobytu na klinice. Za pomoci terapeutky Julie Addisonové započala Barbara dlouhou cestu, během níž se snažila najít kořeny své závislosti a dojít ke střízlivosti. (Cinemax)

TroiMae

Ten název je notoricky známý. Když jsem četl, respektive poslouchal audioknihu, zaskočilo mě, o čem to vlastně nakonec je… A pak se k mému překvapení vyvrbilo ještě další téma. Působivé a poutavé. Ale film pak působí jako odvar. Jako místo knihy číst jen její obsah. Jako místo filmu číst jen anotaci k němu, která někdy je dokonce o něčem jiném, než pak film samotný. ()