Pohled do historie Čechů sepsal František Ringo Čech, režijně ztvárnil Eduard Sedlář v Prozatímním Čechově Divadle. Jiráskovy Staré pověsti české - povinná četba všech českých dítek školou povinných! Takže každý z nás jistě alespoň něco málo tuší o životě našich dávných předků a jistě také o jedné z těch dávných událostí, jakou byla Divčí válka - vězte však, že ne všechno, co Jirásek napsal a ve školách nás učili musí být pravda! Tato hra je tím důkazem. Úsměvná parodie na známou pověst o dívčí válce. (oficiální text distributora)

harycek

Když jsem to viděl poprvé tak jsem se smíchy málem umlátil a i podruhé jsem se chechtal jako blázen!!Super!!! ()

imaginer21

Typický Ringo Čech. Až na to, že tentokrát to není zdaleka tak vulgární. Ota Jirák ve své dvojroli geniální, Sabina Laurinová je tu překrásná. Několik fakt skvělých fórů. ()

LencaN

Bála jsem se mých reakcí na Dívčí válku, ale nakonec to byla legrace. Vlasta jede po Přemyslovi, Šárka se snaží svést svého panice Ctirada, Kazi má pořádně pod pantoflem chudáka lovce kanců Bivoje a do toho všeho se ještě míchá Ota Jirák se svou dvojrolí a neskutečný gay Lumča :D herecky byli všichni strašně šikovní, bylo tu několik dosti výrazných sloganů, sexuální narážky byly vkusné, ale vtipné a vynález rakve byl taky podán se správným černým humorem. ()

blekekeke

Božský Lumíre, Perun s tebou ... tak dávno, a ty hlášky používáme dodnes :o) To značí, že to sakra o něčem je :o) ()

rigby

Úžasná záležitost, kterou jsem několikrát viděl jak naživo, tak v televizním záznamu. Některé repliky už téměř zlidověly a staly se klasikou, což bych u Ringo Čecha vůbec nečekal. Opravdu vtipné a dá se na to dívat znovu a znovu. ()

filmovyfan

Protože často slýchám, že toto je nejlepší divadelní dílo Františka Ringo Čecha (oceněného Medailí Za zásluhy) rozhodl jsem se, že to byla jeho poslední hra, které jsem dal šanci. Je to asi můj subjektivní názor, protože všechny vtipy mi připadají absolutně trapné a na nejprimitivnější úrovni. Popravdě vůbec nechápu, jak tohle může mít tak vysoké hodnocení i návštěvnost a úspěch v divadlech. Já dávám jedinou hvězdičku za jedinou vtipnou scénu s dopisem z Delf. Jinak vrchol trapnosti a ubohosti. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Prometheus

Výborná zábava, i když chvílemi tak trochu trapné. Nicméně pan Ota Jirák je perfektní ve své dvoj roli. "Deš se mnou božský, moudrý, LuLumíre?" "No, to už zní líp. Nejdu!" A jsem na zemi smíchy. Nemohu jinak než zařadit do své zlaté kolekce zábavy. ()

rigidite

Velice vtipná divadelní hra. Divadelní přenos, který již několikrát vysílali v TV je asi nejlepší. Novější verze této hry už za moc nestojí - možná jsem až přílilš rozmazlená představením v uvedeném obsazení, ale člověk se tak nezasměje, protože už "starej dobrej kombajn Vlasta není dost dobrej". ()

JimMorrison

no v porovnání s Pra pra pra... je to možná až na 5*... těch hlášek je tam "neúrekom" :-) božský pěvec Lumír vládne všem :-DDD Perun s vámi :-D ()

Sansnom70

Raději zajdu do kina než do divadla,ale pokud bych si mohl vybrat, tak na toto představení bych rozhodně zašel. nyní jsem se dočetl, že již má toto představení jiné obsazení než jaké je v tomto provedení. Já osobně jsem se smál pomalu od začátku do konce. Je pravda, že to je již představení poměrně staršího data, ale pořád je tam něco, čemu se budete smát i když to bude poprvé. Já osobně doporučuji všem, kteří moc často do divadla nechodí ale sem tam by se rádi na něco podívali ()

Chlo0opek

Tak nějak jsem od toho čekal víc. Zrovna u humoru jsem čekal trochu víc intelektu, bohužel to bylo spíš tak průměr... ()

ssarka

Excelentní vykony pana Navrátila a Maderice...😁😁 jiná zahřát kože, jiná v lože, a starej dobrej kombajn Vlasta.....no a panic Ctirad je taky boží... směju se i po stem shlédnutí... ()

SkeeveTulp

I kdyby nic jiného, tak sólo Oty Jiráka je vynikající. K tomu Přemysl, Bivoj, Lumír... pardon, Božský Lumír,... a panna Šárka... mmmm... s tou bych hned šel... běhat do březového háje. Jo, asi to jediné, co se F.R.Č. povedlo, když nepočítám knižní Ruský týden, a to to ještě stojí hlavně na hercích, ale vždy se zasměju. ()