Netvor z pouště (TV film)

Manticore

Netvor z púšte

Horor / Sci-Fi / Akční / Válečný

USA, 2005, 86 min

• Likan7

Líbí se mi jak skvělý obaly na dvd dokážou udělat. A protože znám tenhle trik už moc dobře, věděl jsem co za sra*ku mě čeká. A přesně taková se dostavila. Několik vojáků na větším pískovišti a v několika rádoby iráckých domech zdrhá před příšerou jak z počítačové hry z roku 2000. Scénář je hloupej, herci příšerní a ta trocha krve, co je ve filmu vidět, to moc nezachrání.(26.8.2017)

• Dragonlanc

Absolútny odpad. Idiotský scenár, filmové triky ako spred 100 rokov, americká vojenská "špeciálna jednotka" sa správa ako banda dôchodcov postihnutých Alzheimerom a mentálnou demenciou. Nesmrteľná obluda, ktorú nemožno zničiť ani žiadnou najmodernejšou zbraňou, raketometom alebo riadenou bombou a potom skamenie, keď sa pozrie do zrkadla a dá sa rozbiť blbým kladivom, na posranie. Jediná chyba, že ich obluda nezožrala všetkých už po 5 minutách, aspoň by som si ušetril ďalších 80 minút utrpenia sledovaním tejto kraviny. Na niečo takéto by sa mala zaviesť osobitná kategória.(14.4.2010)

• Big Bear

Ne nečekal jsem, že to bude něco světoborného. Očekával jsem klasické béčko s obludkou v atraktivním prostředí Iráku. Lesos sliboval i zdařilý cover dvd, který ale může zároveň posloužit při reklamaci jako důkaz o lživé reklamě. O těch apačích, hummerech a vojácích si nechte jen zdát. Film (řadím jej do céčka) nechtěně baví už od prvopočátku. Americké jednotky uživají ruské náklaďáky a OT :-) (zelené k tomu). To bych ještě pochopil, Irák je pro nízkorozpočtové béčko silné sousto a kde vzít nějaké to pouštní APC nebo Stryker (i když věřím, že v Americe by šlo sehnat spíš než Zil a BTR 60). Co ale nepochopím je skutečnost, že když dojde na boj, jednotka běhá kolem tranportéru (ač má lehké dělo a kulomet na otočné věži) a pak ujede ač by partičku bubáků v klidu rozprášila kanónem. Z toho děla se vlastně nevystřelilo ani jednou... Vojáci jsou v pískové combat výstroji a vypadají skoro skutečně, prostředí polopouště a skal skoro také. Co však bylo šílené, bylo papundeklové zpracování irácké vesnice. Chvilku jsem měl dojem, že se dívám na studiovou TV pohádku Nasredin. Když došlo na hřeb večera Syfu, nemohlo mne už nic překvapit. A přeci, závěrečný souboj a hlavně závěrečný řeznický úder palicí mezi oči (vojanda asi byla na nějaké té zabíjačce) mne z nudy vyvedl... Já miluji arabské pohádky a netušil jsem, že se na jednu z nich dívám! Každopádně, jestli na tohle koukal nějaký Iráčan, tak bych se ani nedivil kdyby se opásán dývkama s tímhle filmem vrhl na nějaký ten spojenecký check point... Hvězdička za bžundu. *(6.8.2013)

• Tayen

Miluji tyhle nízkorozpočtové sci-fi dobrodružné horory s neumělými digitálními zrůdami, nesmyslnými dialogy, debilně se chovajícími hrdiny, nulovým napětím a znetvořenými mrtvolami. Nemusíte se totiž bát, že o něco přijdete, když nedáváte pozor pět minut nebo i hodinu. Netvor z pouště se bere vážně a tím je to sice smutné, ale taky hrozně zábavné.(8.3.2014)

• SOLOM.

Tripp Reed se pokusil natočit válečný-hororový film, ale v konečné fázi z toho vyšel jen jakýsi paskvil s lacinými digitálními efekty a mysteriózním nádechem. Hodně dlouho bych musel přemýšlet nad tím, jestli se mi za celý film líbilo něco natolik, že bych si Manticore musel pustit znovu a myslím, že bych nic nenašel. Trochu jsem se u filmu nasmál to je pravda, ale jinak to byla jedna velká nuda a bída. Znám ovšem ještě mnohem horší filmy, takže nulu mu nedám.(22.2.2010)