Mafiánský boss Kang (Yeong-cheol Kim) ví, že se na svého „řešitele problémů“ Sun-wooa (Byung-hun Lee) může spolehnout ve všech ohledech. Proto ho pověřuje dohledem nad svou mladou přítelkyní Hee-soo (Min-a Shin), kterou podezřívá z nevěry. Příkaz zní jasně: načapá-li Sun-woo dívku s milencem, má oba na místě zabít. Dokázal by však zabít někoho, v kom nachází zalíbení, někoho, kdo jej nutí přehodnotit svůj dosavadní život? Loajalita vs. skomírající víra v určité morální zásady. Jak se Sun-woo rozhodne? A jaké bude mít jeho rozhodnutí následky? Skrývají se odpovědi v jednom z buddhistických mouder, jimiž je film sevřen? Je na vás, abyste to zjistili. (Matty)

Tsunami_X

Tenhle korejský post-Tarantino má hned několik vad na kráse. Kupříkladu, že jeho postavy nejsou dostatečně cool, cedění memorable quotes hlášek je neskutečně nucené, stejně jako transcendentální moudrosti, a všechny ty vážné klavírní etudy nezastoupí pořádnou vypalovačku od Stounů. Takhle nějak by dopadl Kill Bill, kdyby ho rozumní lidé nerozsekli vejpůl (expozice, retardační momenty). Wachowski bros – Ritchie – QT – Woo mix bez pořádných koulí, ve kterém se protřelý bad boy slituje nad škaredým děckem, místo toho aby jej poctivě rozsekal na kusy, což bychom mu alespoň věřili. ()

Matty

Jedni dělají problémy, druzí je řeší a třetí se baví jejich sledováním. Hořký, pomíjivě sladký život těch, kteří berou obcházení zákona jako životní styl, už byl zfilmován mnohokrát. Tento jihokorejský příspěvek do žánru je však unikátní přinejmenším způsobem, jakým skládá do jednolitého celku motivy, jež by jiným režisérům vystačily na celý film. Proměna loajálního bodyguarda v bodyguarda dbajícího morálních zásad je provázená nemožnosti vyjádřit své city k milované osobě, s čímž úzce souvisí existenciální podtext. V druhé půli se pak film láme v nekompromisní revenge movie, aby vygradoval jako zástupce tzv. heroic bloodshed. Střídání přístupů (a v rámci gangsterského filmu tedy i žánrů) nejspíš ani nebudete vnímat, ale tipnul bych si, že jde společně s precizností formální stránky o hlavní důvod, proč neoriginální příběh tak rychle odsýpal. Neměl bych opomenout ani Byung-hun Leeho, který je v roli rozpolceného „čističe“ až epicky dojemný, což lze připsat rovněž na vrub soundtracku, učiněné hostiny pro uši. Apendix: Jedna ruka netleská. 85% Zajímavé komentáře: Adrian, Marius, dezorz ()

Renton

Scénář: Ji-woon Kim .. Ji-woon Kim napodruhé.. Tentokráte si napsal scénář inspirovaný jednoduchým a už mnohokrát převedeným příběhem o pomstě ve stylu gangstérky. Když bych lehce srovnával s jeho Janghwa, Hongryeon, poukázal bych na stejně kvalitní kameru a příjemný hudební doprovod. Herci se taktéž snaží na maximum, atmosféra temného a hořkého osudu je stylová, ale mezitím je spousta vaty a nudných pasáží.. Tudíž nějaký strhující filmový zážitek se opět nekonal. 70%. ()

Adrian

Neo-noir masterpiece extravaganza od prveho do posledneho zaberu. Vizualne mimoriadne vycibreny a dejovo putavy pribeh o pomste. Ustredna zapletka La Dolce Vita (doslovny preklad korejskeho nazvu ako i podniku, kde sa cast pribehu odohrava) otvara uvahy nielen o uskaliach a nasledkoch nedostatocnej komunikacie, ale ako pravy noir pribeh, je pre neho katalyzatorom, ktory formuje a meni charakter hlavneho hrdinu (zdaleka nie v cisto dualnej podobe dobro - zlo). Posledne zabery filmu potom nielen umocnuju dva monology hlavneho hrdinu na zaciatku a konci (o sne tak krasnom, ze nemoze byt skutocny), ale navyse v suvislosti s nimi vas doslova pohladia pri srdci. ()

Superpero

Klasická gangsterka obohacená o pár originálních nápadů (pobodání na kluzišti mě fakt pobavilo). Režie je velice cool a hlavní herec taky. Nejvíc mě ale překvapilo, že korejský gangsteři tam normálně vůbec nemaj pistole. Vystačej si s nožema a baseballkama, a bouchačky si obstaraj, až když jde už pořádně do tuhýho. ()

Fr

,,KIME SUNWOO, TO SI MYSLÍŠ, ŽE CELEJ SVĚT PATŘÍ TOBĚ? PŘESTAŇ, NEBO BUDEŠ LITOVAT“..... /// Dostatečně (a sympaticky) drsnej ,,řešitel“ a úkol, kterej nevyřešil. Proto je na řadě ,,konečný“ řešení. Pro koho? V Koreji je to vždycky všechno komplikovanější. Svět v jejich podání je někdy fakt legrační místo, ve kterým o náhody není nouze. Proto po úvodní melodramatický ¾ hodince dostává Byung-hun Lee prostor (si nemůžu pomoct, ale ten chlápek má charisma a v pohodě tuhle ,,řepu“ ze země vytáhne…) pro pomstu (tak nějak knižně řečeno…) v rytmu Černý Mamby. Pravda, občas se to vleče, ale (co se vleče neuteče…) to hodně mafiánskejch filmů (a ani tam třeba nejde vo mstu), a občas je to kapku přitažený za pačes. Říkám: ,,3 a půl *, ale hodně zaslouženejch!“ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju lidi, co uměj řešit problémy. 2.) Zjistím, že i s rozpíchanou krajinou břišní se dá zahrát velký divadlo. 3.) Thx za titule ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Tohle si Zaslouží Pozornost! Opravdu Áno.. Perfektní Příběh, Nádherné akční scény.. Fakt Třída! Film se mi líbil Hodně! Snižuji jednu hvězdu za pomalejší rozjezd a nereálný Konec.. Dostat střelu do břicha a vystřílet ještě Půl baráku mi příjde nereálný navíc dostal ještě 2 střely od kalašnikova a stále Žil !:D ()

Eodeon

americký mainstream není, jak je vidno, osamocen ve své snaze (umělecky) podchytit filmařinu tak, aby byl výsledek přitažlivý pro diváky různého stupně náročnosti. i Hořkosladký život staví na snaze uspokojit různě náročné publikum. film dává méně náročnému divákovi víceméně poctivou žánrovou směs úchvatně nasnímané akce, nadsazené tak vysoko, že by se za to nestyděl ani John Woo, a romantizujících motivů a k tomu do třetice špetku mafiánského trilleru. modelový (anti)hrdina vybízející k divácké identifikaci dokonale naplňuje svou heroickou roli. je na jednu stranu mužem až po uši ponořeným do černého bahna kriminálního podsvětí a zdánlivě chladným a nemilosrdným, na stranu druhou nesmírně citlivým, neobvykle pohledným a citově vyprahlým. tím spíše a proto nepřekvapivě se pro něj stane nejsilnějším hybatelem právě láska k nedosažitelné ženě. vražedného úkolu, který by dříve vykonal bez sebenepatrnější výčitky, teď není schopen a stává se psancem zjevně směřujícím k neodvratné smrti. možná jste už někde podobnou výchozí zápletku viděli. nejspíše se vám námět o spáse hrdiny skrze láskyplný cit k ideální ženě jeví jako ubohá šablona. v principu by to tak bylo, ale věřte, že Hořkosladký život je dokladem toho, že i v základech klasickou látku lze v současné kinematografii zformovat znamenitým způsobem. nemá smysl zde operovat se slovy klišé a originalita, když před námi dochází k jednomu z nejpůsobivějších uchopení archetypálních vzorů - vzkříšení starověké tragédie ze současné žánrové materie. /// od Dži-un Kima bylo v této souvislosti velmi příhodné, že dodal hrdinovi typickou vlastnost: ne zcela bezpodmínečnou nesmrtelnost. kulky ho zasahují, zraňují, ale on nikdy nepodléhá, hnán nadlidskou silou do nevyhnutelného finále. a právě závěr, neodmyslitelná součást archetypu hrubě načrtnutého výše, je hořkým naplněním této konvenční vlastnosti jak blockbusterových "hrdinů", tak mnoha mýtických hrdinů a v neposlední řadě nás samých, resp. jiných verzí našeho já, které známe z okamžiků bdělého snění. až na konci filmu můžeme nejzřetelněji rozeznat, jak krásně spolu ve filmu komunikují dva zdánlivě diametrálně odlišné modely moderní a archaické mytologie. a v tom tkví jedny kvality filmu oceňované náročnějšími diváky a stále přitom záleží jen na každém jednotlivci, kolik si při sledování z filmu ukrojí. /// ovšem ještě zajímavějším rysem může být rozmístění mnoha náznaků, relativizujících “opravdovost” zobrazeného. divák dostává několik nejednoznačných důvodů domnívat se, že určité větve dění nepatří do reality fikčního světa, ale do domény snových konstrukcí hlavní postavy, nebo dokonce, že se vůči zbytku filmu vztahují jako jakási "metafikce". kde, zda vůbec, ke zlomu mezi filmově-realistickým a filmově-snovým fikčním světem dochází, je otázka, a to velmi příjemná a podněcující. podle mého prvního dojmu je přípustná i radikální teorie, podle které jej můžeme vysledovat zpět až k první scéně a celý zbytek filmu vnímat jako trpké zasnění se nad nenaplnitelnou představou jednoho prachobyčejného obyvatele velkoměsta, nebo jako projekci uplynulých událostí ozvláštněných zidealizovanými představami o tom, jak se věci mohly vyvinout, kdyby... se nevyvinuly jinak. přičemž musím zdůraznit postřeh, že film je exponován z a do ústředního místa: luxusního baru A Bittersweet Life. nabízí se také odůvodněné možnosti, jak spatřovat v Hořkosladkém životě záblesk společenské reflexe/kritiky a s tím spojený pocit melancholie, ne tak úplně vzdálený tomu Felliniho slavnému opusu. () (méně) (více)

Flipnic

Tak tohle byla naprostá akční a filmová extáze!! Každý kamerový záběr, každý obraz hýří barvami , neuvěřitelnou uhlazeností, přesností, přitažlovou "decentností" a ... přitom se jedná o brutální krvavý nářez jednoho antihrdiny, jemuž se práce u mafie "mírně vymkla z rukou". Osobní souboje a přestlelky jsou pastvou pro oči, brutalita někdy opravdu překvapí, jednotlivé "vychutnávání si" jednotlivých znepřátelených postav mezi sebou je jen rozehra pro to, až se antihrdina konečně vymkne kontrole a vydá se na cestu pomsty, která je přitom de facto naprosto zbytečná... Uhlazenost versus hnus, krev, zvratky, bahno ... hektolitry procezené krve, ale tak esteticky podané, že jsem to snad ještě nikdy neviděl!! Herecké výkony také na jedničku. Akorát scénář je samozřejmě naprosto přímočarý, ale kdo by u takovéhoto filmu čekal nějaký zázrak. Jeden z nejlepších moderních asijských filmů posledních let, se kterými jsem měl tu čest. Vyloženě klenot!!! ()

Marius

Bittersweet life pripomína atmosférou staré gangsterky s Delonom. Príbeh je triviálny, s tým sa musí súhlasiť, ale jeho prevedenie vyráža dych. Nádherné obrazové kompozície, pár výborných vizuálnych vychytávok (stačí spomenúť úvodné dymové titulky) ale hlavne ultraesteticky natočené akčné sekvencie. Keď sa k tomu pripletie charizmatický málovravný antihrdina, príliš zásadový boss a jeho krásna, ale neverná priateľka, konkurenčný gang a ruskí predajcovia zbraní, vykukuje z toho masaker hodný Quentinovej nevesty. A i tento záverečný masaker je natočený priam geniálne. Hudba je vyberaná s citom pre obraz a scénu, nie celkom nepodobným tomu Quentinovmu. Po Janghwa, Hongreyon rozhodne krok vpred a pre mňa jedno z veľkých prekvapení tohto roku. A Adrianovo neo-noir sedí ako ...veď viete čo na šerblík. 10/10 ()

Bloody13

Komentáře píšu většinou k hororům, ale tady s radostí udělám výjimku. A Bittersweet Life je totiž výborné akční art-drama, které do mě zarylo své drápy od prvních minut a nepustilo až do krvavého závěru. Snímek vypráví o "čističi", který pro šéfa dělá špinavou práci. Jenže jak už to v branži chodí, neuposlechnutí jednoho příkazu se jemu a všem zúčastněným tvrdě nevyplatí. Příběh tedy hodně klasický, avšak tady se neptáme proč, ale jak. Celý film je totiž úchvatnou přehlídkou nádherných obrazů, působivé hudby, vypiplanou choreografií akčních scén a nevtíravého černého humoru. Zejména pak scéna v úkrytu pašeráka zbraní je téměř nezapomenutelnou, perfektní to příklad výjimečného skloubení napětí a komiky. Byeong-heon Lee je zkrátka borec a tímhle se u mě zařadil mezi ostře sledované herce. ()

zputnik

Sladký, hořkosladký nebo hořký život? Sám vám vlastně nevím; a po tomto snímku si v tom jsem jistý ještě méně. DALKOMHAN INSAENG je majstrštyk; majstrštyk z ranku filmů o mafiánech a pomstě. Čekal jsem (sice) podstatně více kombinace aka OLDBOY či Kim Ji-woonův předešlý opus JANGHWA, HONGRYEON, ale to, co přišlo na závěr, předčilo všechny mé představy. Přímočarý, nekomplikovaný a dějem jednoduchý snímek, který sice není založen na překvapivých pointách, ale kterému to ani v tom nejmenším neubírá na kráse. Shrnuto a podtrženo: Nečekejte překvapivé pointy, ani akci od prvního filmového políčka do posledního... a myslím, že i přesto budete z tohoto snímku paf. Co říci závěrem? "Jednu pozdní podzimní noc se učedník s pláčem probudil. Mistr se ho tedy zeptal: "Měl jsi noční můru?" "Ne." "Byl to smutný sen?" "Ne," odpověděl žák. "Měl jsem sladký sen." "Potom proč tak smutně pláčeš?" Žák potichu odpověděl, utíraje si přitom slzy: "Protože sen, co jsem měl, se nikdy nenaplní."" ()

Pethushka

Zase jednou film, který má charizma, sympatického hlavního hrdinu a svůj okouzlující styl. O příběh tu nejde..ten je jednoduchý a předvídatelný. Důležitější je to smysluplné podání a kvalita každé minuty. Obdivuji zejména promyšlené dialogy, charakter Sun-wooa, pěkně ladící soundtrack a docela drsné rvačky. Jde z toho cítit pomsta, odhodlání a touha vydržet až do konce. Není to dokonalé, ale jednotlivé pasáže se dokonalosti určitě přiblížily. Slabších 5*. ()

tombac

Výtečné mafiánské drama. Po Sympathy for Mr. Vengeance a Oldboyovi od Chan-wook Parka další film, jehož ústředním motivem je pomsta, se zpracováním, které bere dech. Stačí málo a dosud oblíbený "hotelový manažer" Kim Sun-woo se náhle ocitne v bossově nemilosti. Je odvržen a zneuctěn. Cesta za pomstou bude krutá a nemilosrdná. Jak by ne, jsme ve filmu od Korejců, a ti se s tím, jak známo, vůbec nemažou.. K tomu si přičtěte bezchybnou formální stránku a herce, poutavý příběh, několik silných scén, a vyjde vám velmi působivý snímek z kategorie nezapomenutelných. ()

Shit

Další drsná akční řežba z asijský dílny, ale fakt s citem natočená, kdy se film nesnaží na diváka chrlit jednu cool scénu za druhou a srát na děj, ale rozumě to dávkuje a vyvažuje kvalitním příběhem + někdy fakt úžasnou hudbou. Ale bohužel se tady najdou i nějaký ty chyby ať už se jedná o slabší první část a nebo podivný chování hlavní postavy na konci, nicméně poslední 40ti minutovka pomsty je kurevsky dokonalá a to včetně závěrečnýho vzpomínání a epilogu. ()

Dragoni

Melancholické působivé Drama o pomstě, které nenechá nejednoho fanouška gangsterek chladným, výborná kamera a působivé bitky. Byeong-heon Lee zahrál mafiána opravdu skvostně a Min-a Shin byla naprosto okouzlující. Výborná hudba a kvalitní příběh. Jen mě mrzelo, že akce byla z převážné většiny spíše střelecká, než aby se bitkovalo od začátku do konce, ale změna mi určitě prospěla a akce bylo víc, než dostatečně. 80 % ()

Dudek

Musím se přidat k těm zdejším uživatelům, kteří tvrdí, že v Asii je budoucnost kinematografie. Zatímco na západě docházejí nápady, východ jimi jen hýří, a pokud žádný není, proč nenatočit další film o pomstě, stačí ho přeci jen zabalit do nového kabátu. Bittersweet Life je dech beroucí podívanou, která má sice jednoduchý děj, ale přesto jeho přímočarost není ke škodě. Jak scénář, ve kterém je hlavní důraz kladen na jednání jednotlivých postav a zejména na uvěřitelnost jejich charakterů měnících se podle daných situací, tak i režie fungují naprosto skvostně. Obrazové stránce snímku není vůbec co vytknout. Co bych však krom samotného příběhu vyzdvihl nejvíce je naprosto úchvatný prolog a epilog, v nichž se skrývá hluboká pravda dotýkající se každého z nás. Doporučuji. ()

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

Michael B. Jordan mafiánským zabijákem

19.08.2017

Jihokorejská krimi A Bittersweet Life patří mezi ty chválenější a známější asijské filmy. Bylo tedy jen otázkou času, než se Hollywood pokusí o remake, a právě ten už je na cestě. Příběh mafiánského… (více)

Filmasia 2008

Filmasia 2008