poster

O králi, hvězdáři, kejklíři a třech muzikantech (TV film)

Pohádka

Česko, 1996, 60 min

 • Jezinka.Jezinka
  *

  Sloučenina několika pohádek, která nefunguje. Vlídný král, který se začne z ničeho nic chovat jako psychicky narušený jedinec a pak zas stejně z ničeho nic začne být zas vlídný, strašně sladká princezna, která má jako že být strašně krásná ale není, kejklíř, který je už od prvního pohledu divný (dobrá, ten jediný pak vlastně překvapí příjemně), hvězdář, který je sice trochu patologicky laskavý a trpělivý, ale aspoň se chová rozumně a muzikanti, kteří jsou tak cirkusově nadšení, že jim to člověk taky nevěří. Je to smutné, když nejopravdovější postava z celé pohádky je postava zrádce.(3.10.2010)

 • Tom_Lachtan
  **

  Tenhle film je veskrze geniální, opravdu, protože v něm nejsou žádní herci, ale jen figuríny upravené pomocí cgi, takže to bude nejspíš důvod praděsivé prkennosti jejich hereckých výkonů. Dialogy zas stvořil dobře utajovaný robot s umělou inteligencí (v dnešních dnech spokojeně koroduje v nitru brdských lesů, jak modří vědí), to je jediný důvod, proč dialogy zní jako něco, co vzešlo od školáka navštěvujícího šestou třídu v letech prvorepublikových, kterému někdo dodal množství zkvašeného moštu.(19.4.2014)

 • Pitryx
  **

  Toho hvězdáře jako hlavního hrdinu vyhrabali kde? Vysloveně nesympatický ogara zralý na pár facek. Dále se mi nelíbilo ozvučení, to byl děs. Zato musím pochválit kostýmy a částečně i výpravu. Na nízko rozpočtový film to bylo celkem ucházející. Odebírám však body za zbytečné smíchání dvou pohádek dohromady.(1.2.2019)

 • otík
  **

  Další z řady nezajímavých pohádek, které jsou natočeny nepohádkově, snad až nudně. Diváka nemá kdo strhnout, kdo potěšit. Králi hrozí nebezpečí a chce jej stále někdo zabít, hvězdář jej zachrání a zamiluje se do královi dcery, král však odmítá svatbu, vyžene hvězdáře, zakáže hudbu a veselí. Pak se cesty propletou a král pod tíhou všemožných faktů svolí ke svatbě. Prostě příběh opravdu stojí za starou bačkoru. Co zaujme a na první pohled práskne do očí, je velké množství digitálních triků, které však nemohou onu prázdnotu z této pohádky vyplnit. Hudba: Pavel Helebrand(5.10.2010)

 • RonaMidu
  ***

  pohádka,co nenadchla,ale taky nijak neznechutila....takoví nijak zajímaví muzikanti,princezna i hvězdář a vlastně všichni ostatní...kdo překvapil - a to vzhledem,to byl král,v němž jsem zprvu Zdeňka Žáka fakt nepoznala...možná by měl takhle zarostlý chodit pořád a já bych se na filmy s ním v pohodě dívala....a to prosím vousáče nemusím!....a hrad byl úžasný,musím zjistit,kde to natáčeli a vydat se tam....(19.4.2014)

 • - Natáčelo se v Moravském krasu, filmovým hradem je Nový Hrad u Adamova. (rakovnik)