Zeptejte se Cindy

Dobrá rada

Tajomstvo úspechu

Komedie / Romantický

USA, 2001, 93 min

Klasický oddechový film v němž se arogantní burzovní makléř (Charlie Sheen) stává pisatelem sloupku pro ženy aneb Jak se nesnesitelný jedinec mění v ideálního Američana (ptám se pokolikáté už). Pokud tyto filmy máte rádi nebo k nim máte lhostejný vztah (jako já) , budete pravděpodobně hodnotit v rozmezí 3-4*, pokud Vás nudí, rozhodnete se asi mezi 1-2*. 60%(16.8.2011)

Svěží nenáročná komedie s kvalitní hereckou sestavou. Charlie sice není ten typický romantický mazel jako třeba Grant nebo Gere, ale měl za sebou jak vážnou roli makléře (Wall Street), tak hlavně nemálo kvalitních komediální rolí (Žhavé výstřely, Všichni starostovi muži) a po tomto filmu přidal ještě další. Denise a Rosanna mají už patent na blonďaté fifleny (Můj soused zabiják), no a Angie prostě září. Mimochodem Sheen se s Richardsovou po tomhle filmu vzali, ale moc dlouho jim to nevydrželo. Jedinou výhradu bych měl ke scéně s avantgardním umělcem - fekální humor těžkého kalibru, který vůbec nebyl zapotřebí.(20.2.2013)

Koncepčně nezvládnutá a ve výsledku málo vtipná komedie se slibným hereckým triem. Z pohledu Charlieho Sheena nešlo ani tak o krach postavy burzovního makléře, kterou ztvárnil, ale o jeho strmý pád v herecké kariéře, kterou v osmdesátých letech dobře rozjel. Z pohledu číslo dvě se při natáčení seznámil se svojí budoucí ženou Denise Richards, ale ani jeho manželství mu nevydrželo. A z pohledu diváka se nejedná o nic mimořádného. Sheen ani nehraje s nijak velkým zaujetím, což u něho není vzácný jev, a jeho dvě herecké partnerky zaujmou víc, přinejmenším se na ně dobře dívá. Námět celkem originální, nevzpomínám si, že bych podobnou komedii viděl, ale nejednou se zdá, že film je delší než ve skutečnosti je. Mohlo to být lepší a hlavně o dost vtipnější. 50%(29.5.2012)

Čo sa vlastne v skutočnosti stalo s Buddy Foxom, keď mu došli na zneužívanie súkromných informácií? Začal písať do novín miesto jeho bývalky. Nenápadná komédia, ktorá neurazí, príjemne odreaguje a po skončení filmu sa na ňu aj mierne zabudne. Pekné baby v hlavných úlohách sú len príjemným bonbónikom.(19.2.2011)

Dobrá komédia s dobrými hereckými výkonmi, sympatickými hlavnými postavami a výbornými vedľajšími postavami (asistentka Iris alebo správca pošty v redakcii), s dostatkom humoru a bez trápnosti. Odporúčam po dlhom dni na zvýšenie nálady a odľahčenie atmosféry. Scenár je síce podľa šablóny a predvídateľný, ale rozhodne nie je prvoplánový a svojou jednoduchosťou sa postará o príjemnú a nenáročnú filmovú zábavu. Angie Harmon je sympatická a pre väčšinu neznáma, takže istým spôsobom aj prekvapením. Navyše skvele pasuje k hlavnej hviezde Charliemu Sheenovi, ktorý tradične podáva dobrý výkon v úlohe nenapraviteľného chlapíka, ktorého ťažké životné okolnosti spôsobené jeho nenapraviteľnosťou vedú nakoniec k jeho náprave. No a poklonu vzdávam najmä Dennise Richards a Rosanne Arquette. Obe hrajú prihlúple, povrchné a po peniazoch a umelej kráse bažiace ženské (každá, samozrejme, v inom podaní a s iným pozadím) s takou ľahkosťou, že Vám na konci filmu aj začne byť ľúto, prečo sa vo filme neobjavili na dlhšie.(4.12.2009)