Bláznivá škola

• Kanada

• Austrálie

Komedie / Krimi

USA, 1996, 86 min

Bláznivá škola patří rozhodně mezi ty povedenější parodie a humorným způsobem si dělá srandu ze snímků ze školního prostředí. Film nabízí vesměs dobré herecké obsazení, od vykuleného a nešikovného Jona Lovitze, přes sympatickou Tiu Carrere, až po démonickou Louise Fletcher. Velkým plusem budiž skutečnost (alespoň pro mě), že snímek funguje i při opakovaném zhlédnutí. Je sice pravda, že některé scény působí strojeně, ale i tak Bláznivá škola pobaví, což je u komedie to nejdůležitější.(26.10.2019)

• Pohrobek

Tato komedie zákonitě ztroskotala na od začátku nastavené puberťácké nadsázce, jež filmu samotnému nedovolila, aby se odlepil k výšinám gagismu či parodie. Ale na druhou stranu jako odlehčená zábava pro nenáročného diváka funguje Bláznivá škola celkem spolehlivě, a pak tu můžeme nalézt odkaz snad až na Rebela bez příčiny, což se vždycky cení.(4.5.2005)

Bože, tohle je taková kravina, že bych to mohla vidět třeba 100x a pokáždé bych se válela smíchy... Úžasná parodie na spousty "výchovných" filmů, které se nám snaží neúnavně vštípit, že na tom nejsme ještě pořád tak "špatně"! Při tomhle opravdu jen zalehnout do měkkých peřina a nechat se unášet úchylným vtipem Jona Lovitze... takže slabší 4*.(12.11.2009)

"A tenhle chlapec !! Všichni si mysleli, že má Touretteův syndrom, až pan Clarke zjistil, že je jenom hinduista.." ;) Tvořit parodie pro některé diváky v důsledku vyznívá stejně jako házet kostky Zuckeru na stěnu.. Velmi slušná žánrovka s humorem zhusta sympaticky za hranou a výborným Jonem Saturday Nights Lovitzem, jehož ksicht i herecká poloha žánru sedí málem víc než ten Leslieho Nielsena.(20.1.2017)

Jo, jo, jo, tohle je má krevní skupina, má srdcová záležitost, můj šálek humoru. Už pro úžasného Jona Lovitze, kterého považuji za jednoho z nejlepších komiků, slaďoučkou Tiu Carrere a mrchózní Louise Fletcher. Nevinný tanec dvou mladých lidí, kteří se moc neznají, Tia, vyhrnující si sukni, protože jí něco leze po noze, Jon, simulující drogový rauš, učitelka tělocviku, ulice, v níž autorádio hraje jen jeden hudební styl, ten úžasný účes s jezdícími autíčky, který jsem si vždycky přál mít. Na tohle bych mohl koukat pořád a pořád dokola. Jedna z nejlepších a mých nejoblíbenějších parodií, co znám.(26.2.2015)

• - Během premiérového měsíce vidělo film v českých kinech 53 297 diváků, což znamenalo tržbu 2 339 056 Kč. Snímek se tak stal 2. nejnavštěvovanějším filmem měsíce ledna 1997. (cinema_cz)

• - Lexie Bigham zemřel při autonehodě krátce po dokončení filmu. Film je tedy věnován Lexiemu Bighamovi a také Elisabeth Leustigové, která měla na starost obsazení. (mi-ib)