poster

O místo na slunci

 • anglický

  A Place in the Sun

Animovaný / Krátkometrážní

Československo, 1959, 5 min

Kamera:

Zdenka Hajdová
(další profese)
 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Krátký animovaný film(1.1.2008)

 • Karlos80
  ***

  Co k tomuto dodat.? Dvě kreslené postavičky na zeleném podkladu se spolu tak dlouho hašteří a přetahují o žlutý na zemi a vodu pod sluncem až nakonec zjistí že nemají slunce a zůstanou úplně sami jen ve tmě a chladu. Až nakonec zjistí že se tak žít nedá tak se zas udobří..Velmi primitivní záležitost, ale stejně kouzelná, i když krom hudby se zde vůbec nemluví ani nezpívá...A to si neumím ani představit co to muselo dělat s tehdejšími malými dětmi. A pravda co už napsal uživatel Braddy, skutečně se jednalo o první náš film který byl nominován na Oskara. A s obdivem se k němu dokonce vyjádřil i herec Charlie Chaplin.(9.3.2007)

 • Braddy
  ****

  Stačilo pár jednoduchých "čar" a hned mělo Československo animovaný film nominovaný na Oscara...(13.5.2006)

 • Rosomak
  ****

  Neuvěřitelně vtipný film, který je výborný právě proto, že je tak jednoduchý!(29.4.2008)

 • easaque
  ***

  [[ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ]] ve zkratce: jednoduchý příběh poplatný době vzniku, dneska je to už spíš nuda, nostalgicky hodnotím slabými 3 hvězdičkami. Můžete zkouknout tady(2.1.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace