Televize ve službách hákového kříže (TV film)

• Česko

Televize ve znamení hákového kříže

• Německo

Das Fernsehen unter dem Hakenkreuz

Dokumentární / Historický

Německo, 1999, 55 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

Taková propaganda v plínkách aneb slabší a mladší sestříčka po boku svého filmového brášky. Televize i její zaměstnanci včetně reportérů a kameramanů to měli dost těžké a pro práci jim byla přenechávána ta nejneatraktivnější místa kdesi v pozadí, stejně tak televize pochopitelně neoplývala zrovna těmi nejšpičkovějšími umělci ani řemeslníky, a tak nám ty servírované záběry příjdou nejvíce ze všeho naivní a poloamatérské, ale i to byl krok vpřed.(31.5.2005)

Skutečnost, že právě hitlerovské Německo bylo průkopníkem stálého televizního vysílání, je bolestná právě tak jako úspěchy, kterých při postupech v zkvalitňování televizního vysílání docílilo. Jistým zadostiučiněním může být skutečnost, že se nikdy nevymanilo z propagandistického područí NSDAP a že v podstatě nemělo možnost ani prostor k žánrovému i obsahovému vyhranění; v jeho rámci nechtěně "vynikají" někteří fašističtí pohlaváři. Ráz i úroveň jeho produkce to pochopitelně poznamenalo. Na globálním primátu Německa to přes řadu limitů, které to provázelo, však nic nemění. Dokumentární film vyniká popracovaností i skvělým výběrem, který podle všeho zachycuje v časovém postupu všechny dostupné plochy a žánry tehdejší výroby.(12.10.2009)

Soukmenovci a soukmenovkyně! Tento dokument se mi nikdy neokouká.(23.7.2017)

• kaposlav

Mám rád dokumentárne filmy o 2SV a o AD, ale toto vlastne nebol dokument ani o jednom. Bol to film o počiatkoch TV v Nemecku. Jediné čo to má spoločné s hákovým krížom je fakt, že u moci bolo vtedy NSDAP, čiže nemecký nacizmus a tým pádom sa v TV vyskytovalo to čo súviselo s vtedajším režimom. V tomto nudnom dokumente našli staré kotúče materiálu, ktoré previedli na aktuálne nosiče a blábocu okolo toho.(13.3.2015)

Pane jo...(22.8.2011)

Skvělý dokument s jedinečnými záběry, která už nikdy neuvidíte! Zkuste si například představit, jak musel vypadat přímý přenos fotbalového utkání z Olympijských her v roce 1938, kdyz byla k dispozici jen jedna kamera :-O(17.5.2005)