• ripo

Ešte do polovice filmu som bol presvedčený, že tomuto dielku dám s prižmúrením jedného oka 3* ..... Nestalo sa .... Na záver filmu som musel čakať ešte dobrú hodinu a záver nie a nie prísť ... Stále sa tým chudákom niečo pobabralo .... Vrcholom nevkusu bol záverečný patetický príhovor amerického prezidena ....(13.10.2004)

• V-TECH

Jsou dobrá béčka a jsou špatná béčka. Atomový vlak je hodně špatné béčko. Takové ty věci, které člověk podobným filmům odpouští, jako plno klišé, špatná režie, herecké výkony, stupidní dialogy a směšné triky na vás v tomhle filmu uplně vyskakují z obrazovky. Korunu tomu nasadil prezidentův projev na závěr a scéna, jak pomáhají stavět dům. Tu jednu hvězdičku dávám za prvních 45 minut, jinak odpad.(2.2.2005)

Myslím že si to zaslouží lepší hodnocení než 1-2 hvězdičky, tedy hodnocení jaká zde převažují. Proč? Když jsem to začal sledovat, říkal jsem si bude to jen další film o "splašeném vlaku", který někdo heroicky zachrání (kdo jiný než otec, který má doma problémy a kterého si děti příliš neváží, že). A se vzpomínkou na tituly jako Nebezpečný vlak, Splašený vlak či Nebezpečný útěk jsem sledoval onu typickou linii těchto příběhů (vlaku selžou brzdy a se smrtícím nákladem ruské atomovky se řítí na město). Ono ale je tady posléze všechno jinak. Ve filmu se začínají objevovat zneklidňující vedlejší motivy jako rabování (tyto řádky píši po záplavách a následném rabování v New Orleansu v září 2005) nebo prosté lidské chybování. Zjišťuji, že zde žádný velký superhrdina není, i když se o to hlavní představitel v podání Roba Lowa snaží, stejně nakonec musí pouze přihlížet zkáze (což je mi po všech možných supermanech celkem sympatické). Po vykolejení nebezpečného vlaku za městem by se mohlo zdát že už bude konec, ale film se dále soustředí na zkázu města způsobenou nejprve zmíněným rabováním a posléze i další, mnohem větší katastrofou, přičemž nezůstanou ušetřeny ani některé hlavní postavy. Není to pro mě jednoznačné béčko, řekl bych že se sem tvůrci snažili dostat i něco více a celkem se jim to i dařilo, kdyby to ovšem nakonec až příliš nepřehnali. Možná si měli něco nechat do druhého dílu, tahle "nastavovaná kaše", na TV film plná speciálních efektů by na dva díly vydala.(2.9.2005)

• woody

Strašné televizní béčkový film o vlaku který havaruje a který měl jako náklad nelegálně převážející plutonium.Herci,klišovitý scénář a triky nestojí za nic ale konec filmu kdy bomba vybuchne a nezahyne ani človíček a kdy si potom každý pomáhá přesně podle pravidel každého amerického patosu je nezapomenutelný.(4.7.2003)

• medlo

Dal by som odpad!, ale neviem prečo, celkom ma bavila prvá polovica. Hlavne to bolo vtipné. Asi každá druhá scéna bola na zasmiatie. Smutné na tom je len to, že to nebola komédia. Aj keď do vlakov sa nevyznám, nechápem prečo nemohli odpojiť lokomotívu od vozňov. To asi preto, že z dvojhodinového filmu by sa stal polhodinový. Tiež ma zarazilo, že tam kde bola tlaková vlna neprišla rádioaktivita. Ľudia v Denveri sú odolní. A to že 5 minút po ohlásení správy začali Američania rabovať ukázalo, čo si sami o sebe myslia. No nádhera.(31.5.2009)

• - Ve filmu je elektrická lokomotiva MLW M-420 vyrobená v Montrealu. (Terva)

• - Natáčení filmu probíhalo v Kanadě. (Terva)