poster

O králi, hvězdáři, kejklíři a třech muzikantech (TV film)

Pohádka

Česko, 1996, 60 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (16)

 • otík
  **

  Další z řady nezajímavých pohádek, které jsou natočeny nepohádkově, snad až nudně. Diváka nemá kdo strhnout, kdo potěšit. Králi hrozí nebezpečí a chce jej stále někdo zabít, hvězdář jej zachrání a zamiluje se do královi dcery, král však odmítá svatbu, vyžene hvězdáře, zakáže hudbu a veselí. Pak se cesty propletou a král pod tíhou všemožných faktů svolí ke svatbě. Prostě příběh opravdu stojí za starou bačkoru. Co zaujme a na první pohled práskne do očí, je velké množství digitálních triků, které však nemohou onu prázdnotu z této pohádky vyplnit. Hudba: Pavel Helebrand(5.10.2010)

 • Jezinka.Jezinka
  *

  Sloučenina několika pohádek, která nefunguje. Vlídný král, který se začne z ničeho nic chovat jako psychicky narušený jedinec a pak zas stejně z ničeho nic začne být zas vlídný, strašně sladká princezna, která má jako že být strašně krásná ale není, kejklíř, který je už od prvního pohledu divný (dobrá, ten jediný pak vlastně překvapí příjemně), hvězdář, který je sice trochu patologicky laskavý a trpělivý, ale aspoň se chová rozumně a muzikanti, kteří jsou tak cirkusově nadšení, že jim to člověk taky nevěří. Je to smutné, když nejopravdovější postava z celé pohádky je postava zrádce.(3.10.2010)

 • Tom_Lachtan
  **

  Tenhle film je veskrze geniální, opravdu, protože v něm nejsou žádní herci, ale jen figuríny upravené pomocí cgi, takže to bude nejspíš důvod praděsivé prkennosti jejich hereckých výkonů. Dialogy zas stvořil dobře utajovaný robot s umělou inteligencí (v dnešních dnech spokojeně koroduje v nitru brdských lesů, jak modří vědí), to je jediný důvod, proč dialogy zní jako něco, co vzešlo od školáka navštěvujícího šestou třídu v letech prvorepublikových, kterému někdo dodal množství zkvašeného moštu.(19.4.2014)

 • duklak2
  **

  Tato pohádka patří mezi ty slabší. I když hodnotím podprůměrně, tak na první pohled se někomu může i líbit. Zvláště ale dětem, kteří "snějí". Možná kdyby ve snímku hráli podstatně jiní herci, tak by pohádka více vynikla. Pomohla by i častější repríza.(31.12.2012)

 • roswelll
  *****

  Pravda, trochu zmatená pohádka, ale dalo se na ni koukat. Chyběla v ní nějaká další herecká osobnost kromě pana Žáka, která by celý děj trochu rozhejbala.(5.3.2018)

 • italka63
  **

  Pohádková slátanina s naprosto nesympatickými herci..dvěma hvězdičkám pomohly jen velmi slušné kostýmy.(2.4.2014)

 • Fallen_One
  ****

  Mně se to líbilo :o)(7.10.2010)

 • Rodriguez
  **

  Hodně slabá pohádka, která je vším nezajímavá. Snad jediné plus se dalo přičíst výpravě, kostýmům a hudbě. 40%(12.1.2013)

 • RonaMidu
  ***

  pohádka,co nenadchla,ale taky nijak neznechutila....takoví nijak zajímaví muzikanti,princezna i hvězdář a vlastně všichni ostatní...kdo překvapil - a to vzhledem,to byl král,v němž jsem zprvu Zdeňka Žáka fakt nepoznala...možná by měl takhle zarostlý chodit pořád a já bych se na filmy s ním v pohodě dívala....a to prosím vousáče nemusím!....a hrad byl úžasný,musím zjistit,kde to natáčeli a vydat se tam....(19.4.2014)

 • Master19
  **

  Nejzajímavější asi je, že v roli Janka se tu objevuje Ruda z Ostravy. A to asi mluví za vše...(28.10.2016)

 • rakovnik
  *

  Jedna z posledních rolí Stanislava Třísky. Natáčeno na Novém Hradě u Adamova. Vylouženě hloupý a nudný děj, nesympatické postavy, mezi kterými Zdeněk Žák a Klára Jandová nikterak nevynikají. Tato pohádka se podle mě nemůže líbit ani dětem.(3.10.2010)

 • Adiemus
  *

  Když profesionální herci odříkávájí mizerně napsané dialogy jako amatéři, nezachrání to ani půvabná lokalita.(29.12.2012)

 • Jan.S.Harold
  odpad!

  Proboha, co to bylo? VHS záznam z první kostýmové zkoušky? Kde to pak hráli? Teda, hráli... proč nehráli? Staticky umístění znudění herci (občas na modrém pozadí) říkají hlasem polského dabingu repliky. Chjo, to jsem nechtěl vidět...(29.12.2012)

 • Pitryx
  **

  Toho hvězdáře jako hlavního hrdinu vyhrabali kde? Vysloveně nesympatický ogara zralý na pár facek. Dále se mi nelíbilo ozvučení, to byl děs. Zato musím pochválit kostýmy a částečně i výpravu. Na nízko rozpočtový film to bylo celkem ucházející. Odebírám však body za zbytečné smíchání dvou pohádek dohromady.(1.2.2019)

 • aiv
  *

  jedna * za tu nádhernou lokalitu, jinak příběh a herci nic moc.(3.6.2013)

 • ostravak30
  **

  Pohádka typická nedělnímu odpoledni. Průměrná až za hrob. Od hudby, hereckých výkonů až po scénář. Ale co je nejhorší i děj. Vlastně kromě dvou pokusů o vraždy, přemlouvání krále, aby konečně svolil svatbě a komických hudebníků, kteří poskytnou Zdeňku Žákovi sice dají, co chce, ale on přesto nedodrží slovo, se tam nic moc neděje. I to nedodržení královského slibu jde proti běžným pohádkovým normám. A pak je dramatický až závěr. I když...dramatický? Hvězdář přepadne vojáka a je po všem. Ocenit lze snad jen fakt, že exteriéry jsou pohledné.(18.2.2020)