Santa Claus

Santa Claus

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 1985, 107 min

• Derek

od producentov supermnana prichadza dalsia "origin story" velkej legendy a to santa clausa! napad je to celkom dobry a ma to i slusnu atmosferu (aspon prva polhodina), zvysok vsak nie je prilis zaujimavy a ani dobre nakruteny (jeannot szwarc sa preslavil pokracovanim celusti a so supergirl, ktore si do vytriny urcite tiez neda) a hlavne ked sa dej presunie do NY a sledujeme pocinanie dudleyho moora ako elfa cele to zacne drhnut a stracat caro vianocneho filmu. pravom zabudnuty a zabudnutelny prepadak...(24.12.2013)

Prva polovica filmu je vyborna, nevahal by som ju oznacit za jeden z najlepsich a najkuzelnejsich vianocnych pribehov o Santovi. Avsak v momente ked prichadza na scenu newyorsky vyrobca hraciek to ide z kopca. Pripada mi, akoby sa zacalo tocit bez hotoveho scenara a ked uz tvorcom dosli vsetky napady rozhodli sa narychlo zbuchnut tuto nestastnu dejovu liniu. 70%(2.6.2009)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $23,717,291Tržby Celosvetovo $-(24.2.2010)

Krásná i když poněkud infantilní pohádka - ale pokud vypnete mozek a budete koukat očima dítěte, tak je to úžasná záležitost. Scény ze severního pólu, průlety nad New Yorkem a závěrečná honička nemají chybu.(23.4.2009)

Bohužel jsem zahlédla víceméně jen útržky, ale vypadalo to nádherně. Pravá vánoční atmosféra, dost pěkné triky (na tu dobu..),jen paní Santaclausová nic moc:))A příjemně překvapilo účinkování Trinity killera z Dextera:)(24.12.2011)

• - Ve scéně, kdy Joe (Christian Fitzpatrick) sleduje Patchovu (Dudley Moore) reklamu, stojí za ním producent filmu Ilya Saklind. (hellstruck)