poster

Jeden ze soubojů (TV film)

Drama

Československo, 1971, 66 min

Režie:

Eva Sadková

Předloha:

Anton Pavlovič Čechov (povídka)

Scénář:

Eva Sadková

Kamera:

Alois Nožička

Scénografie:

Karel Lier

Kostýmy:

Ester Krumbachová
(další profese)
 • Marthos
  *****

  V celém městě není tolik much jako v tomhle domě. Dusno k zalknutí. Nervní atmosféra plná intrik a vypjatých emocí. Rozervanost versus konvence, vášeň versus morálka. A postavy, které bloumají odnikud nikam. Brilantní herecké výkony Jany Brejchové, Josefa Abrháma, Eduarda Cupáka, Vlastimila Brodského a dalších představitelů české Thálie i nevšední kostýmy Ester Krumbachové, která je právem nazývána první dámou filmové scénografie a návrhářství, vřazují tuto televizní inscenaci mezi mimořádná umělecká díla.(20.4.2017)

 • Paity
  **

  Jana Brejchová už podala lepší výkony, stejně jako František Němec a další. I tak stojí za shlédnutí.(12.6.2013)

 • LadyPupu
  ****

  "Jak je Vám? - Je mi dobře... Proč se ptáte? - Mě jenom zajímá jak to dlouho trvá u mužů. S hysterií jsem se totiž doposud setkal jenom u dam." Abrhám není samozřejmě hysterický po celou dobu, v mezičase řeší jak zaplnit pocit prázdnoty z neuspokojující existence, milostného vztahu a vůbec celkovou bezútěšnost své životní situace, ve které se právě nachází. Chvíli je tam hysterická i Brejchová, prostě je to tak nějak ze života - nadčasové téma, navíc dobře zpracované (pustila jsem si 2x za sebou).(23.2.2017)

 • lubospoti
  ***

  Herecké obsazení i výkony jsou velmi slušné. S ruskými klasiky mám ale trochu potíž. Moudrost v jejich dílech je, ale působí na mě vždycky až moc suchým a "těžkým" dojmem.(9.6.2018)

 • vitekpe
  **

  Herecka parta, kterou ja pamatuju jako nestory, zde jako mladi... Nemam nic proti ruske predloze, ani komorni vyprave, ale nejak me to zkratka nezaujalo... 2+(7.3.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace