poster

Pás Orionu

 • Norsko

  Orions belte

 • USA

  Orion's Belt

Akční / Dobrodružný / Thriller

Norsko, 1985, 87 min

Režie:

Ola Solum

Producenti:

Dag Alveberg

Střih:

Bjørn Breigutu

Masky:

Siw Järbyn

Kostýmy:

Anne Hamre
(další profese)
 • bobin
  ****

  Velmi dobře vystavěný thriller , kupodivu norský , který má postupně výbornou gradaci . Tři námořníci , kteří odhalí ruské vojenské zařízení , jsou pronásledování k úplněmu zničení . Je to výborný odpočinek po kolikrát tupé americké produkci .(13.3.2010)

 • cunesk8
  *****

  Akční film z 80-tých let odehravající se na krásných Špicberkách. Já se u toho dost dobře bavil.(3.3.2009)

 • Mustaffa
  ***

  Kdo by to řekl, že Norové umí natočit velmi slušný thriller. Dobré skloubení hutné atmosféry s nehostinným prostředím drsného severu a vžitím se s hlavním hrdinou, kterému nešlo nedržet palce. Škoda jen, že Helge Jordal alias Tom byl Nor a ne třeba Američan, protože to by jinak v akčním thrilleru určitě tu tajnou ruskou špionážní stanici sám vystřílel a nemusel by jako Tom běhat po horách při mínus šedesáti a plavat v ledové vodě a taky utíkat před helikoptérou s kulometem nebo co to tam měla a tak podobně. A když ho konečně po snad pěti set kilometrech běhu po horách zachrání, tak mu nikdo nevěří co zažil a už vůbec ne, že tam kde si je sovětská špionážní stanice. Jo, tak tomu říkám opravdu blbej tejden. Ale co, severní vítr je krutý a toto je opravdu celkem dobrý film, škoda jen ke konci upadající atmosféry a samotného konce filmu, který byl pro Toma nevyhnutelný...(21.12.2010)

 • toma.baza
  ***

  Thriler z období studené války. Odehrává se na Špicberkách. Tři muži, kteří se pohybují na hraně zákona, se připletou na špatné místo a musí za to pykat.(23.2.2006)

 • brumbrum
  ***

  Ani zly ani suprovy thriller seversky. Trocha debilny zaver, akoby tam chybala asi hodina deja este.. Ale na 3* to stacilo(25.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace