poster

Star Trek III: Pátrání po Spockovi

 • český

  Star Trek III: Hledání Spocka

 • anglický

  Star Trek III: The Search for Spock

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1984, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eye candy
  ***

  Pátrání po Spockovi je plné roztomilých (typicky trekovsky laciných) scén a berliček, závěr přeexponovává přátelství mezi Kirkem a Spockem do roviny intimní romantiky a z hereckého přednesu klingonské posádky je vidno, jak asi náročné je vžít se do postav válečníků, kterým rozsedl čelo půl tunový pavián. Na druhou stranu je tu výborný McCoy a jeho vtipné hlášky, Kirk rozdá pár oldskůlových "pěsťovek" a celkem to odsejpá, takže zabavit se tím, máte-li rádi ST a jeho protagonisty, docela dá. 2-3*(3.6.2013)

 • Fingon
  ***

  Pátrání po Spockovi nejvíc ocení zažraní Trekkies (mezi které se nepočítám), pro normálního diváka je tento díl jen o něco menší nuda než film první. Silný důraz je kladen na vulkánské rituály, více se tu užívá klingonština a taky se dostaneme do federačního baru a zadržovací cely (co se prvního týče, v tom Star Wars rozhodně vede). Kataklyzmatická událost na planetě Genesis pak zase dává připomenout na Horu osudu, jen ten Prsten chybí. Ale nezoufat, následující díl je o dost lepší.(16.5.2006)

 • Martrix
  **

  Velmi těžkopádný způsob, jak oživit jednu z nejpopulárnějších vedlejších postav. Dnes už je vcelku jedno, jestli byla v předchozím díle postava Spocka zlikvidována kvůli neochotě Nimoye pokračovat, nebo protože měli scénáristi koule na to, udělat v zatuchlém obsazení posádky Enterprise trochu průvanu. Spock se vrátí...to není spoiler, to je ústřední motiv tohoto dílu. A aby to nebylo tak jednoduché, že prostě přifrčí vesmírná PPL a pohodí Spockovu rakev přede dveře, zkomplikují vše Klingoni... . Možná námět pro seriálový díl, ale celovečerák? Nuda, kterou ani na tu dobu ucházející triky nespasí. Nejhezčí byl krátký dialog, kdy Kirk argumentuje, proč celou záchrannou akci podnikl. Potřeby jednotlivce přesahovaly potřeby většiny....což je parafráze Spockova argumentu, proč se obětoval...protože potřeby většiny, jsou nadřazeny potřebám jednotlivce. Takže když to shrneme, tak to bylo takové to: všichni za jednoho, jeden za všechny. Škoda že se ve Star Trek III: Pátrání po Spockovi, nenašlo místo na více podobných myšlenek.(27.6.2017)

 • Lacike
  ***

  Dodatok k minulemu dielu a vlastne prostredna cast v ramci zovretej trilogie. Podla mna diel s najhorsim scenarom v ktorom sa cely cas na planete zotavuje Spock, medzitým mu ide s Enterprise na pomoc hlavna posadka a popritom tam otravuje nejaky tuctovy Klingon, ktory chce ziskat Genesis. Najsmutnejsie je, ze oziveniu Spocka je venovany cely diel, ale smrt pre Kirka dôlezitej osoby je odbavena za par sekund a dlhsie ako nad nou smuti este aj nad znicenou Enterprise. To prilis nevychytali. Miernym plusom je, ze ked uz väcsinu filmu absentuje Spock, tak konecne dostali par scen sa predviest aj ostatni clenovia posadky Scotty, Chekov, Uhura a najviac Sulu. Na druhej strane si tentoraz vôbec neuzijeme vtipneho trojuholniku Kirk, Spock, Kostra. Bez ich vtipov to nie je ono. Dost ma stvalo preobsadenie Saavik. Hlavny klingonsky zaporak tu je nejak naviac, aby sa vo filme aspon nieco dialo. Christopher Lloyd pôsobi skôr zmätene a nenahana strach. Uplne mi tu chyba nejaka typicka Star Trekovska moralno filozoficka myslienka. Vesmirne suboje su priemerne a zaujme len znicenie Enterprise. Hudba je tentoraz slabsia. Film najviac zachranuje svizne tempo. Takze vysledok je taky divny zlepenec, ktory je po kazdej stranke priemerny. 5/10.(3.10.2016)

 • InJo
  ***

  Třetí filmový ST by potřeboval ze všeho nejvíce přitlačit na tempu a na emocích. Zápletka není zlá (snesitelně navazuje na předchozí díl), dokonce dojde i na jeden celkem drsný zvrat, ale vzhledem k tomu, jaký je tu na Kirka vyvíjen tlak, to není zdaleka tak působivé, jak by mohlo. Na druhou stranu je film z hlediska celkové kvality poměrně konzistentní, takže tu vyloženě skvělé scény nestřídá nudný balast a naopak - od začátku do konce se totiž jede na vlně mírného nadprůměru. I tak ale pociťuji lehké zklamání z nevyužitého potenciálu. S lepším režisérem z toho mohl být mnohem výživnější snímek. Svižnější, napínavější, emotivnější. 60 - 70 %(19.7.2013)

 • - Leonard Nimoy si do role Kruga přál Edwarda Jamese Olmose, ale produkce prosadila Christophera Lloyda. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Natáčelo se od 15. srpna do 20. října 1983 ve státu Kalifornie (USA). (Varan)

 • - Na konci minulého dílu Spock zemřel. Leonard Nimoy souhlasil s jeho reinkarnací jen v případě, že bude film režírovat. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace