poster

Pás Orionu

 • Norsko

  Orions belte

 • USA

  Orion's Belt

Akční / Dobrodružný / Thriller

Norsko, 1985, 87 min

 • toma.baza
  ***

  Thriler z období studené války. Odehrává se na Špicberkách. Tři muži, kteří se pohybují na hraně zákona, se připletou na špatné místo a musí za to pykat.(23.2.2006)

 • sator
  ***

  Parta kamarádů- zlodějíčků v blbej čas na blbém místě....originální...Barentsburg, pojmenovaný po nizozemském mořeplavci Willemu Barentsovi, je druhé největší město na Svalbardu. A to slovo největší i slovo město berte hodně s nadsázkou. Bydlí tam totiž zhruba 500 obyvatel, hlavně Rusů a Ukrajinců. Přestože Svalbard administrativně patří Norsku, díky Svalbardské smlouvě z roku 1920, mohou její signatáři Svalbard využívat k různým komerčním aktivitám či vědeckému výzkumu. V praxi toto využívají nicméně pouze Norové a Rusové především za účelem těžby černého uhlí.(8.2.2019)

 • cunesk8
  *****

  Akční film z 80-tých let odehravající se na krásných Špicberkách. Já se u toho dost dobře bavil.(3.3.2009)

 • Mustaffa
  ***

  Kdo by to řekl, že Norové umí natočit velmi slušný thriller. Dobré skloubení hutné atmosféry s nehostinným prostředím drsného severu a vžitím se s hlavním hrdinou, kterému nešlo nedržet palce. Škoda jen, že Helge Jordal alias Tom byl Nor a ne třeba Američan, protože to by jinak v akčním thrilleru určitě tu tajnou ruskou špionážní stanici sám vystřílel a nemusel by jako Tom běhat po horách při mínus šedesáti a plavat v ledové vodě a taky utíkat před helikoptérou s kulometem nebo co to tam měla a tak podobně. A když ho konečně po snad pěti set kilometrech běhu po horách zachrání, tak mu nikdo nevěří co zažil a už vůbec ne, že tam kde si je sovětská špionážní stanice. Jo, tak tomu říkám opravdu blbej tejden. Ale co, severní vítr je krutý a toto je opravdu celkem dobrý film, škoda jen ke konci upadající atmosféry a samotného konce filmu, který byl pro Toma nevyhnutelný...(21.12.2010)

 • majo25
  ***

  "Iba tupá myš by skočila na medveďa."(7.6.2018)

 • - Barentsburg, pojmenovaný po nizozemském mořeplavci Willemu Barentsovi, je druhé největší město na Svalbardu. A to slovo „největší“ i slovo „město“ berte hodně s nadsázkou. Bydlí tam totiž zhruba 500 obyvatel, hlavně Rusů a Ukrajinců. Přestože Svalbard administrativně patří Norsku, díky Svalbardské smlouvě z roku 1920, mohou její signatáři Svalbard využívat k různým komerčním aktivitám či vědeckému výzkumu. V praxi toto využívají nicméně pouze Norové a Rusové především za účelem těžby černého uhlí. [Zdroj: hedvabnastezka.cz] (sator)