Pohled do historie Čechů sepsal František Ringo Čech, režijně ztvárnil Eduard Sedlář v Prozatímním Čechově Divadle. Jiráskovy Staré pověsti české - povinná četba všech českých dítek školou povinných! Takže každý z nás jistě alespoň něco málo tuší o životě našich dávných předků a jistě také o jedné z těch dávných událostí, jakou byla Divčí válka - vězte však, že ne všechno, co Jirásek napsal a ve školách nás učili musí být pravda! Tato hra je tím důkazem. Úsměvná parodie na známou pověst o dívčí válce. (oficiální text distributora)

jenik71

Vynikající divadelní komedie z pera Františka Ringo Čecha. Humor je založen především na dialozích, kde je jednoznačně nejlepší božský Lumír v podání Mojmíra Maděriče. Ale ani ostatní protagonisté nezůstávají nijak pozadu. Viděl jsem to už několikrát a vždy jsem se skvěle pobavil. ()

Fox85

Několik repríz v české televizi mě po léta míjelo, až mě nyní přesvědčil kamarád, abych se na to konečně podíval. Ano, je to vtipné, povedlo se ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...Tenhle kousek jsem kdysi opravdu miloval...a tesal se u toho smíchy. Nicméně dnes - po 15ti letech už mi to přišlo takové jakési trapné...Snad je to tím, že většina zůčastněných se od té doby angažovala v různých odpudivých estrádách a pitomoučkých seriálech, takže se mi poslední dobou dost zprotivili...že pane Čechu, Jiráku, Navrátile, Maděriči (dnes už bohužel i Langmajere), o herečkách ani nemluvě... ()

Zagros

Dívčí válka v původním obsazení z počátku devadesátých let je to nejlepší, co kdy František Ringo Čech vytvořil. Základem je vzít něco, co všichni známe (Staré pověsti české), přidat hromadu narážek a vtipů, okořenit dobrými dialogy, přihodit velmi vhodné obsazení (každý herec do své role zapadl skvěle) a už jen lehce protřepat. Vypadne výborná zábava na odlehčení po těžkém dnu v práci. Viděl jsem také Dívčí válku ca po dvaceti letech v jiném obsazení a nějak to nebylo už ono. Doporučuji si raději najít původní verzi někde na záznamu. ()

Adramelech odpad!

Takový primitivní humor nedokážu ocenit. Doporučuji porovnat s divadelními hrami Jiřího Suchého nebo Cimrmanovců. Rozdílná úroveň vysloveně bije do očí. Výstižné komentáře: D.Moore, pytlik..., míba, gonga, S.Dedalus, Pafnuc, filmovyfan, evangelik, Rumplcimprca. ()

Darik

Asi nejlepší česká divadelní hra, jakou jsem kdy viděl - skvělé obsazení, velmi povedené vtípky a narážky a hlavně skvěle ztvárněný věčný boj mezi ženským a mužským pohlavím. Pro mě tohle zůstane navždy klasikou a hrou pro pobavení. 100% (viděno i naživo - 110% ;)) ()

hellequine

František Ringo Čech je sám o sobě můj oblíbenec a tato hra je, podle mého názoru, dotažená do dokonalosti..:) Smála jsem se de facto od začátku do konce (ano, mám ráda primitivní pokleslý humor, který hraje na notu sexuálních narážek). Navíc je to poprvé a zatím naposled, kdy se mi líbil Jiří Langmajer - jeho role byla bezvadná.;) ()

Haniczka

Kultovní dílo, které již vstoupilo do dějin! Praotec Ringo Čech využil tu něžnou nuanci mezi vlastenectvím a sebeironií, aby pozvedl upadnuvší Perunovu sekeru a zaťal ji do dubu na znamení, že slovanství v nás je mocnější než jiná věrouka a že naši předkové v nás mají odkaz, na který se nejenom plive, ale také se velebí. ()

Pidzey

Obrovská bžunda,hlášky tu herci sekaj jak na běžícím páse a já se celou dobu řezal.Největší hold vzdávám Oldřichu Navrátilovy který byl ve svý roly excelentní.Vynikající divadlo. ()

gonga odpad!

Šukat, prcat, jebat, hovno, srát. Smějete se? Ne. Tak proč se smějete páně Ringovu "veledílu", když je to némlich to samé? A když už jsme u toho, sprostá slova mi nevadí, problém je, že to není vtipné. A to vůbec. ()

godycz

videl jsem kdysi nazivo, v puvodnim obsazeni a z lumira i z jiraka jsem horel. taky jsem na to zasel o par let pozdeji,kdy lumira hral upir krejci a odesel jsem. ()