Končú daisensó

• Japonsko 昆虫大戦争 (více)

zelvopyr odpad!

Hmyzí válka proti lidstvu je velmi špatná i v rámci japonských špatných filmů. Obvyklý herecký výraz je, že někdo na někoho řve seč může nejvíc, případně ženy lkají (pokud zrovna na někoho neřvou nebo se každých pár minut nebrání znásilnění). Herci představující americké vojáky se krom toho i navzájem mlátí (vyšší šarže nižší). Drogově závislý člen posádky bombardéru nesoucího vodíkovou bombu, vrcholně nesympatický černoch, má v hereckém rejstříku pouze kombinaci hysterického a epileptického záchvatu. Zápletku snad ani nechtějte vědět, to je fakt síla -- mj. je tam i světlovlasá padouchyně (se kterou podvádí svou manželku jeden z hrdinů), a ta miluje hmyz, pomocí jehož zmutování se chce pomstít Německu za to, že byla jako dítě v koncentráku obětí pokusů na lidech (bral bych, kdyby se chtěla za totéž pomstít Japonsku, to by mi přišlo tak nějak míň mimo mísu). Ve filmu je hromada úplně zbytečně použitého balastu, který vůbec nijak ději neslouží, ani se nespojuje se zbytkem. No a hmyz poctivě hmyzuje. P.S. aspoň jsem se naučil, jak se řekne japonsky vodíková bomba. ()

JimiH

Film míchající trochu zběsilou zápletku o hmyzu šířící epidemii, genocidě, válečný posttraumatický syndrom a strach z osobní zodpovědnosti. Pokud by se to lépe ukočírovalo, mohl to být skvělý snímek, ale takhle to působí až příliš hystericky. ()