Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lék na nevěru, nestálost, nudu? Čin! Jana Brejchová, Josef Abrhám, Vlastimil Brodský či Eduard Cupák – to jsou herecké hvězdy, představitelé hlavních rolí televizní inscenace podle Čechovovy povídky „Souboj“, která byla natočena v roce 1971. Vypráví příběh zmarněné lásky, ve kterém zaznívají tóny čechovovské lásky k člověku, ale i kritika společenských forem, které dusí talenty a ubíjejí lidskou důstojnost. Jeho dějištěm je venkovské sídlo kdesi na Kavkaze, kde mladá, zadlužená Naděžda (J. Brejchová) pořádá večírek, při kterém se však jenom hromadí konflikty mezi zúčastněnými, které rozpoutává její zadluženost, rozmařilá lehkomyslnost a nevěra v čase, kdy její manžel leží na smrtelné posteli. (Česká televize)

(více)

Recenze (8)

Marthos 

všechny recenze uživatele

V celém městě není tolik much jako v tomhle domě. Dusno k zalknutí. Nervní atmosféra plná intrik a vypjatých emocí. Rozervanost versus konvence, vášeň versus morálka. A postavy, které bloumají odnikud nikam. Brilantní herecké výkony Jany Brejchové, Josefa Abrháma, Eduarda Cupáka, Vlastimila Brodského a dalších představitelů české Thálie i nevšední kostýmy Ester Krumbachové, která je právem nazývána první dámou filmové scénografie, vřazují tuto televizní inscenaci mezi mimořádná umělecká díla. ()

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

"Jak je Vám? - Je mi dobře... Proč se ptáte? - Mě jenom zajímá jak to dlouho trvá u mužů. S hysterií jsem se totiž doposud setkal jenom u dam." Abrhám není samozřejmě hysterický po celou dobu, v mezičase řeší jak zaplnit pocit prázdnoty z neuspokojující existence, milostného vztahu a vůbec celkovou bezútěšnost své životní situace, ve které se právě nachází. Chvíli je tam hysterická i Brejchová, prostě je to tak nějak ze života - nadčasové téma, navíc dobře zpracované (pustila jsem si 2x za sebou). ()

Reklama

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Herecka parta, kterou ja pamatuju jako nestory, zde jako mladi... Nemam nic proti ruske predloze, ani komorni vyprave, ale nejak me to zkratka nezaujalo... 2+ ()

Paity 

všechny recenze uživatele

Jana Brejchová už podala lepší výkony, stejně jako František Němec a další. I tak stojí za shlédnutí. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama