poster

Inujaša: Tenka hadó no ken

 • Japonsko

  映画 犬夜叉 天下覇道の剣

 • Japonsko

  Inuyasha - Tenka hadō no ken

 • USA

  InuYasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

Japonsko, 2003, 98 min

Komentáře uživatelů k filmu (12)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,654,841(6.8.2010)

 • Marius
  *****

  "Sesshoumaru máš niečo, čo môžeš chrániť ? " ....... Dai youkai Inu no Taisho vládol trom mečom : Meču ľudí Tessaiga, ktorý zničí jedným švihom sto youkai, Meču nebies Tenseiga, ktorý jedným švihom oživí sto ľudí a najnebezpečnejšiemu meču Pekla Sou´unga, ktorý jedným švihom povolá 100 nemŕtvych z podsvetia. Keď no Taisho umrel, zanechal Tessaigu synovi InuYashovi, aby chránil ľudí a Tenseigu jeho bratovi Sesshoumaru, aby sa naučil vážiť si smrteľníkov. Souunga bol uväznený youkaiom Saya aby neovládol tých, ktorí sú slabí aby mu odolali. Zámok bol zrušený a tu začína náš príbeh. Tretí film o InuYashovi nám dáva nahliadnuť do časov dávno predtým, ako sa začal samotný seriál. Je zo všetkých troch jednoznačne najlepší a môže ako jediný z nich bez problémov obstáť ako samostatný film. Rumiko Takahashi tak trochu odbočila od kontinuálneho príbehu aby rozvila postavy a niektorým pridala nový rozmer. Nad "bratskou láskou" víťazí potreba spolupráce, nad márnivosťou a silou potreba ochraňovať. "...Ja, Sesshoumaru, nechránim nikoho...." 10/10(13.5.2005)

 • Zíza
  *****

  Mám ho ráda tenhle film... i s posunutým zvukem... i s částma, které se mi nelíbí... protože již není víc, co naučit dva paličaté sourozence... protože jsem zaiteresovaná holka... protože jsem sentimentální... protože to jsem JÁ.(23.12.2008)

 • Hitman_47
  *****

  Inuyasha a Sesshoumaru ve třetím filmu hrají dá se říct hlavní role skoro pořád, a to je dobře :) Jejich boj má koule a závěrečný fight mě přímo býčí varlata. Scénáristé se opravdu maximálně vyblbli (v dobrém slova smyslu) a navíc do tohoto příběhu zakomponovali i otce obou znesvářených bratrů. Tohle filmové zpracování je opravdu nabušené a když už vidět nějaký Inuyasha film (třeba pokud jste dokoukali seriál, nebo jste někde uprostřed), tak rozhodně doporučuji zrovna tento.(13.8.2009)

 • akisha
  *****

  Ze všech Inuyasha filmů mě tenhle bavil nejvíc. Nejspíš díky silnému příběhu, který rozvíjí a osvětluje vztahy mezi hlavními postavami a netočí se výhradně kolem Inuyashi samotného, ale jeho starší bratr taky konečně dostal trochu prostoru. Už samotný úvod u moře měl výborně tajemnou atmosféru. A hudba je jako obvykle skvělá.(1.2.2011)

 • strougy
  ****

  Díky tomu, že jsem viděl pouze asi 10 dílů seriálu a žádný předchozí film, my občas unikaly souvislosti, ale jinak skvělá zábava s výborným hlavním hrdinou, kterým Inuyasha bezesporu je. Panovačný, tvrdohlavý a ješitný polodémon, který díky lidské matce cítí lidské emoce, což ho pochopitelně pěkně štve a tak se to nepříliš úspěšně snaží zastírat, je nesmírně zábavný a prostě jsem mu musel držet palce.(26.5.2007)

 • LordSnape
  *****

  Ve třetím filmu nám autoři konečně ukáží co se stalo ještě předtím než se vůbec Inuyasha narodil. A hlavně jak zemřel mocný Inuyashův otec. Jako film si vede asi nejlépe, jelikož odbočuje z hlavní příběhové linky samotného seriálu a pohlíží na něj z trochu jiné perspektivy. Padouchem tentokrát není osoba, ale meč, který si s Tessaigou Tenseigou rozhodně nezadá. Humoru sice trochu ubylo, ale zato akčních scén je tu nespočet. A když k tomu ještě připočtu velkou účast samotného Lorda Sesshoumara, tak mi opět vychází skoro plný počet! 9/10(31.8.2007)

 • VanTom
  ****

  Konečně trochu podrobněji rozvíjíme hlavní postavy - konkrétně tedy nenávistný vztah bratrů Inuyashy a Sesshoumarua - a dozvíme se i něco z jejich minulosti - záporákem je zde totiž třetí, posedlý, nejmocnější a nejnebezpečnější otcův meč, který mohou porazit pouze něčím nepředstavitelným - spoluprací. Hlavně proto se mi 3. film líbil, i přes recyklaci humorů, díry ve scénáři či odzívaně megalomanský závěrečný souboj otevírající podsvětí.(4.8.2016)

 • mota
  **

  Seriál jsem neviděl. Navíc jsem měl smůlu na verzi filmu s protivným anglickým dabingem.(13.11.2010)

 • TheBrain
  odpad!

  Videl som tejto veci kusok, no a nechapem ako sa moze niekomu pacit zmes svihania meca mletia debilnych a nerealnych dialogov, a stometrovych skakaciek...stavim sa ze vsetci co to videli tiez pozeraju i to ich kreslene porno, toto i ti ostatny japonci s neprirdzene velkymi ocami su na prd...mi to pride akoby mali komplex....mali vtak velke auto, sikme oci...(6.9.2011)

 • tejuczka
  ****

  Tento film ze ságy Inuyasha mě na konci opravdu dojal.... Vždy mě zajímalo jak to mezi Inuyashou a Kagome nakonec bude :/(17.6.2014)

 • Teelus
  ****

  Ze 4 filmů o Inuyashovi je tento rozhodně nejzajímavější, jelikož z něj člověk jako z jediného nemá pocit, že jde o delší filler k seriálu, ale dokonce se dozví i něco navíc. Taky zde máme až nevídanou porci bratrské akce, což každopádně potěší.(24.7.2014)