Netvor z pouště (TV film)

Manticore

Netvor z púšte

Horor / Sci-Fi / Akční / Válečný

USA, 2005, 86 min

• curunir

,,MYSLÍTE, ŽE BY TO MOHLO BYŤ DIVÉ ZVIERA, KTORÉ UŠLO ZO ZOO?" __ Odpad! rozhodne nie, nakoľko si myslím že v tomto žánri vznikli aj omnoho horšie skvosty a škaredé prerastené zvieratko z dávnych dôb takým obyčajným priemerom. Niečo k filmu samotnému. Kameňom úrazu, ktorý mu veľmi nepomáha je jeho neuveriteľná lacnosť. Opomenúc nevalné vizuálne efekty, kde sa niektoré zábery opakujú viackrát a to, že lokácie Iraku boli viditeľne nahradené Bulharskom, tu ešte stále ostáva slabá kartónová výprava. Ako celok pôsobí film miestami nezmysluplne a i keď sa mi páčilo nasadenie zelených mozgov do akcie miesto bandy obyčajných civilistov. Je síce pravda, že odlýšiť ich je síce ťažko, v zásade je to však jedno a film ako odreagovanie funguje uspokojivo. (2. komentár k filmu)(24.4.2009)

• Campbell

No mohlo to dopadnout daleko lépe. Filmy od společnosti Syfy mě baví a vyhledávám je. Nebojím se říct že mám většinu nakoukáno, a při tom mi tenhle film tak dlouho unikal, což je celkem ironické, když vezmu v potaz že u nás i vyšel. Nicméně těšil jsem se a po spuštění a dokoukání ve mě zůstalo zklamání. Tenhle film je špatnej. Nedávno jsem viděl film Camel spiders kterej se odehrává téměř v totožném prostředí a líbil se mi. Takže jsem se těšil na tohle dílo. Už od samotného začátku mi přišlo něco divné. A hlavně to že ty postavy mi přišly tak neuvěřitelně debilní že se člověk musí pousmát. Pak přišel na řadu ten netvor a to začal horor v pravém slova smyslu. Neustále jsem si kladl otázky typu "Proč jdou tam" "Proč dělají tohle". Šílený. Škoda těšil jsem se.(9.4.2012)

• Tayen

Miluji tyhle nízkorozpočtové sci-fi dobrodružné horory s neumělými digitálními zrůdami, nesmyslnými dialogy, debilně se chovajícími hrdiny, nulovým napětím a znetvořenými mrtvolami. Nemusíte se totiž bát, že o něco přijdete, když nedáváte pozor pět minut nebo i hodinu. Netvor z pouště se bere vážně a tím je to sice smutné, ale taky hrozně zábavné.(8.3.2014)

• Likan7

Líbí se mi jak skvělý obaly na dvd dokážou udělat. A protože znám tenhle trik už moc dobře, věděl jsem co za sra*ku mě čeká. A přesně taková se dostavila. Několik vojáků na větším pískovišti a v několika rádoby iráckých domech zdrhá před příšerou jak z počítačové hry z roku 2000. Scénář je hloupej, herci příšerní a ta trocha krve, co je ve filmu vidět, to moc nezachrání.(26.8.2017)

• Big Bear

Ne nečekal jsem, že to bude něco světoborného. Očekával jsem klasické béčko s obludkou v atraktivním prostředí Iráku. Lesos sliboval i zdařilý cover dvd, který ale může zároveň posloužit při reklamaci jako důkaz o lživé reklamě. O těch apačích, hummerech a vojácích si nechte jen zdát. Film (řadím jej do céčka) nechtěně baví už od prvopočátku. Americké jednotky uživají ruské náklaďáky a OT :-) (zelené k tomu). To bych ještě pochopil, Irák je pro nízkorozpočtové béčko silné sousto a kde vzít nějaké to pouštní APC nebo Stryker (i když věřím, že v Americe by šlo sehnat spíš než Zil a BTR 60). Co ale nepochopím je skutečnost, že když dojde na boj, jednotka běhá kolem tranportéru (ač má lehké dělo a kulomet na otočné věži) a pak ujede ač by partičku bubáků v klidu rozprášila kanónem. Z toho děla se vlastně nevystřelilo ani jednou... Vojáci jsou v pískové combat výstroji a vypadají skoro skutečně, prostředí polopouště a skal skoro také. Co však bylo šílené, bylo papundeklové zpracování irácké vesnice. Chvilku jsem měl dojem, že se dívám na studiovou TV pohádku Nasredin. Když došlo na hřeb večera Syfu, nemohlo mne už nic překvapit. A přeci, závěrečný souboj a hlavně závěrečný řeznický úder palicí mezi oči (vojanda asi byla na nějaké té zabíjačce) mne z nudy vyvedl... Já miluji arabské pohádky a netušil jsem, že se na jednu z nich dívám! Každopádně, jestli na tohle koukal nějaký Iráčan, tak bych se ani nedivil kdyby se opásán dývkama s tímhle filmem vrhl na nějaký ten spojenecký check point... Hvězdička za bžundu. *(6.8.2013)