poster

Rächer, Der

 • anglický

  The Avenger

Krimi / Horor / Mysteriózní

Západní Německo, 1960, 99 min

 • Pohrobek
  ***

  První německá adaptace románů Edgara Wallace, kterých v následujících letech vznikla celá řada. Rächer nepatří k těm nejlepším, ale jako slušná detektivka rozhodně funguje. Možná je příliš komorní a bez jasného vývoje příběhu, vše se odehrává dost nahodile a bez jasných vrcholů. Ovšem např. závěrečná scéna jasně dává tušit, jak dobré filmy v této řadě později vznikly. Klaus Kinski už tady zaujme na první pohled. Kdyby se jednalo o unikátní kousek bez pokračování, byl bych dost spokojen; takto musím konstatovat, že jsou i lepší wallaceovky.(21.8.2006)

 • Flego
  ***

  Tretí príbeh z dlhočiznej série filmov podľa detektívnych románov Edgara Walaceho má v sebe všetky chyby slabého režiséra. Samotný príbeh nie je taký zlý, len mu chýba väčší švih a napätie. V každom prípade divácky úspech podporil vznik ďalších ( aj lepších ) filmov.(27.3.2013)

 • pepua
  *

  Tak o první německou adaptaci románů E. Wallace se nejspíš nejedná, ale to je v podstatě jedno. Důležité je, že tento film je sakra slabou detektivkou, bez napětí, bez atraktivního příběhu. Čekat na závěr se tentokrát nevyplatí…(6.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace