Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do jednoho nákladního vlaku umístí teroristé tajně bednu s ruskou jadernou hlavicí. Nákladní vlak ale veze lokomotiva, která je už delší dobu ve špatném technickém stavu. Během jízdy se začnou projevovat potíže s brzděním, a kromě toho uniká nafta z nádrže. Vlak se stane středem pozornosti nejdřív dopravní a traťové bezpečnostní inspekce, ale zanedlouho se o situaci začnou zajímat i média, protože vlak se řítí nebezpečným úsekem železnice na město Denver, aniž by prakticky bylo možné ho zastavit. Jeden z teroristů, který má výčitky svědomí, uvědomí anonymně policii, že ve vlaku se nachází jaderná hlavice. Protože vlak veze také různé výbušniny, chemikálie a nebezpečný biologický materiál, je na obzoru katastrofa. Zpráva o situaci se dostane až k prezidentovi, který vyhlásí stav ohrožení. Následkem toho nastane v Denveru panika mezi lidmi, začne rabování a obvyklé průvodní jevy. Obyvatelstvo se chystá k evakuaci, ale je na ni už jen málo času. Jediná možnost, jak vlak zastavit, je vykolejit ho... (TV Nova)

(více)

Recenze (59)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Hloupoučké televizní béčko; před nějakými osmi lety mi to přišlo jako koukatelný průměr. V současném věku to nejsem ochotná absolvovat, nevím totiž, jestli bych z oné smrduté hromádky nelogičností, klišé a patetických scén neumřela smíchy či dehydratací od stálého zvracení a pláče. Při hodnocení nicméně zohledním dobu shlédnutí snímku, kdy mi "Atomový vlak" přišel snesitelný: 35% ()

woody 

všechny recenze uživatele

Strašné televizní béčkový film o vlaku který havaruje a který měl jako náklad nelegálně převážející plutonium.Herci,klišovitý scénář a triky nestojí za nic ale konec filmu kdy bomba vybuchne a nezahyne ani človíček a kdy si potom každý pomáhá přesně podle pravidel každého amerického patosu je nezapomenutelný. ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Co se týká první poloviny tohoto filmu, tak ta se mi docela líbila. Marné pokusy o zastavení vlaku, počáteční zmatky ve městě – to všechno bylo ještě v rámci možností v pořádku. Dokonce to mělo i náznaky jakžtakž dobré atmosféry, nechybělo ani pár momentů s potřebným napětím. Bohužel potom přišel výbuch bomby a ta vata okolo už tak dobrá nebyla. Započal chaos, tvůrci se to snažili ještě co nejvíc „zakčnit“ a to byla zhouba. Co se týká hereckých výkonů, tak tady bych zas až tolik skeptický nebyl, objevila se tu celá řada známých tváří. Rob Lowe, Kristin Davis, Esai Morales, Mena Suvari to tlačili k průměru, ale samotní tvůrci jim tentokrát zrovna moc nepomohli…Navíc mi přijde, že celková stopáž byla naprosto zbytečně přemrštěná. Kdyby to mělo cca 90 minut, mohl z toho být mnohem lepší požitek. ()

medlo 

všechny recenze uživatele

Dal by som odpad!, ale neviem prečo, celkom ma bavila prvá polovica. Hlavne to bolo vtipné. Asi každá druhá scéna bola na zasmiatie. Smutné na tom je len to, že to nebola komédia. Aj keď do vlakov sa nevyznám, nechápem prečo nemohli odpojiť lokomotívu od vozňov. To asi preto, že z dvojhodinového filmu by sa stal polhodinový. Tiež ma zarazilo, že tam kde bola tlaková vlna neprišla rádioaktivita. Ľudia v Denveri sú odolní. A to že 5 minút po ohlásení správy začali Američania rabovať ukázalo, čo si sami o sebe myslia. No nádhera. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Po Přepadení 2 se Seagalem se roztrhl pytel s videobéčkovými (Cracker Jack 2, Uprchlíci s Scheiderem, Teror ve vlaku, Orient Expres, Vlak smrti) a televizními (Atomový vlak, Vlak smrti) vlakovými akčními thrillery. Atomovému vlaku, který se v televizní produkci snaží o velkolepý katastrofický flák, ve kterém se města propadají do chaosu a vybuchují atomovky, přiznám ucházející kameru a pěkné baby před kamerou, ale ani jedno nevyváží nudný scénář a přepálenou stopáž. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • Ve filmu je elektrická lokomotiva MLW M-420 vyrobená v Montrealu. (Terva)
  • Natáčení filmu probíhalo v Kanadě. (Terva)

Reklama

Reklama