Remake pôvodného televízneho krimi-seriálu Kojak z r. 1973. Nový Kojak je takisto holohlavý policajný inšpektor, tentokrát afroamerického pôvodu, ktorý takisto ako jeho predchodca jazdí na nepolicajnom aute a vzbudzuje u svojich kolegov aj protivníkov prirodzený rešpekt. (oficiální text distributora)

tron

„Dobrý? Nikto z nás nie je dobrý, odkedy sme prestali byť puberťákmi. Len občas urobíme lepší skutok.“ Ving Rhames (PULP FICTION – HISTORKY Z PODSVETIA), okrem toho, že je neskutočný frajer, to myslel dobre, keď sa rozhodol hrať lízatka a klobúky zbožňujúceho plešatého poručíka Kojaka v novej verzii slávneho televízneho kriminálneho seriálu. Zobral si titulnú rolu a z pozície koproducenta do úlohy svojho šéfa obsadil Chazza Palminteriho (PRÍBEH Z BRONXU), džezovú hudbu zložil Mark Snow (Akty X“) a hneď v pilote Kojak pátra po sériovom vrahovi prostitútok. Bohužiaľ, výsledok je skôr smutný, nič proti Rhamesovi, ale napriek snahe dopadol ako Geoffrey Rush keď prestrelil stvárnením Petra Sellersa v životopise ŽIVOT A SMRŤ PETRA SELLERSA, teda celkový talent je riadne viditeľný, ale všetko ostatné je také akési neslané až slabé a patetické scény so súdením tohto sveta, prípadne vysedávanie s deťmi na lavičke v parku, tomu nepomáhajú. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 31.3.2008 --- Urobiť z gréckeho drsniaka černocha ??? WTF ??? To nie je o rasizme, to je o prznení kultu, BEJBY. :-) (1.4.2008) ()