poster

Karate po polsku

 • Polsko

  Karate po polsku

 • Slovensko

  Karate po poľsky

 • USA

  Karate Polish Style

Drama

Polsko, 1982, 88 min

 • wayne99
  *****

  Škoda, že už se takové filmy dnes nereprízují v TV, naposledy jsem ho viděl na ČT s naším dabingem v roce 1992 (to ještě filmy uváděli hlasatelky). Každopádně vynikajíc film, poutavý příběh (i když ne úplně akční) a dobře vybraní herci.(4.5.2019)

 • PinokKio
  ****

  Můj první "dospělácký" film. Ve svých deseti či jedenácti letech jsem se vkradl na tohle představení do kina v Počátkách. Užil jsem si nejenom importované karate z Polska, ale taky něco pohledů na obnažené ženské tělo. A to za ty současné čtyři hvězdičky určitě stálo : )(10.3.2011)

 • Crocuta
  ****

  Film brojící proti zneužívání bojových umění v civilním životě. Ta banda grázlů si o to zneužití ale vysloveně koledovala...(27.6.2007)

 • tahit
  ****

  Vskutku kvalitní film s psychologickým podtextem, prolnut krásnými exteriéry mazurské krajiny jezer a přírody, jež celý děj příjemně dokresluje a přibližuje a nechybí zde ani výborná hudba. A pozor, nenechte se mýlit názvem filmu, není to film akčního stylu. Určitě jsem neměl problém se vcítit do myšlení a pocitů malířů Petra a Michala. Protože zde se skvěle zdařilo zachytit konfliktní stav dvou světů, onu tupost násilí, které vždycky děsí a umění karate, kde nestačí pouhé technické osvojení, ale které, když ho chceme pochopit, musíme jít do větší hloubky. Pozor, možný spoiler!!! Protože předpokládá i duchovní přístup jako způsob sebeobrany proti napadení fyzickým ozbrojeným protivníkem. K tomu, abych se mohl dát touto cestou agrese, tak je to zcela pochopitelné. Každopádně etika zasvěcence karate říká, že zdrcující závěr se smrtelným účinkem patří nedělitelně tváří v tvář pouze, když jde skutečně o život a nikoli, když nebezpečí pomine. V tomto smyslu se ve filmu charakteristiky odlišují. A to je to, co platí. Protože to nejsem schopen říci zcela jednoduše, tak to berte s krajní rezervovaností. Myslím, že jde o hodně dobrý film, protože takto pojaté téma se jen tak nevidí.(16.10.2011)

 • mischa
  ****

  Film natočený v dobách tzv. socialismu, který tehdy v Polsku i u nás drželi komunisté. Ale v tomto filmu na mne dýchalo víc svobody a víc volnosti než ve filmu československém v této době.(12.3.2021)