Pôvodná televízna komédia s pesničkami o popletenom Polepetkovi, ktorého otec pošle do sveta v nádeji, že sa konečne naučí správať, chápať a rozprávať ako ostatní. To sa síce nestane, ale Polepetkovi sa podarí získať pre kráľa od hrozného zbojníka ukradnutú korunu a pre seba srdce kráľovskej dcéry princezny Pletany. Polepetkovi, ktorý nakoniec vyžení princeznú. (oficiální text distributora)

tron

„Ach Polepetko, ako sa ja len teším, že som ťa stretla!“ – „Aj ja sa šetím.“ Pre niektorých Slovákov kultový film o popletenom Polepetkovi (Miro Noga), ktorý vyrazí do sveta, aby sa stal kráľom, zaľúbil sa do princeznej Pletany (Jana Nagyová) a čokoládou porazil obávaného železožrúta zbojníka Zubadla (Karol! Čálik!). Televíznej inscenácii (s tomu odpovedajúcim rozpočtom a teda výpravou v čele s namaľovaným lesom) okrem sympatického kastingu (ďalej napr. Marián Labuda) pomáhajú svižné a fakt zábavné a originálne polepetené dialógy. ()

Jezinka.Jezinka

"Som Polepetko, co poplete skoro všetko." Popletený, či trochu tupý, hrdina, který přes, nebo právě kvůli, svému zmatení k ruce princezny, bohatství a panování přijde, je vcelku tradiční pohádkové klišé. Princezna, která se nechová jako princezna, je druhé takové. A že tak často holky lezou do kuchyně. Vlastnoručně upletenou vánočku tomu scenáristovi, který princeznu pošle čistit okapy. Chvilku jsou ty přesmyčky zábavné, ale dost rychle se to začne zajídat. Uvědomělá, ušlechtilá a pracovitá princezna Pletana byla milá, ale půvab princezny Arabely jsem v ní hledala marně. Nemám k tomu dětskou nostalgii, takže mi to ztřeštěně roztomilé nepřipadalo, z mnoha vtipů jsem se usmála jen dvakrát (konkrétně u: "Jasně, že to je hruška, vždyť spadla z borovice," a u "Tak nebudu mít večerní dort", protože král, co má ranní, polední a večerní dort je z principu narušitel diet a sympaťák) a na celý děj mi to připadalo nehorázně dlouhé. Prý si to pro velký úspěch vyžádalo českou verzi. Tak to potěš koště. ()

MM_Ramone

"Do sveta ma vedie pieseň veselá, veď mi mamka maslo chlebom natrela, na cestu mi nabuchtila pekáče, nech jej drahé dieťa hladom neplače. Volajú ma Polepetko, nehanbím sa za to, dobre ja viem, že keď prší, uschne všetko blato, a keď potom výjde slnko, narobia sa mláky, volajú ma Polepetko, ja som prosím taký. Nech ma čaká, čo ma čaká, nemám strach, už mi svieže cesty šliapu po nohách, veď už dávno viem, že dva krát dva sú päť, v pánovi sa zo mňa stane veľký svet. Volajú ma Polepetko, nehanbím sa za to, dobre ja viem, že keď prší, uschne všetko blato, a keď potom výjde slnko, narobia sa mláky, volajú ma Polepetko, ja som prosím taký." Táto titulná pieseň výborne charakterizuje postavu hlavného hrdinu. Polepetko to má v hlave dosť pomotané, ale je to dobrák od kosti a je s ním zábava. Určite jeden z najlepších hereckých výkonov Miroslava Nogu. Zahral to výborne. ** ()

meave

Je to výborná rozprávka na počúvanie. Moje deti na tom zaspávali niekoľko rokov. Obrazové spacovanie mi, ako pri mnohých slovenských rozprávkach, pripomína naivných maliarov so svojím zjednodušeným pohľadom. Žiaľ, ja v tom čaro nevidím. Tie hviezdičky sú za skôr za sluchový vnem. ()

BoPo

Moja veľká srdcovka. Magnetofónovú kazetu s touto rozprávkou som mal zodranú na "dreň". TV film som videl asi len raz. Predsa len, lacné kulisy nemali proti detskej fantázii žiadnu šancu. Nesmrteľné dialógy v rámci ktorých, samozrejme okrem Polepetka samotného, chrlil perly hlavne zbojník Zubadlo. ()

Ender66

Volajú ma Polepetko, nehanbím sa za to, dobre ja viem, že keď prší uschne všetko blato a keď zasa výjde slnko narobia sa mláky, volajú ma Polepetko, ja som už raz taký... ()

Martin741

Jurosik, Svako Ragan a tento Polepetko, to su veci, ktorych kvality preveril cas a rad si sich pzriem zas a znovu. Konkretne Polepetkovi davam 69 % ()

tom88

Polepetka som videl viac krát keď som bol malý a nedávno raz. Musím priznať, že sa mi to páčilo (ako decku), teraz mi to prišlo už dosť trápne všetky tie pesničky a podobne. Mira Nogu mám rád, ale skôr v Bud Bindi. Percentuálne sa to ťažko hodnotí , ale dávam priemer. 50%. ()

Autogram

Detská rozprávková klasika, ktorá dnes viac ako deti asi poteší dospelých z nostalgie. Krajíček ako kráľ je perfektný. Už niet pochýb, že nám môžu najlepšie vládnuť popletení ľudia. ()

jondoe

V pohode rozpravaka a chlapikovi co vsetko popletie. Miro Noga bol v tomto filme perfektny.:-))) Idem do krala aby som sa stal svetom.:-))) ()

jakeer

Pripomenul som si v týchto dňoch rozhlasové hry z detstva, ktoré vydával na kazetách Opus. Polepetko bol mojou najobľúbenejšou, azda preto, že to bola aj najdospelejšia rozprávka. V audio verzii by som tomu dal bez váhania päť hviezdičiek. Aj po rokoch to nestratilo na vtipe, sú tam veľmi humorné dialógy či pesničky a celkové vyznenie príbehu mi príde ako podarená paródia na rozprávky s romantickým koncom. No bohužiaľ táto filmová adaptácia má veľa negatív. Prehrávajúci herci, odpudivé papundeklové kulisy (ktoré som v detstve neznášal vo všetkých inscenáciách) a aj zmeny v hereckom obsadení boli k horšiemu - Hlaváček bol lepším komorníkom ako Labuda, lepšie obsadenie mala aj dojka a veľmi chýba Július Satinský čoby pekár. Najväčším pozitívom je však Nagyová, ktorá bola lepšou Pletanou ako Studenková (v jej rozhlasovom podaní vyznela ako hlupaňa). ()

kebom

"Hej Ty! Zubník Zbojňadlo!", alebo: "Kam ste sa zorutekali?!", či: "Tvoje vlasy ňovajú, ako zánebudky!". Miro Noga zahral Polepetka famózne a Jana Nagyová bola ako princezná skutočne sexy. Ivan Krajíček mal tesne pred koncom skvelú hlášku: "Kráľa vášho!!!" :-). ()