Nic se nestalo

(festivalový název)

Aby Thomas (Devid Striesow) zachránil svoje rozpadajúce sa manželstvo a vzťah so svojou pätnásťročnou dcérou Jenny (Lotte Becker), zorganizuje spoločný výlet na lyžovačku do hôr. Po období, kedy podstupoval terapie na sebakontrolu, zistil, že nadišla pravá chvíla stráviť plnohodnotne čas so svojimi najbližšími. Po ceste ešte narýchlo naberú dcéru jeho šéfa Sarah (Annina Walt), ktorá je v tom istom veku ako Jenny. Medzi oboma dievčatami však od úplného začiatku vládne isté napätie. To zanedlho kulminuje po tom, ako sa obe tínedžerky vyberú na párty a zapletú sa s miestnymi chlapcami. Avšak Sarah od tej chvíle už nikdy nebude taká, ako predtým. Niečo sa stalo a Thomas bude musieť vziať situáciu do svojich rúk. Veci ale musí riešiť tak, aby o tom nik nevedel, ani jeho manželka. (sochoking)

sochoking

Film je o chlapíkovi, ktorý mal problém s hlavou, keď si dal pár panákov. Rozhodol sa preto podstúpiť sedenia s terapeutkou, aby zachránil svoju rodinu. No a keď sa už cítil fit a tip top, tak ich zobral (ženu a svoju 15 ročnú dcéru) do hôr na chatu , žeby spolu strávili nejaký ten plnohodnotný rodinný čas. K tomu si ešte pribalia svojho šéfa dcéru, ktorá sa zapletie s nejakým miestnym týpkom a bude polovicu filmu s tým potom otravovať a piť krv. No a náš chlap zoberie situáciu smelo do rúk a v snahe pomôcť a vyriešiť problém, si nakydá sám na svoju hlavu. P.S. Podľa outfitu nášho hrdinu a jeho starej káry som celý čas myslel, že sa nachádzame v 80. rokoch! ()

Marze

Asi typická festivalovka s pasivně agresivním Devidem Striesowem v hlavní roli. Ostatní postavy jsou na jejich cestě k destrukci nesympatické. ()