Jeden ze soubojů (TV film)

Československo, 1971, 66 min

Eva Sadková

Předloha:

Anton Pavlovič Čechov (povídka)

Eva Sadková

Alois Nožička

Scénografie:

Karel Lier

Kostýmy:

Ester Krumbachová

V celém městě není tolik much jako v tomhle domě. Dusno k zalknutí. Nervní atmosféra plná intrik a vypjatých emocí. Rozervanost versus konvence, vášeň versus morálka. A postavy, které bloumají odnikud nikam. Brilantní herecké výkony Jany Brejchové, Josefa Abrháma, Eduarda Cupáka, Vlastimila Brodského a dalších představitelů české Thálie i nevšední kostýmy Ester Krumbachové, která je právem nazývána první dámou filmové scénografie a návrhářství, vřazují tuto televizní inscenaci mezi mimořádná umělecká díla.(20.4.2017)

• Paity

Jana Brejchová už podala lepší výkony, stejně jako František Němec a další. I tak stojí za shlédnutí.(12.6.2013)

"Jak je Vám? - Je mi dobře... Proč se ptáte? - Mě jenom zajímá jak to dlouho trvá u mužů. S hysterií jsem se totiž doposud setkal jenom u dam." Abrhám není samozřejmě hysterický po celou dobu, v mezičase řeší jak zaplnit pocit prázdnoty z neuspokojující existence, milostného vztahu a vůbec celkovou bezútěšnost své životní situace, ve které se právě nachází. Chvíli je tam hysterická i Brejchová, prostě je to tak nějak ze života - nadčasové téma, navíc dobře zpracované (pustila jsem si 2x za sebou).(23.2.2017)

Herecké obsazení i výkony jsou velmi slušné. S ruskými klasiky mám ale trochu potíž. Moudrost v jejich dílech je, ale působí na mě vždycky až moc suchým a "těžkým" dojmem.(9.6.2018)

• vitekpe

Herecka parta, kterou ja pamatuju jako nestory, zde jako mladi... Nemam nic proti ruske predloze, ani komorni vyprave, ale nejak me to zkratka nezaujalo... 2+(7.3.2017)